Mycie elewacji Wrocław - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Wrocław - Czyszczenie, Renowacja

 

Rozpoczęcie pracy - od czego zaczynamy?

Czyszczenie elewacji to nie lada wyzwanie, dlatego bazując na dwunastoletnim doświadczeniu nie polecamy Ci, abyś robił to sam. Kiedy już zdecydujesz się na nasze usługi, najpierw porozmawiamy. Rozmowa jest tu niezbędna, aby dobrać najlepszą metodę mycia elewacji. Musimy zapytać Cię o jej rodzaj, stan techniczny oraz o, to kiedy ostatnio była myta.

 

Jeśli do tej pory szukałeś odpowiedniej firmy zajmującej się myciem powierzchni budynków, oto jesteśmy.

 

Powiemy Ci, jaki rodzaj czyszczenia Twojego domu zastosujemy. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy. Gdy nie znasz metrażu swojej elewacji, nie musisz się martwić. Wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar. Następnie zrobimy próbę mycia. Jeśli okaże się, że jesteś zadowolony, ustalimy dogodny dla Ciebie termin - wtedy przyjedziemy i umyjemy Twój budynek. Mycie elewacji to nasza profesja - lubimy to robić.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Mycie elewacji Wrocław - co myjemy?

Wykonujemy czyszczenie elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców znajdujących się we Wrocławiu. Miasto jest stolicą Dolnego Śląska, nie jest więc wolne od kurzu, pyłu i smogu, które nie są łaskawe dla elewacji.

 

Mycie elewacji to zajęcie, które zajmuje nas od 12 lat. Wiemy, że we Wrocławiu jest mnóstwo starych budynków, które mają jednak swój urok.

 

Myjemy tynki akrylowe typu kornik i baranek, ale także silikatowe i silikonowe. Główny problem tynku to pojawiające się na północnej stronie budynku glony. Zanim wykonamy czyszczenie elewacji, musimy się ich pozbyć. Działamy dwuetapowo. Najpierw stosujemy mycie chemiczne, potem nakładamy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. Zostawiamy go na 2-3 dni, a po tym czasie już z łatwością usuwamy glony. Pamiętaj, aby likwidować glony na powierzchni swojego budynku. Rób to jednak nie częściej niż raz na 3-4 lata. Tylko wtedy Twoja elewacja będzie zachwycała czystością, a wszelkie usługi będzie też łatwiej na niej wykonać.

 

 

Czyszczenie elewacji wrocław i mycie fasad.

 

Czyszczenie elewacji kamienic - jak sobie z tym radzimy?

 

Oprócz usług czyszczenia domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców, wykonujemy też mycie kamienic. Problemem są tu nagary pojawiające się na starej cegle. To wynik osadzania się kurzu smogu i brudu. Czarny nalot nie napawa optymizmem. Nasze metody mycia skutecznie się z nim rozprawią!

 

Na cegle często są pozostałości farby. Aby ją usunąć, wykorzystamy specjalny kompres - żel i folię. Pozostawimy go na 2-3 dni, a po tym czasie resztki farby "zejdą" same. Czyszczenie powierzchni kamienic to nic innego jak mycie gorącowodne chemiczne i niskociśnieniowe piaskowanie. Używamy urządzeń takich jak piaskarka JOS, kompresor i osuszacz zziębniczy. Piaskujemy zazwyczaj na sucho lub w osłonie wodnej. Piaskowanie to proces powodujący powstanie dużej ilości wilgoci. Zapobiegamy temu umieszczając pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem osuszacz zziębniczy.

 

Czyszczenie elewacji często polega także na hydropiaskowaniu. Jest to działanie, które osłabia cegłę bardziej niż piaskowanie. Możemy je wykorzystać, jeśli chcesz osiągnąć efekt "poszarpanej" cegły (charakterystycznej dla budynku utrzymanego w surowym stylu loftowym).

 

Jak wygląda mycie elewacji z glonów Wrocław?

 


Czyszczenie elewacji z glonów to proces długotrwały, dlatego nasze działania są rozłożone w czasie. Glony i grzyby usuwamy, wykorzystując mycie chemiczne. Następnie za pomocą płaskiej dyszy pozbywamy się wierzchniej warstwy glonów. Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 


Wstępny etap mycia elewacji

 

"Zielonych nieprzyjaciół" usuwamy myjką ciśnieniową. Jednak dobierając parametry urządzenia, musimy być ostrożni. Chcemy, aby sposób mycia elewacji był jak najdelikatniejszy. Nie możemy przecież dopuścić, aby ściany zewnętrzne uległy zniszczeniu. Jak widzisz dokładnie planujemy usuwanie glonów. Uważamy, aby wysokie ciśnienie nie powyrywało fragmentów tynku lub nie odspoiło warstw malarskich.
Zanim zabierzemy się do czyszczenia elewacji, wykonamy próbę na małym jej fragmencie. Zależy nam na tym, aby do warstw niezajętych glonami nie dostała się woda, która mogłaby uszkodzić tynk.

 


Preparaty chemiczne do mycia elewacji - co stosujemy?

 

Etap wstępnego mycia elewacji jest już za nami. Z pomocą myjki ciśnieniowej częściowo usunęliśmy zielony nalot. Na czym będą polegały dalsze prace? Przede wszystkim musimy zabezpieczyć budynek przed ponownym pojawieniem się glonów. Zadanie to możemy porównać do impregnacji stosowanej w przypadku mycia kostki brukowej.
Zielony nalot z powierzchni ścian usuwamy, wykorzystując środki chemiczne. Najpierw jednak odkażamy powierzchnię, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. Jeśli chodzi o mycie elewacji z mchów, grzybów, glonów i porostów używamy dwóch klas preparatów chemicznych. Są to silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.

 

Preparaty nieorganiczne mają silnie działanie. Zdarza się, że mogą odbarwić elewację. Dlatego, zanim je naniesiemy, wykonamy próbę na małym fragmencie budynku. Potem nakładamy preparat i pozostawiamy go na 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go wodą. Zasadowość podłoża sprawdzamy, przykładając do niego papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.
Resztek glonów pozbywamy się przez mycie ciśnieniowe lub mechaniczne. W ostatnim etapie ponownie nakładamy środki chemiczne i spłukujemy je. W przypadku, kiedy zastosowaliśmy preparaty organiczne, spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one bardzo delikatne.

 


Cena mycia elewacji

 

Cena mycia elewacji uzależniona jest od takich czynników jak:

 

 • specyfika powierzchni,
 • rodzaj zabrudzenia,
 • metraż,
 • sposób zabudowy.

Na koszt usługi wpływa także fakt, czy możemy łatwo podpiąć się do wody i zasilania elektrycznego. Samo mycie pod ciśnieniem nie zawsze wystarcza, aby pozbyć się glonów i wtedy trzeba sięgnąć po preparaty chemiczne. A to ma wpływ na cenę.
Koszty czyszczenia powierzchni budynków są zróżnicowane w wielu miastach Polski. W większych miejscowościach jest znacznie drożej niż w małych.

 

 

Mycie okien wrocław kijem teleskopowym.

 

 

Jak czyścimy przeszklone biurowce?

W naszej ofercie znajduje się także mycie przeszklonych biurowców i elewacji z alucobondów. Czasami nie obędzie się bez prac na wysokości. Stosujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Tych ostatnich używamy, kiedy mamy zamiar skorzystać z wody dejonizowanej. Jak widzisz, nie aplikujemy chemii tam, gdzie nie jest to konieczne. Jesteśmy proekologiczni - zależy nam na dobru naszej planety.

 

 

 

Renowacja elewacji wrocław. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Mycie elewacji ogrodzeń - warto, abyś to wiedział

Nie wszystkie firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji oferują mycie ogrodzeń. Jeśli chcesz sam wykonać to zadanie, czeka Cię wiele pracy. Warto, abyś wziął to pod uwagę. Wiemy, że otoczenie domu ma dla Ciebie duże znaczenie, dlatego polecamy Ci nas - wieloletnich fachowców.

 

Na cegle klinkierowej pojawiają się w wykwity, natomiast na piaskowcu - nagary. Wykwity to jednak nie skutek zabrudzeń, a struktury muru. Kiedy wnika w niego wilgoć, pojawiają się zacieki solne. Nie raz czyściliśmy zacieki solne przypominające stalaktyty. Oczywiście mamy nadzieję, że na Twoim ogrodzeniu nigdy ich nie będzie. Wykwity usuwamy, stosując czyszczenie chemiczne. Kolejnym krokiem jest impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację, gdyż uszczelnia ona mur i zapobiega wykwitom.

 

W przypadku usuwania zabrudzeń z piaskowca możemy zastosować hydropiaskowanie. Piaskowiec jest surowcem wytrzymałym, któremu taka metoda mycia nie zaszkodzi. Zanim go wyczyścimy, często musimy pozbyć się farby. W tym celu nakładamy wspomniany już kompres - żel i folię.

 

Co jeszcze myjemy?

Nasza oferta jest bogata. Przywracamy czystość warsztatom samochodowym, magazynom, stacjom benzynowym, urzędom, galeriom, bibliotekom, szkołom i wielu innym budynkom. Myjemy elewacje blaszane i aluminiowe. W tym celu stosujemy pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Metody, z których najczęściej korzystamy to:

 • niskociśnieniowa,
 • gorącowodna,
 • zimnowodna,
 • strumieniowo-ścierna,
 • chemiczna,
 • z użyciem kijów teleskopowych,
 • z zastosowaniem wody dejonizowanej.

 

Twój budynek we Wrocławiu nie zachwyca? Umyjemy go! Tylko szybko się nami skontaktuj!

Bielsko-Biała to miasto leżące w województwie śląskim na Pogórzu Śląskim u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Spotkasz tu tereny turystyczne, ale także chronione. Dolina Wapienicy znajdująca się w Bielsku należy do zespołów przyrodniczo krajobrazowych. To tam po raz pierwszy narodziła się idea parku ekologicznego. Niestety, nawet dobra lokalizacja nie sprawia, że Bielsko-Biała jest miastem wolnym od zanieczyszczeń. Wręcz przeciwnie - stanowi ono główny ośrodek Bielskiego Okręgu Przemysłowego. Kiedyś słynął on z przemysłu wełnianego, dzisiaj zdecydowanie przeważa w nim maszynowy, samochodowy, włókienniczy, spożywczy i metalurgiczny

 

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. To piękne miasto ma bogatą historię i piękną architekturę. Zobaczysz tam liczne zabytki, między innymi obejrzysz Aulę Leopoldyńską mieszczącą się w gmachu Uniwersytetu. Stanowi ona popis barokowej sztuki i XVII wiecznego kunsztu. We Wrocławiu znajdują się wspaniały Ogród Botaniczny i Ogród Zoologiczny. Ten ostatni został założony w 1865 roku. Spotkasz tam 5,5 tys. zwierząt z 650 gatunków.

 

Jeśli Twój budynek jest na terenie Wrocławia, wykonamy dla Ciebie czyszczenie elewacji. To kompleksowa usługa, dzięki której Twój dom na odzyska dawną świetność. Myjemy prawie każdego typu budynki i ogrodzenia, o czym za chwilę się przekonasz.

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Wrocław, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Fabryczna, Stare Miasto, Krzyki, Śródmieście, Psie Pole.

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy