Renowacja kostki brukowej
Renowacja kostki brukowej

Podjazdy, ścieżki i chodniki przeważnie wykłada się kostką brukową. To materiał lubiany przez wielu architektów i projektantów przydomowej przestrzeni. Jeśli Twoja kostka ma już swoje lata, widzisz na niej ślady eksploatacji. Powierzchnia Twojej kostki brukowej straciła pierwotny urok - z pewnością pojawiły się na niej nieestetyczne plamy, które głęboko w nią wniknęły. Co wtedy robić? Jedynym wyjściem z sytuacji jest renowacja kostki brukowej. Oczywiście musi poprzedzić ją solidne czyszczenie. To zabieg konieczny, aby można było przejść do renowacji kostki brukowej, w tym do jej impregnacji lub malowania.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Od czego zaczynamy renowację kostki brukowej?

Renowacja kostki brukowej przebiega w kilku etapach. Naturalnie zaczynamy od jej gruntownego czyszczenia. Musimy pozbyć się mchu, porostów, plam z oleju silnikowego i innych zabrudzeń. Wymycie kostki brukowej ukazuje nieraz jej zły stan. Przede wszystkim uwidacznia pory, które trzeba zamaskować odpowiednią impregnacją. Po kilku latach użytkowania może się też okazać, że kostka brukowa wyblakła i straciła dawny blask.

renowacja kostki brukowej

 

 

Renowację kostki brukowej przeprowadzamy po myciu, kiedy jej powierzchnia dobrze już wyschnie.

 

 

renowacja kostki brukowej mycie

Impregnacja kostki brukowej

Impregnację kostki brukowej można przeprowadzić na wiele sposobów. Wybór odpowiedniego preparatu jest uzależniony od Twoich preferencji i oczekiwań. Czym natomiast jest impregnacja kostki brukowej? To zabieg, który ma na celu nadanie kostce pewnych właściwości. Dlatego właśnie renowacja kostki brukowej polega między innymi na zabezpieczeniu jej przed czynnikami atmosferycznymi.

 

Rekomendujemy impregnat do kostki brukowej typu "mokra kostka" - daje on niesamowite efekty wizualne, ale także ogranicza osadzanie się na kostce kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Ogromne znaczenie dla bruku ma to, aby impregnat nadawał mu właściwości hydrofobowe, czyli mówiąc prościej, ograniczał jego nasiąkliwość i wzmacniał strukturę materiału.

 

 

Co zyska Twoja kostka brukowa dzięki naszej renowacji i impregnacji?

renowacja kostki brukowej impregnacja mokra kostka

 

 

 

Jak już wspomnieliśmy, renowacja kostki brukowej to także jej impregnacja. Nasz impregnat ma wiele zalet. Przede wszystkim nadaje kostce brukowej właściwości hydrofobowe, a więc:

 

 • ogranicza brudzenie,
 • sprawia, że opady deszczu działają oczyszczająco,
 • spowalnia porost mikroorganizmów, czyli mchów i porostów,
 • ułatwia czyszczenie,
 • chroni przed utratą koloru spowodowaną wypłukiwaniem się pigmentu,
 • nadaje właściwości mrozoodporne,
 • chroni przed korozją (także przed korozją zbrojenia wewnętrznego),
 • chroni przed szkodliwym działaniem soli, która rozpuszcza się w wodzie,
 • chroni przed erozją wodną.

Musisz wiedzieć, że impregnat typu "mokra kostka" zmienia wygląd zewnętrzny betonowych nawierzchni. Bruk zyskuje bardziej wyrazisty kolor, zupełnie jakby przed chwilą zmoczył go deszcz. Impregnaty typu "mokra kostka" wnikają w strukturę kostki brukowej i zabezpieczają ją przed wchłanianiem wody oraz tłuszczy. Bruk staje się odporny na mróz i promieniowanie UV.

 

Renowację kostki brukowej za pomocą specjalnego impregnatu warto przeprowadzać raz na kilka lat (2-4 lata). Najlepszą porą jest tutaj wiosna lub jesień. Tak przygotowana kostka brukowa jest gotowa na nadejście nawet silnych mrozów.

 

 

Z jakich preparatów do impregnacji kostki brukowej korzystamy?

Najczęściej korzystamy z preparatów do impregnacji na bazie silikonów i butanolu. To one sprawiają, że kolor kostki brukowej jest żywy i wysycony. Tego typu impregnaty głęboko wnikają w pory betonu, ale są niewidoczne gołym okiem. Nie zaklejają porów w kostce brukowej, dzięki czemu beton może swobodnie oddychać. Ponadto wiążą się one z minerałami podłoża, są odporne na promieniowanie UV i świetnie hydrofobizują powierzchnię.

 

Malowanie kostki brukowej

 

Malowanie kostki brukowej jest konieczne tylko wtedy, kiedy nie zdecydowałeś się na barwiący impregnat (czyli w tym wypadku impregnat typu "mokra kostka"). Jeżeli chcesz, aby struktura kostki brukowej była dobrze widoczna, nie maluj jej farbą, tylko postaw na impregnat barwiący. Kiedy jednak bardziej interesuje Cię malowanie, dostosujemy się do Twoich życzeń.

 

Jakie są zalety pomalowanej kostki brukowej?

 

Pomalowana kostka brukowa przede wszystkim zyskuje bardziej estetyczny wygląd, ale nie tylko. Malowanie kostki brukowej:

 • nadaje intensywny i wyrównany kolor,
 • podkreśla strukturę betonu,
 • zwiększa bezpieczeństwo użytkowania,
 • dopasowuje powierzchnię bruku do stylistyki domu,
 • niweluje skutki oddziaływania czynników atmosferycznych (takich jak mróz, wiatr, silne promieniowanie słoneczne).

 

Jak wygląda malowanie kostki brukowej?

 

Zanim przystąpimy do malowania kostki brukowej, najpierw zamiatamy jej powierzchnię i zwilżamy wodą z myjki ciśnieniowej. Na tym etapie używamy także środków do czyszczenia kostki brukowej. Przygotowaną wcześniej farbę wylewamy na tackę. Moczymy w niej wałek malarski i zaczynamy malować powierzchnię. Kiedy farba wyschnie, uzupełniamy ewentualne luki powstałe wokół krawędzi. Jeśli kostka brukowa wymaga ponownego malowania, wykonamy je, kiedy pierwsza warstwa farby dobrze wyschnie.

 

Twoja kostka brukowa straciła dawny blask? To oznacza, że potrzebuje szybkiej renowacji. Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami już dziś!

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2


 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy