Usuwanie graffiti Katowice. Antygraffiti Katowice
Usuwanie graffiti Katowice. Antygraffiti Katowice

Dotknął Cię problem graffiti?

Chcesz się pozbyć niechcianych malowideł?

Chcesz się od nich uwolnić na zawsze?

 

Zadzwoń proszę teraz na 796258999, podaj hasło: antygraffiti Katowice lub usuwanie graffiti Katowice a na zamówioną w ten sposób usługę otrzymasz 7% rabatu, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza! Dziękujemy.

 

Zdajemy sobie sprawę, że zrobienie graffiti kosztuje. W związku z tym jedynie szybka reakcja (usuwanie graffiti w ciągu 48 godzin) i konsekwentne działanie, zniechęca wykonawców tych malowideł do ponownej ekspozycji swojej twórczości w tym samym miejscu.

Dlatego właśnie prowadzimy zarówno doraźne akcje prewencyjne pod nazwą usuwanie graffiti Katowice, jak i długoterminowe działania nazwane antygraffiti Katowice.

Zdajemy też sobie sprawę, że usunięcie graffiti z powierzchnii niezabezpieczonej kosztuje więcej od zabezpieczania tej powierzchnii. Dlatego kładziemy szczególny nacisk na działania prewencyjne i edukacyjne. Wszystkim zainteresowanym chętnie udzielamy szczegółowych informacji na temat zjawiska graffiti - zjawiska szczegółowo i dogłębnie zbadanego w wielu Krajach na całym Świecie!

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Usuwanie graffiti

 

Graffiti to zmora wielu właścicieli budynków. Jeśli i Ty do nich należysz, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Przedstawimy czym usunąć graffiti oraz opiszemy tę metodę. Mamy nadzieję, że grafficiarze w końcu się zniechęcą i odpuszczą, a Ty będziesz się cieszył piękną elewacją.

 

Co zniechęca grafficiarzy?

 

Na pewno, aby zniechęcić grafficiarzy, warto podjąć działania wychowawcze. Nie na wszystkich jednak ta metoda podziała, dlatego, aby zapobiec niszczeniu elewacji budynków, należy stosować odpowiednie zabezpieczenia. Zrobienie graffiti generuje koszt, ponieważ musisz zainwestować w jego usunięcie. Lepiej zatem przeciwdziałać jego pojawianiu się.

 

Skuteczne usuwanie graffiti

 

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o usunięcie graffiti, jest zabezpieczenie powierzchni elewacji. Jeśli zostanie ona pokryta antygraffiti, łatwiej z takiego budynku będzie usunąć niechciane "dzieła".

 

Od czego zaczniemy?

 

Od rozmowy. Zapytamy Cię o rodzaj elewacji, wielkość powierzchni, na jakiej pojawiło się graffiti oraz o to, czy Twoja elewacja była wcześniej powlekana powłoką antygraffiti. Ustalimy także możliwość podpięcia się do wody i prądu. Naturalnie jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - dysponujemy myjkami ciśnieniowymi spalinowymi oraz 100 l zbiornikiem na wodę. Poprosimy Cię także o przesłanie zdjęć graffiti. Na tej podstawie ustalimy cenę czyszczenia, a po Twojej akceptacji uzgodnimy dogodny dla Ciebie termin realizacji.

 

Usuwanie graffiti - jak wygląda?

 

Jeśli powierzchnia Twojej elewacji nie była zabezpieczona, najpierw nałożymy specjalny środek do usuwania wierzchniej warstwy graffiti. Potem wykonamy pierwsze gorącowodne mycie ciśnieniowe. Powtórzymy je kilkakrotnie. Ten sposób usuwa większość farb, jednak pozostaną tak zwane cienie. Aby je usunąć, musimy zaaplikować inne preparaty, przede wszystkim środek do usuwania graffiti. Następnie stosujemy mycie gorącowodne pod ciśnieniem.
Jeśli Twoja elewacja była zabezpieczona, to "dzieło artysty" zostało wykonane na powłoce z mikrowosku. Ten topi się przy wysokiej temperaturze, dlatego mycie gorącowodne usuwa graffiti w całości i aplikacja preparatu do usuwania graffiti nie jest konieczna.
Oczywiście używamy skutecznych środków, głównie preparatu w żelu przeznaczonego do usuwania zewnętrznych warstw farby. Kiedy zostają cienie, testujemy inne środki i wybieramy najlepsze.

 

Jak nakładamy antygraffiti?

 

Podczas nakładania antygraffiti stosujemy kilka metod. Nanosimy je za pomocą wałka malarskiego lub wykorzystujemy technikę natryskową. Kładziemy kilka warstw środków zabezpieczających, które izolują powierzchnie przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i "dziełami malarskimi". Nasze mikrowoski dają zamierzone efekty estetyczne - matu, półmatu lub połysku. Użyte przez nas preparaty doskonale chronią powłoki przez wilgocią, jednocześnie pozwalając im "oddychać".

 

Jakie zalety ma antygraffiti?

 

Nasze antygraffiti ma sporo zalet. Przede wszystkim mikrowoski zabezpieczają powłoki elewacji przed działaniem promieniowania UV, opadami atmosferycznymi, wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Dzięki temu możesz rzadziej przeprowadzać remont swojego budynku. Jeśli pokryjemy Twoją elewację środkami AGS (antygraffiti), będzie nam łatwiej usunąć niechciane malunki czy napisy. Środki AGS działają zniechęcająco na grafficiarzy - nie widzą oni efektów swojej pracy i szybko się zniechęcają. To natomiast skutkuje tym, że nie podejmują prób "ozdabiania" budynku.

 

Co powinieneś wiedzieć o środkach AGS?

Preparaty AGS mogą mieć wodną lub żelową konsystencję. Nadają się do powierzchni gładkich, ale także i porowatych, jak również do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Każdy z nich przeznaczony jest do usuwania graffiti z innego materiału. Wśród nich znajdują się także te usuwające farbę, którą wykonano graffiti. Środki AGS dostosowanie są do danej powierzchni tak, by nie powodować jej uszkodzenia. Wiadomo bowiem, że niektóre elewacje są mniej lub bardziej odporne na chemikalia.
My usuwamy każdy rodzaj farby bez uszczerbku dla powierzchni.


Na Twojej elewacji pojawiło się graffiti? Nie zwlekaj - skontaktuj się znami. Im szybciej usuniesz niechciane malowidła czy napisy, tym lepiej!

 

Usuwanie graffiti z różnych powierzchni

 

Proces usuwania graffiti wymaga zachodu, jednak warto podjąć trud nie tylko ze względu wygląd budynku. "Artyści" widząc, że ich "dzieła" zniknęły ze ścian zniechęcają się i odpuszczają. Nie ma dla nas znaczenia, czy "malowidło" powstało na budynku ceglanym, betonowym czy na elewacji z tynku.

Preparaty AGS przeznaczone do usuwania graffiti dzielimy ze względu na rodzaj powierzchni, na której działają. Mamy zatem powierzchnie twarde i nienasiąkliwe, takie jak:

 • granit,

 • marmur,

 • kamienie,

 • klinkier.

Bardziej nasiąkliwe są różnego rodzaju tynki - silikatowe, silikonowe, akrylowe i mineralne (choć w ich obrębie także wyróżniamy poziomy nasiąkliwości).

Środki AGS można zastosować także w przypadku powierzchni metalowych malowanych. Przykładem są tutaj wagony kolejowe, autobusy, tramwaje, wiaty przystankowe, budki telefoniczne, elementy mostów, metalowe ogrodzenia. 

 

Jakie są sposoby usuwania graffiti?

 

W zależności od rodzaju elewacji dobieramy najlepszą metodę usuwania graffiti. Czyszczenie powierzchni w naszym wydaniu jest szybkie i profesjonalne. Musisz wiedzieć, że niektóre farby w sprayu mocno wiążą się ze strukturą ścian. Wtedy usuwanie graffiti musimy dopasować do tynku. Ważne, aby użyte środki były bezpieczne i skuteczne. Nasze takie właśnie są.

Usuwanie graffiti często wymaga połączenia kilku sposobów mycia. Czyszczenie powierzchni przeprowadzamy dzięki:

 • myciu wysokociśnieniowemu,

 • piaskowaniu,

 • sodowaniu.

Po kolei przedstawimy wszystkie powyższe sposoby i ich zalety.

 

Usuwanie graffiti poprzez mycie wysokociśnieniowe

 

Do usuwania graffiti możemy zastosować mycie pod ciśnieniem. Wiemy jednak jak ważne jest to, aby parametry myjki ciśnieniowej można było regulować. Ciśnienie w naszym urządzeniu czasami przekracza nawet 1000 barów. Jest ogromna różnica w porównaniu ze sprzętem stosowany do użytku domowego. Nieprofesjonalna myjka ciśnieniowa może osiągnąć ciśnienie wody na granicy 80-160 barów. Widzisz więc, że usuwanie graffiti warto powierzyć fachowcom. Nasz sprzęt:

 • jest szybki i wydajny - wydajność urządzenia określa ilość wydobywającej się z niego wody na godzinę; u nas jest to 500 l na godzinę, co wpływa na szybkość pracy myjki ciśnieniowej.

 • ma funkcję podgrzewania wody - nawet do 14000 stopni Celsjusza,

 • posiada zbiornik na detergent - nasze urządzenie ma 20-litrowy zbiornik, dzięki czemu nie musimy co chwilę uzupełniać preparatu (wpływa to na szybkość prac - usuwania graffiti z powierzchni ścian),

 • ma odpowiednie zasilanie -wykorzystujemy myjki spalinowe, które mogą działać nawet na dużych wysokościach, nie jest zatem konieczne, aby korzystać z agregatu prądotwórczego.

 

Usuwanie graffiti przez piaskowanie

 

Usuwanie graffiti przez piaskowanie polega na napylaniu na pomalowaną powierzchnię strumienia sprężonego powietrza i drobin piasku. Drobinki odbijające się od ścian, odrywają od niej zabrudzenia i farbę. Jest to metoda, która niszczy elewacje, jednak zastosowana umiejętnie skutecznie likwiduje różne rodzaje farb w sprayu. Dzięki piaskowaniu dobieramy:

 • wielkość ścierniwa - standardowo wystarcza nam piasek o średnicy 0,5 mm, jednak usuwanie graffiti z bardzo twardych powierzchni wymaga stosowania ścierniwa grubszego (ze średnicą do 1 mm),

 • twardość ścierniwa - określa je 10-stopniowa skala Mohsa; piasek kwarcowy ma twardość 7 stopnia, dlatego skutecznie odbija zabrudzenia i nie niszczy ścian,

 • rodzaj ścierniwa - usuwanie graffiti z powierzchni wymaga, aby dobrać odpowiednie ścierniwo; najczęściej jest to piasek kwarcowy, ale zdarza nam się do likwidacji farb używać drobinek szkła. 

 

Usuwanie graffiti przez sodowanie

 

Ten sposób także pozwala usunąć "dzieła malarskie" z powierzchni elewacji. Sodowanie jest podobne do piaskowania, z tym że do sprężonego powietrza i ścierniwa dodajemy jeszcze sodę oczyszczoną. Dzięki sodowaniu usuwanie graffiti jest:

 • skuteczne - nasz sprzęt precyzyjnie dozuje ścierniwo, więc nie musimy często uzupełniać zbiornika; farba schodzi równomiernie, a my nie uszkadzamy ściany

 • ekologiczne - preparat chemiczny nie jest konieczny, czyszczenie odbywa się z poszanowaniem środowiska,

 • dopasowane do powierzchni - sodowaniem możemy usunąć graffiti z elewacji betonowej, metalowej, a nawet szklanej.

Czyszczenie ścian z graffiti należy przeprowadzać z głową. W przeciwnym razie można pozbyć się nie tylko "dzieła malarskiego", ale i kawałka elewacji. Z naszą ekipą niestraszne Ci malowidła grafficiarzy. Tak szybko jak się pojawiły, tak prędko znikną. 

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy