Mycie elewacji Tychy - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Tychy - Czyszczenie, Renowacja

Zajmujemy się myciem budynków znajdujących się w Tychach. Jest to jedno z największych miast na Górnym Śląsku, ważny ośrodek przemysłu spożywczego i motoryzacyjnego oraz usług. Jeśli mowa o Tychach, od razu na myśl przychodzą tradycje piwowarskie, które zapoczątkował „Browar Książęcy”. W mieście tym znajdują się Tyskie Browary Książęce, wchodzące obecnie w skład Kompanii Piwowarskiej S.A. To najstarszy działający w Polsce browar. Mieści się w nim Tyskie Muzeum Piwowarstwa.

 

Jeśli Twój budynek w Tychach wymaga mycia, wyczyścimy go.

 

 

Jak działamy? Mycie elewacji Tychy

 

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy. Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę.

 

Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jak myjemy elewacje? 

 

Myjemy elewacje domów jednorodzinnych, mieszkalnych oraz biurowców, które znajdują się w Tychach. Niestety, charakterystyczne dla całej aglomeracji górnośląskiej jest to, że wiele miast jest zaludnionych i zatłoczonych samochodami. Tychy nie stanowią tu wyjątku. Kurz, smog i zanieczyszczenia atmosferyczne nie są łaskawe dla elewacji. Co czyścimy?

 

Myjemy tynki akrylowe typu kornik i baranek, ale także silikatowe i silikonowe. Głównym ich problemem są pojawiające się na północnej stronie glony. Zatem zanim zaczniemy czyścić, musimy się ich pozbyć. Czyścimy dwuetapowo. Najpierw myjemy chemicznie, potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Zostawiamy go na czas 2-3 dni, a potem usuwamy glony. Zalecamy, abyś regularnie dbał o swoją elewację i oczyszczał ją z glonów. Zabieg powinieneś przeprowadzać nie częściej niż raz na 3-4 lata. Dzięki temu Twoja elewacja zawsze będzie zadbana.

 

 

Mycie elewacji z glonów Tychy - jak wykonujemy?

 

Czyszczenie elewacji z glonów to proces długotrwały, dlatego rozkładamy go w czasie. Glony i grzyby usuwamy wykorzystując mycie chemiczne. Płaska dysza pomaga nam pozbyć się wierzchniej warstwy zielonego nalotu.  Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 

Czyszczenie elewacji z zastosowaniem myjki ciśnieniowej

 

Zielony nalot pomaga nam usunąć myjka ciśnieniowa. Jednak wykazujemy się tu wyjątkową ostrożnością i tak dobieramy jej parametry, aby ściany zewnętrzne nie uległy uszkodzeniu. Usuwanie glonów to zadanie, które wymaga od nas przemyślanych działań. Nie chcemy, aby wysokie ciśnienie powyrywało fragmenty powierzchni ścian lub odspoiło słabsze warstwy malarskie.

Czyszczenie elewacji zaczynamy od przeprowadzenia próby na małym jej fragmencie. Zależy nam na tym, by do warstw niezajętych glonami nie dostała się woda. Mogłaby ona uszkodzić tynk.

 

Zastosowanie preparatów chemicznych do czyszczenia elewacji

 

Jesteśmy już po wstępnym czyszczeniu elewacji. Myjką ciśnieniową pozbyliśmy się pozostałości glonów. Co dalej? Naszym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed ponownym pojawieniem się zielonych nieprzyjaciół.  Ma to takie samo znaczenie jak impregnacja w przypadku kostki brukowej.

Do usuwania glonów z elewacji używamy specjalistycznych środków chemicznych. Najpierw musimy odkazić elewację, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. W przypadku mycia elewacji można zastosować dwie klasy środków chemicznych (używa się ich także do usuwania grzybów, mchów i porostów). Są to  silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru oraz organiczne zasady amoniowe.

Preparaty nieorganiczne działają silniej. Mogą odbarwić elewację, dlatego, zanim je nałożymy wykonamy próbę na jej małym fragmencie.  Później nanosimy prepart i pozostawiamy go na 20-30 minut.  Po tym czasie zmywamy go wodą. Podczas mycia elewacji sprawdzamy zasadowość podłoża, przykładając papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Kolejny krok to mechaniczne mycie elewacji lub z użyciem myjki ciśnieniowej. Potem ponownie nakładamy środki chemiczne i spłukujemy elewację.  Warto podkreślić, że kiedy stosujemy środki organiczne, ostatnie spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one delikatne.

 

Od czego zależy cena mycia elewacji?

 

Cena mycia elewacji jest uzależniona od kilku czynników, takich jak:

 • specyfika powierzchni elewacji,

 • rodzaj zabrudzeń,

 • metraż,

 • rodzaj zabudowy.

Na cenę czyszczenia elewacji ma wpływ także fakt, czy nasza ekipa ma łatwy dostęp do wody i zasilania elektrycznego. Czasami, jak już się przekonałeś, mycie ciśnieniowe nie wystarczy, aby usunąć zielony nalot z elewacji. Nieraz trzeba sięgnąć po preparaty chemiczne. A to także wpływa na cenę usługi.

Koszty mycia elewacji mogą się różnić w poszczególnych miastach - w tych większych jest zdecydowanie drożej.

 

 

Czyszczenie elewacji tychy i mycie fasad.

 

Najczęstsze problemy kamienic

 

Jako właściciel kamienicy, na pewno borykasz się z problemem, jakim są nagary. To wieloletnie zabrudzenia, które spowodował smog, kurz, pył i osad. Czarny nalot jest mało estetyczny, jednak nasze metody czyszczenia skutecznie się z nim rozprawią!

 

Cegła bardzo często jest pokryta farbą. Usuwamy ją, stosując specjalny kompres, czyli folię i żel. Pozostawiamy go na 2-3 dni, a po tym czasie farba „schodzi” bez problemu.

 

Kamienice czyścimy, stosując mycie gorącowodne chemiczne oraz niskociśnieniowe piaskowanie.

 

Używamy urządzeń takich jak piaskarka JOS, kompresor i osuszacz zziębniczy. Piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Piaskowanie jest procesem, podczas którego powstaje bardzo dużo wilgoci. aby temu zapobiec, pomiędzy piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Oprócz opisanej metody stosujemy także hydropiaskowanie. Zarówno piaskowanie, jak i hydropiaskowanie (bardziej) w pewnym stopniu ingerują w strukturę cegły. Oczywiście Czasami taki efekt jest bardzo pożądany, co ma miejsce w przypadku wnętrz w stylu loftowym. Dlatego, jeśli sobie życzysz, zastosujemy piaskowanie lub hydropiaskowanie.

 

 

Mycie okien tychy kijem teleskopowym.

 

 

W jaki sposób myjemy przeszklone biurowce?

 

Oprócz wymienionych wyżej obiektów myjemy także przeszklone biurowce i elewacje z alucobondów. Czyścimy, wykorzystując metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Kiedy stosujemy kije teleskopowe to tylko i wyłącznie w połączeniu z wodą dejonizowaną. Ta metoda jest w 100% ekologiczna - zbędnej chemii mówimy stanowcze „nie”.

 

 

 

Renowacja elewacji tychy. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

 

Jak czyścimy ogrodzenia?

 

Zajmujemy się także profesjonalnym czyszczeniem ogrodzeń. Głównym problem cegły klinkierowej to wykwity, natomiast piaskowca - nagary. Te pierwsze nie powstają w wyniku nagromadzenia się zabrudzeń atmosferycznych. Są wynikiem specyficznej struktury muru. Jeśli wniknie w niego wilgoć, na cegle klinkierowej pojawiają się zacieki solne. Zdarzyło nam się czyścić wieloletnie wykwity, które przybrały formę stalaktytów. Mamy nadzieję, że u Ciebie taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca.

 

Wykwity usuwamy, czyszcząc chemicznie. Potem przechodzimy do impregnacji. Rekomendujemy hydrofobizację, która uszczelnia mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Hydropiaskowanie nie zawsze sprawdzi się przy czyszczeniu cegły, ale na pewno będzie dobre dla piaskowca. Jest to materiał odporny i wytrzymały. Czasami, aby usunąć farbę, nakładamy opisany wcześniej kompres, czyli żel i folię.

 

Jakie jeszcze obiekty czyścimy?

 

Mamy bogatą ofertę. Usuwamy brud z elewacji blaszanych i aluminiowych, myjemy też magazyny. Metoda, jaką stosujemy to pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Czyścimy stacje benzynowe, warsztaty i salony samochodowe, teatry, muzea, kina, szkoły, urzędy, studia fotograficzne.

Najczęściej myjemy, stosując metody:

 • niskociśnieniową
 • gorącowodną
 • zimnowodną
 • strumieniowo-ścierną
 • chemiczną
 • z użyciem kijów teleskopowych
 • z wykorzystaniem wody dejonizowanej

 

 

Tychy znane są nie tylko z tradycji piwowarskich, ale także z hokeja na lodzie. Warto wspomnieć słynny Górniczy Klub Sportowy Tychy. To właśnie on jest najczęstszym Zdobywcą Pucharu Polski w HL.

Twój budynek w Tychach jest zabrudzony? Zadzwoń - wyczyścimy go!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Tychy, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Ciełmice, Czułów, Glinka, Jaroszowice, Mąkołowiec, Paprocany, Radziejówka, Stare Tych, Suble, Śródmieście, Urbanowice, Wartogłowiec, Wilkowyje, Wygorzele, Zawiść, Zwierzyniec, Żwaków

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy