Piaskowanie cegły, czyszczenie cegły, piaskowanie elewacji z cegły - Elevatio.pl
Piaskowanie cegły

Jeśli szukasz firmy zajmującej się piaskowaniem elewacji z cegły lub informacji na temat piaskowania cegły, kamienia, betonu i innych powierzchni to dobrze trafiłeś. Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych faktów odnośnie czyszczenia strumieniowo ściernego. Jak działa piaskarka? Jakie są rodzaje ścierniw i do czego służą. Jakie są metody piaskowania i jakie mają zalety oraz wady?

Firma Elevatio już od 10 lat wykonuje:

  • niskociśnieniowe piaskowanie cegły zarówno na elewacji jak i wewnątrz pomieszczeń – to nasza specjalność :)
  • piaskowanie elewacji wykonanych z innych materiałów jak np. piaskowiec, tynk oraz granit
  • hydropiaskowanie – zalecane tylko w niektórych przypadkach
  • sodowanie
  • piaskowanie kamienia
  • piaskowanie betonu
  • czyszczenie strumieniowo ścierne metalu oraz drewna
  • śrutowanie stali

Zadzwoń proszę teraz na numer +48 796 258 999 i porozmawiaj z konsultantem firmy ELEVATIO, który doradzi Ci jakie czyszczenie strumieniowo ścierne będzie najskuteczniejsze dla Twojej cegły lub innego rodzaju materiału, a przy tym najwygodniejsze dla Ciebie ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Piaskowanie cegły

 

Naszą specjalnością jest niskociśnieniowe piaskowanie cegły. Urządzeniem, jakiego używamy do piaskowania, jest niskociśnieniowa piaskarka JOS. Dzięki niej możemy piaskować w osłonie wodnej. Wykorzystujemy do tego celu różne ścierniwa, ale o tym opowiemy Ci później. Na razie chcemy Ci pokazać, na czym polega piaskowanie elewacji i w jaki sposób wpływa ono na cegłę

 

Jakie metody piaskowania wykorzystujemy?


Wykorzystujemy:
- piaskowanie niskociśnieniowe
- hydropiaskowanie wysokociśnieniowe
- sodowanie

 

 

 

 

Na czym polega niskociśnieniowe piaskowanie ścian z cegły?

Niskociśnieniowe piaskowanie ściany z cegły polega na natryskiwaniu w strumieniu sprężonego powietrza wybranego ścierniwa na oczyszczoną powierzchnię. Odbijający się od lica cegły piasek lub inny materiał ścierny usuwa z niego zabrudzenia. Wszystko zależy jednak od rodzaju zastosowanego ścierniwa i wysokości ciśnienia. Czasami można nawet usunąć lico z cegły, co bywa efektem zamierzonym, gdyż dzięki temu uzyskuje się tak zwaną poszarpaną i porowatą cegłę.
Od czego zależy uzyskanie określonej porowatości? Od ścierniwa, jakie zastosujemy. Piasek ma ostre krawędzie, natomiast soda zaokrąglone. Z kolei hydropiaskowanie jest tą metodą, która najbardziej niszczy i osłabia cegłę.

 

Piaskowanie elewacji z cegły - co musisz wiedzieć?

Jeżeli mamy do czynienia z elewacją w bardzo starym domu, cegły mogą być osłabione przez wilgoć. Dodatkowym problemem może okazać się to, że zaprawa ma dużą ilość wapna. Wtedy piaskowanie należy przeprowadzać bardzo ostrożnie. Dobrze jest wykonać próbkę na małym fragmencie. Warto wiedzieć, że zwykłego piaskowania nie powinno się przeprowadzać na cegłach klinkierowych. Ich powierzchnia jest dużo delikatniejsza niż w przypadku normalnie wypalonej cegły, dlatego bardzo łatwo ją uszkodzić.

 

 

 

Piaskowanie w osłonie wodnej

Bardzo często wykonujemy piaskowanie w osłonie wodnej. Konstrukcja dyszy umożliwia doprowadzenie przed strumień sprężonego powietrza z piaskiem niewielkiej ilości wody. Dzięki temu można skutecznie ograniczyć pylenie powstałe podczas piaskowania. Praca w osłonie wodnej jest o wiele sprawniejsza i co najważniejsze, bezpieczna dla zdrowia pracowników. Jednak niestety, nie zawsze można z niego skorzystać. W przypadku starych kamienic, które są pełne wilgoci, jest to niewskazane.

 

Jak działa piaskarka JOS?

Jak już wspomnieliśmy do piaskowania niskociśnieniowego, używamy piaskarki JOS. Czyszczenie elewacji z cegły z jej pomocą jest o wiele prostsze. Piaskarka JOS nie jest dużym urządzeniem, dlatego można ją umieścić nawet na rusztowaniu. Jej zasobnik mieści jeden worek ścierniwa (może to być 25 kilogramów piasku). Aby piaskarka działała bez zarzutu, potrzebne są kompresor i osuszacz zziębniczy. Ten ostatni umieszcza się między piaskarką a kompresorem. Jego zastosowanie jest konieczne, aby piasek pozostał suchy.

 

Piaskowanie a hydropiaskowanie

Do hydropiaskowania używamy myjki wysokociśnieniowej i specjalnej dyszy. Podciśnienie w dyszy wywołuje woda na przykład pod ciśnieniem 140 bar. Podczas piaskowania wytwarza się ciśnienie 0,5 do 4 bar. Czy hydropiaskowanie ma jakieś wady? Przede wszystkim nie zawsze można je zastosować do piaskowania cegły, poza tym nie ma tu możliwości regulacji zużywanego ścierniwa. Jego zużycie zależy od wielkości dyszy i parametrów myjki. Ścierniwa użyte do tej metody szybciej się kończą, więc wpływa ona także na ich wydajność.


Czym jest sodowanie?

Sodowanie jest metodą bardzo podobną do piaskowania, jednak z tą różnicą, że soda oczyszczona zostaje narzucona na czyszczoną powierzchnię w strumieniu sprężonego powietrza. Brak tu jednak reakcji ściernej. Podczas czyszczenia (w kontakcie z czyszczonym materiałem) soda eksploduje, a tym mikroeksplozjom towarzyszy czyszczenie cegły. Sodowanie jest przy tym wszystkim metodą na tyle delikatną, że nie powoduje chropowatości powierzchni.

 


Jakich ścierniw używamy?

Używamy głównie piasku kwarcowego, chociaż zdarza nam się korzystać także z garnet. Jest to ścierniwo mineralne, które należy do krzemianów. Świetnie nadaje się do piaskowania cegły na sucho lub na mokro. Jest bardziej wydajne niż piasek i lepiej chłonie wodę, ale też jest o wiele droższe. Stosuje się je również do cięcia wodą pod wysokim ciśnieniem.

 

Soda jest materiałem w 100% bezpiecznym (zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska). Ma ona postać białych granulek. Wykorzystujemy ją do sodowania na sucho oraz w osłonie wodnej.

 

Chcesz wyczyścić swoją elewację z cegły? Skontaktuj się z nami już dziś!

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

 

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy