Mycie elewacji Żory - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Żory - Czyszczenie, Renowacja

 

Pierwszy kontakt - co robimy na początku??

Rozmowa to u nas podstawa. To także niezbędny element, by dobrać odpowiednią, czyli najlepszą i najskuteczniejszą, metodę mycia elewacji. O co Cię zapytamy? O rodzaj Twojego budynku, o to, kiedy ostatnio był czyszczony, o jego stan techniczny oraz o dostęp do mediów, czyli wody i prądu.

 

Powiemy Ci, jaka według nas jest najlepsza metoda mycia Twojej elewacji. Poinformujemy Cię o cenie za metr kwadratowy. Na tej podstawie łatwo obliczysz, ile wydasz na usuwanie zabrudzeń z powierzchni Twojego domu.

 

W przypadku, kiedy nie znasz metrażu, nie musisz się przejmować. Wykonamy darmowy pomiar i zrobimy próbę mycia. Jeśli efekt Cię zadowoli, umówimy się na konkretny termin i przyjedziemy umyć Twoją elewację.

 

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jakie rodzaje elewacji myjemy? Mycie elewacji Żory

 

Myjemy elewacje domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców znajdujących się na terenie Żor. Miasto to mimo że słynie z dużej ilości zieleni, jest także zanieczyszczone. Prace budowlane, kurz i smog nie wpływają pozytywnie na elewacje.

 

A co myjemy? Tynki akrylowe typu kornik i baranek oraz silikatowe i silikonowe. Jako właściciel budynku, na pewno już zdążyłeś się zorientować, że na jego północnej stronie lubią pojawiać się glony. Zanim zabierzemy się za mycie powierzchni domu, musimy się ich pozbyć. Działamy w dwóch etapach. Najpierw stosujemy mycie chemiczne, a potem nakładamy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. Pozostawiamy go na 2-3 dni, a po tym czasie bez problemu usuwamy glony.

 

 

Mycie elewacji z glonów Żory - jak wygląda w naszym wykonaniu?

 

W przypadku mycia elewacji działamy wieloetapowo. Sam proces czyszczenia powierzchni ścian jest długotrwały, dlatego rozkładamy go w czasie. Glony i grzyby usuwamy, wykorzystując mycie chemiczne. Potem za pomocą płaskiej dyszy pozbywamy się wierzchniej warstwy glonów. całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 

Czyszczenie elewacji z glonów z użyciem myjki ciśnieniowej

 

Zielony nalot "schodzi", kiedy używamy myjki ciśnieniowej. Jednak wykazujemy się tu wyjątkową ostrożnością i tak dobieramy parametry urządzenia, aby mycie elewacji było jak najbardziej delikatne. W przeciwnym razie ściany zewnętrzne mogłyby ulec zniszczeniu. Jak więc widzisz, usunąć glony wcale nie jest tak łatwo. Nie chcemy, aby wysokie ciśnienie powyrywało fragmenty tynku lub odspoiło słabsze warstwy malarskie.

Zanim przejdziemy do właściwego czyszczenia elewacji, wykonamy próbę na jej niewielkim fragmencie. Staramy się przy tym wszystkim, aby do warstw niezajętych przez glony nie dostała się woda.

 

Zastosowanie preparatów chemicznych

 

Wstępne usuwanie glonów już za nami. Częściowo pozbyliśmy się ich myjką ciśnieniową. Teraz musimy zabezpieczyć budynek przed ponownym pojawieniem się "zielonych nieprzyjaciół". Działanie to możemy porównać do impregnacji, którą wykonujemy w przypadku mycia kostki brukowej. Zielony nalot usuwamy ze ścian, stosując środki chemiczne.

Najpierw jednak musimy odkazić elewację, aby nie narażać jej na ponowne ataki glonów. Kiedy pozbywamy się mchów, porostów, grzybów i glonów z elewacji stosujemy dwie klasy środków chemicznych. Są to silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.

Preparaty nieorganiczne działają silniej. Mogą odbarwiać powierzchnie dlatego, zanim je zastosujemy, zrobimy próbę na małym fragmencie elewacji. Kolejny etap to naniesienie preparatu i pozostawienie go na około 20-30 minut na elewacji. Po tym czasie zmywamy go wodą. Zasadowość podłoża sprawdzamy, przykładając do niego papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Resztek glonów pozbywamy się za pomocą mycia mechanicznego lub pod ciśnieniem. Potem ponownie nakładamy środki chemiczne i spłukujemy je. Kiedy korzystamy z preparatów organicznych, ostatnie spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one bardzo delikatne.

 

Cena mycia elewacji

 

Cena mycia elewacji jest uzależniona od:

 

 • specyfiki powierzchni (od tego, czy położono tynki mineralne, czy inne),

 • rodzaju zabrudzeń,

 • metrażu,

 • sposobu zabudowy.

Wpływ na koszty usługi ma także fakt, czy mamy łatwy dostęp do wody i zasilania elektrycznego. Rzadko kiedy mycie ciśnieniowe wystarcza, aby usunąć glony. Często sięgamy po środki chemiczne. To oczywiście także nie jest bez znaczenia dla ceny.

Cennik usuwania glonów różni się w zależności od miejscowości. W dużych miastach jest zdecydowanie drożej.

 

 

 

 

Czyszczenie elewacji żory i mycie fasad.

 

Czyszczenie elewacji kamienic

Nie tylko myjemy domy jednorodzinne, budynki mieszkalne i biurowce. Czyścimy także ceglane elewacje kamienic. Główny problem stanowią tu nagary, które pojawiają się na starej cegle. Powstają przez nagromadzenie się kurzu i osadu. Wiemy, że czarny nalot nie jest estetyczny. Już teraz nie musisz się nim przejmować. Szybko go usuniemy.

 

Realizujemy profesjonalne i kompleksowe usługi. Przyznaj, czarny nalot jest paskudny, ale to nie jedyny problem. Jest nim także stara farba, która często pokrywa cegłę. Rozprawimy się z jednym i drugim. Aby usunąć starą farbę, nałożymy specjalny kompres. Jest to żel i folia. Zostawimy go na elewacji 2-3 dni, a po tym czasie z łatwością usuniemy farbę. Czyszczenie elewacji kamienic wykonujemy, stosując czyszczenie gorącowodne chemiczne oraz niskociśnieniowe piaskowanie.

 

Co musisz wiedzieć o urządzeniach, z których korzystamy? Używamy piaskarki JOS, kompresora i osuszacza zziębniczego. Piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Jeśli piaskujemy w osłonie wodnej, powstaje dużo wilgoci. Zapobiegamy temu umieszczając pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem osuszacz zziębniczy.

 

Nieco mniej popularną metodą czyszczenia powierzchni elewacji jest hydropiaskowanie. Musisz jednak wiedzieć, że hydropiaskowanie, w większym stopniu niż piaskowanie, uszkadza cegłę. Łatwo jednak o efekt "poszarpanej" cegły tak bardzo pożądany we wnętrzach loftowych.

 

 

 

 

Mycie okien żory kijem teleskopowym.

 

 

Mycie elewacji ogrodzeń - jak to robimy?

Oferujemy również czyszczenie ogrodzeń. Z tej usługi skorzystało już wielu klientów. Na cegle klinkierowej często pojawiają się wykwity, natomiast na piaskowcu - nagary. Te pierwsze jednak nie powstają jako efekt osadzania się zabrudzeń. Są wynikiem struktury muru. To wnikająca w niego wilgoć sprawia, że pojawiają się zacieki solne. Zdarzyło nam się nawet czyścić zacieki solne tak stare, że przypominały stalaktyty. Nie chcemy, aby Twoje ogrodzenie wyglądało podobnie...

 

Wykwity usuwamy, stosując czyszczenie chemiczne. Następny etap to impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację, która uszczelni mur i zapobiegnie wykwitom.

 

Piaskowiec jak żaden inny materiał, świetnie znosi hydropiaskowanie. Jest wytrzymały, więc ta metoda mycia elewacji na pewno mu nie zaszkodzi. Na piaskowcu jednak często zalega farba. Abyśmy mogli wykonać hydropiaskowanie, musimy ją usunąć. W tym celu nakładamy wspomniany już kompres - żel i folię.

 

 

 

 

Renowacja elewacji żory. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Czyszczenie elewacji przeszklonych biurowców w Żorach

 

Oferujemy czyszczenie elewacji przeszklonych biurowców, ale także tych z alucobondów. Najczęściej stosowaną przez nas metodą mycia jest metoda alpinistyczna lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Z tych ostatnich korzystamy, kiedy używamy wody dejonizowanej. Staramy się dbać o dobro naszej planety i nie korzystać z chemii, gdy nie jest to konieczne.

 

Mycie elewacji w Żorach - co jeszcze czyścimy?

 

 

Jak już się pewnie zorientowałeś, nasza oferta jest bardzo rozbudowana. Czyścimy magazyny, elewacje blaszane i aluminiowe. W tym celu wykorzystujemy pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Usuwamy zabrudzenia z powierzchni salonów samochodowych, stacji benzynowych, warsztatów, szkół, urzędów, galerii, muzeów, bibliotek. Najczęściej korzystamy z metod:

 

 • gorącowodnej,
 • zimnowodnej,
 • niskociśnieniowej,
 • strumieniowo-ściernej,
 • chemicznej,
 • z użyciem kijów teleskopowych,
 • z wykorzystaniem wody dejonizowanej.

 

 

Chcesz przywrócić dawny blask swojemu budynkowi w Żorach? Skontaktuj się z nami!

 

 

Twój budynek w Żorach stracił swój dawny blask? Niestety, wiedz, że to miasto nie jest wole od zanieczyszczeń.
Od 12 lat czyścimy elewacje, jak więc widzisz, mamy duże doświadczenie na rynku. Pewnie zastanawiasz się, dlaczego Twój budynek przestał zachwycać? Winą zapewne jest lokalizacja - czy to w środku miasta, czy na uboczu, pod lasem. W jednym i w drugim wypadku potrzebujesz solidnego mycia elewacji.

 

Nic się nie martw. Kompleksowo zajmiemy się czyszczeniem Twojego budynku.

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Żory, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Osiedle Sikorskiego, Rój, Rogozna, Osiedle Powstańców Śląskich, Osiedle Korfantego, Osiedle Księcia Władysława, Lasoki, Osiedle Pawlikowskiego, Folwarki

  

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy