Usuwanie graffiti | Usługi antygraffiti Kraków, Katowice - cały Śląsk!
Usuwanie Graffiti

Możesz zwyciężyć z grafficiarzami, jeśli jesteś gotów poświęcić tej stronie chwilę uwagi.

 

 

 

Oto kilka skutecznych sposobów walki z "niechcianymi artystami" oraz z ich wytworami:

 

 • działania prewencyjno- wychowawcze,
 • egzekwowanie prawa,
 • natychmiastowe usuwanie graffiti,
 • kompleksowe antygraffiti

 

Który sposób jest najskuteczniejszy?

 

Zasada jest prosta. Zrobienie graffiti kosztuje! Dlatego, żeby zniechęcić grafficiarzy, należy maksymalnie skrócić czas ekspozycji ich dzieł w danym miejscu. Wymaga to szybkiego i konsekwentnego działania!

 

Jak zrobić to najmniejszym kosztem?

 

Zabezpieczanie narażonych elewacji i późniejsze usuwanie graffiti z zabezpieczonych powierzchni jest najekonomiczniejszym rozwiązaniem. Zobacz efekty usuwania graffiti.

 

 

 

 

Usuwanie graffiti z klinkieru - przed. Na zdjęciu widać kilka napisów graffiti.Graffiti usunięte - czas na antygraffiti.

 

 

Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jeśli jesteś zarządcą lub właścicielem budynku, na którym nocą pojawiło się graffiti, zastosuj usuwanie graffiti lub kompleksową usługę antygraffiti. Zadzwoń proszę teraz 796 258 999 i zleć usunięcie graffiti ze Swojej ściany, ponieważ Twój spokój jest najważniejszy.

 

 

 

 

Usuwanie graffiti - jak działamy?

Nasza firma gwarantuje skuteczne metody usuwania graffiti i zabezpieczenia wyczyszczonej powierzchni przed kolejnymi zniszczeniami, dając Ci nawet 7 - letnią gwarancję skuteczności i trwałości na stosowane środki anti-graffiti system firmy AGS.

 

 

 

Kiedy się z nami skontaktujesz zadamy kilka prostych pytań:

 • na jakiego rodzaju elewacji pojawiły się niechciane malowidła? (tynk, cegła, blacha...)
 • czy ww. powierzchnia chroniona jest przez powłokę antygraffiti?
 • ilę szacunkowo m2 ma graffiti - jeśli nie wiesz zmierzymy je dla Ciebie gratis.

   

   

Ustalimy możliwość podpięcia się do wody i prądu. Oczywiście dysponujemy myjkami ćiśnieniowymi spalinowymi oraz 1000l zbiornikiem na wodę - jesteśmy w pełni samowystarczalni.

 

 

Poprosimy Cię o przesłanie zdjęć lub wykonamy wizję lokalną. Na tej podstawie przygotujemy wycenę a po jej akceptacji ustalimy termin realizacji.

 

 

Jak wygląda realizacja usuwania graffiti?

W przypadku ścian "niezabezpieczonych" nakładamy specjalny środek do usuwania graffiti - jego wierzchnich warstw. Następnie wykonujemy pierwsze gorącowodne mycie ciśnieniowe. Ten proces powtarzamy jeszcze raz. W ten sposób usuwamy większość farb - pozostają tak zwane cienie. Aby je usunąć stosujemy całą gamę innych preparatów. Najpierw aplikacja środka do usuwania graffiti a potem zmycie gorącą wodą pod ciśnieniem. Jak widzisz jest to proces wieloetapowy. 

W przypadku ścian "zabezpieczonych" - malunek wykonany jest na powłoce z mikrowosku, a wosk topi się przy wysokiej temperaturze. Dlatego gorącowodne mycie ciśnieniowe usuwa wszystko - wosk i niechciane malowidło. Aplikacja preparatu do usuwania graffiti nie jest tu konieczna.

 

Jakie środki chemiczne używamy przy usuwaniu graffiti?

Skuteczne! Pierwszym jest preparat w żelu do usuwania zewnętrznych warstw farby. Potem jest trochę pod górkę. Cienie nie poddają się łatwo. Testujemy kilka środków i wybieramy najlepszy.

 

Antygraffiti - dlaczego ważne jest zabezpieczanie powierzchni przed graffiti?

 • Usuwanie graffiti, aby było skuteczne powinno także zawierać proces antygraffiti. Stosowane mikrowoski zabezpieczają dodatkowo elewację budynku przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak: promienie UV, opady atmosferyczne, wilgoć oraz zanieczyszczenia komunikacyjne - oszczędzasz pieniądze na remoncie swojego budynku.
 • Pokrycie czyszczonej powierzchni środkami AGS (anti-graffiti) zapewnia szybkie, 100 % czyszczenie graffiti za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem - oszczędzasz czas.
 • Zastosowanie środka antygraffiti rozwiązuje problem częstych wizyt, nieproszonych grafficiarzy, którzy widząc, jak szybko i skutecznie radzisz sobie z ich "dziełami", szybko zrezygnują z dewastacji Twojego mienia - oszczędzasz swoje nerwy.

 

 

 

 

Likwidacja graffiti z zabezpieczonych elewacji wraz z odtworzeniem powłoki to połowa kosztów chemicznego czyszczenia powierzchni niezabezpieczonych. Pełny efekt osiągniesz jedynie, gdy każdorazowo proces usuwania graffiti zakończysz zabezpieczając czyszczoną powierzchnię.

 

 

W jaki sposób działają preparaty antygraffiti?

 

 • nałożone, metodą natryskową lub przy pomocy wałka malarskiego, kilka warstw środków zabezpieczających izoluje pokryte powierzchnie przed wszelkimi rodzaju zabrudzeniami, w tym przede wszystkim są ochroną przed lakierami w aerozolu (bronią grafficiarzy),
 • wykorzystane przy zabezpieczeniu oczyszczonej powierzchni mikrowoski pozwalają na osiągnięcie efektów kosmetycznych, takich jak: połysk, mat, czy półmat (w zależności od upodobań),
 • stosowane preparaty są doskonałą izolacją przed wilgocią, nie redukując równocześnie dyfuzji (paroprzepuszczalności) -  tynk może swobodnie "oddychać".

 

Piaskowanie i sodowanie - dwie niezawodne metody usuwania graffiti z powierzchni

 

Usuwanie graffiti nie jest rzeczą łatwą, jak już się pewnie przekonałeś. Tym bardziej że nigdy nie wiesz na jak długo starczą Twoje wysiłki. Grafficiarzy niełatwo jest zniechęcić, a jeśli widzą świeżo umyta elewację, to działa to na nich wręcz prowokująco. Spokojnie. Na wszystko znajdziemy sposoby. Póki co zależy nam na tym, żeby usuwanie graffiti było jak najbardziej skuteczne. Oprócz myjki wysokociśnieniowej mamy jeszcze dwa sposoby, aby pozbyć się niechcianych malowideł z elewacji.

 

 

Usuwanie graffiti za pomocą piaskowania

 

Piaskowanie, mimo że jest metodą inwazyjną, pozwala szybko usunąć graffiti. Metoda to polega na tym, że drobinki piasku w strumieniu sprężonego powietrza uderzają w powierzchnię z odpowiednią siłą i prędkością. Jak wspomnieliśmy, piaskowanie jest dość inwazyjne, jednak my stosujemy je umiejętni, więc nie musisz obawiać się o swój budynek. Najczęściej usuwanie graffiti za pomocą piaskowania wykonuje się na fasadach marmurowych i betonowych. Odporny na piaskowanie jest także piaskowiec. Oczywiście do danego materiału elewacji dobieramy grubość ścierniwa.

 

Do usuwania graffiti z cegły także wykorzystujemy piaskowanie. Jednak w tym przypadku stosujemy piasek kwarcowy o średnicy około 0,5 mm. Jeśli natomiast chodzi o bardziej odporne elewacje, stosujemy piasek o średnicy większej niż 1 mm.

 

Co z twardością ścierniwa? Tutaj także musimy uważać. Twardość ścierniwa mierzy się w 10-stopniowej skali Mohsa. Najczęściej używanym ścierniwem jest piasek kwarcowy. Jego twardość ma 7 stopni we wspomnianej skali. Usuwanie graffiti z powierzchni jest tu na tyle skuteczne, że zabrudzenia same się od niej "odbijają", a elewacja nie jest zniszczona.

 

Ścierniwa użyte do piaskowania mogą być różne. Wspominaliśmy o tym, że najczęściej korzystamy z piasku kwarcowego. Często stosujemy też ścierniwo szklane lub bardziej ekologiczne takie jak pokruszone łupiny orzecha włoskiego.

 

 

Sodowanie - skuteczna metoda usuwania graffiti

Aby pozbyć się graffiti z powierzchni elewacji, często stosujemy sodowanie. Jest to metoda tak samo skuteczna jak piaskowanie czy mycie ciśnieniowe. Tu także wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia, które pozwalają nam kierować strumień sprężonego powietrza na powierzchnię pokrytą "dziełem malarskim". Sodowanie to proces czyszczenia elewacji przy użyciu wodorowęglanu sodu.

 

Sodowanie jest bardzo efektywne, ponieważ pozwala stopniowo usuwać cząsteczki farby bez konieczności częstego sięgania do zbiornika z sodą. Jest to sposób naturalny, który nie wymaga stosowania specjalistycznych środków czyszczących (zawierających chemiczne składniki).

 

Sodowanie jest bezpieczne i dla człowieka i dla środowiska. Soda jest w pełni biodegradowalna i nietoksyczna, więc nie musisz się obawiać o otoczenie swojego budynku. O wiele łatwiej też po takim sposobie czyszczenia powierzchni porządkuje się teren wokół domu. Podczas sodowania nie powstają żadne opary ani pylenie. Po tę metodę można sięgnąć w każdych warunkach. Warto wspomnieć o tym, że sodowanie jako proces posiada certyfikat ekologiczny.

 

Sodowanie jest także wszechstronnym sposobem usuwania farb. Można je zastosować na powierzchniach metalowych, betonowych, jak i delikatnych, szklanych. Podobnie jak w przypadku piaskowania możemy dobrać odpowiednie parametry ścierniwa. Dzięki temu proces czyszczenia jest efektywny i nie niszczy ścian elewacji.

 

Jak nakładamy antygraffiti?

 

Podczas nakładania antygraffiti stosujemy kilka metod. Nanosimy je za pomocą wałka malarskiego lub wykorzystujemy technikę natryskową. Kładziemy kilka warstw środków zabezpieczających, które izolują powierzchnie przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i "dziełami malarskimi". Nasze mikrowoski dają zamierzone efekty estetyczne - matu, półmatu lub połysku. Użyte przez nas preparaty doskonale chronią powłoki przez wilgocią, jednocześnie pozwalając im "oddychać".

 

Jakie zalety ma antygraffiti?

 

Nasze antygraffiti ma sporo zalet. Przede wszystkim mikrowoski zabezpieczają powłoki elewacji przed działaniem promieniowania UV, opadami atmosferycznymi, wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Dzięki temu możesz rzadziej przeprowadzać remont swojego budynku. Jeśli pokryjemy Twoją elewację środkami AGS (antygraffiti), będzie nam łatwiej usunąć niechciane malunki czy napisy. Środki AGS działają zniechęcająco na grafficiarzy - nie widzą oni efektów swojej pracy i szybko się zniechęcają. To natomiast skutkuje tym, że nie podejmują prób "ozdabiania" budynku.

 

Co powinieneś wiedzieć o środkach AGS?

 

Preparaty AGS mogą mieć wodną lub żelową konsystencję. Nadają się do powierzchni gładkich, ale także i porowatych, jak również do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Każdy z nich przeznaczony jest do usuwania graffiti z innego materiału. Wśród nich znajdują się także te usuwające farbę, którą wykonano graffiti. Środki AGS dostosowanie są do danej powierzchni tak, by nie powodować jej uszkodzenia. Wiadomo bowiem, że niektóre elewacje są mniej lub bardziej odporne na chemikalia.

 

My usuwamy każdy rodzaj farby bez uszczerbku dla powierzchni.

 

Na Twojej elewacji pojawiło się graffiti? Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami. Im szybciej usuniesz niechciane malowidła czy napisy, tym lepiej!

Czy podczas czytania tego tekstu w pełni zdałeś sobie sprawę, jak ważne jest konsekwentne działanie  antygraffiti i  ekspresowe zlecanie usługi  usuwania graffiti? Jeśli tak, to zadzwoń proszę teraz 796 258 999 i pozwól tę walkę poprowadzić nam za Ciebie, ponieważ zapewniamy skuteczne usuwanie graffiti z powierzchni Twojego budynku!

 

 

 

Skontaktuj się z nami!

button2

 

 

 


Profesjonalne usuwanie graffiti Katowice, Kraków oraz antygraffiti w miastach Górnego Śląska: Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie Będzin, Świętochłowice, Mikołów, Czeladź

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy