Mycie elewacji szklanych - Elevatio.pl
Mycie elewacji szklanych

Oferujemy profesjonalne mycie elewacji szklanych biurowców i budynków firmowych. Wiemy, że przeszklenia to ich wizytówka. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były czyste i przyciągały wzrok przechodniów, pięknie połyskując na słońcu.

 

Zadzwoń proszę teraz na 796258999 i zamów mycie szklanej elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

button2

 

Jakie metody stosujemy?


Do wysokości 18 metrów korzystamy z kijów teleskopowych wyposażonych w szczotki ze specjalistycznym włosiem do szkła. Dostarczamy do nich wodę dejonizowaną przygotowaną w specjalnym systemie filtracyjnym. To skuteczna metoda, która sprawi, że Twoje okna będą bez smug, czyli takie, jak zawsze być powinny. Do mycia elewacji szklanych używamy wody demineralizowanej, co oznacza, że stosujemy tylko w 100% ekologiczne środki. Zależy nam na dobrostanie naszej planety, dlatego nie chcemy używać niepotrzebnej chemii.

Powyżej 18 metrów korzystamy z podnośników koszowych albo stosujemy metodę alpinistyczną.

Teleskopowe mycie fasad szklanych w budynkach biurowych

Szklane fasady, choć piękne, nowoczesne i widowiskowe, bardzo szybko się brudzą. Zawsze dostosowujemy metodę mycia do czyszczonej powierzchni. Teleskopowo myjemy z powierzchni ziemi. Myjąc szklane fasady wodą demineralizowaną, uzyskujemy doskonałe efekty. Nasz sprzęt czyści powierzchnie mocno zabrudzone, jak i te, które wymagają jedynie delikatnego odświeżenia. Fasady wykonane ze szkła są narażone na smugi, zacieki i zabrudzenia atmosferyczne. Ze wszystkim jednak sobie poradzimy. Dobierzemy odpowiedni sprzęt i zabierzemy się za pracę!

Rodzaje nakładek na szczotki teleskopowe

Mycie fasad szklanych wodą demineralizowaną nie pozostawia smug i zacieków. Stąd mycie okien na wysokości jest niezwykle skuteczne. Jednak rodzaj nakładek na szczotki teleskopowe musi odpowiadać czyszczonej powierzchni, tak, abyśmy jej nie uszkodzili.

Rozmiar szczotek teleskopowych

Podczas mycia teleskopowego, wybieramy odpowiedni rozmiar nakładek na szczotki. Zależy to w dużej mierze od wielkości powierzchni, którą czyścimy. Większe obiekty wymagają użycia większych szczotek. Dzięki nim usprawniamy swoją pracę. Natomiast drobniejsze elementy i zdobienia lepiej umyć mniejszymi szczotkami, tak, aby ich nie uszkodzić. Mniejsze szczotki mają większą moc punktową, więc czyszczenie z ich pomocą jest o wiele dokładniejsze.

Materiał wykonania szczotek teleskopowych

Na rynku mamy szczotki teleskopowe wykonane z nylonu i naturalnego włosia. Syntetyczne włosie idealnie dostosowuje się do kształtu i wielkości szczotki. Włosie naturalne to natomiast cienkie włókna, które są mało wytrzymałe. Mają jednak ten plus, że czyszczą bardzo precyzyjnie.

Rodzaj dyszy szczotki teleskopowej

Mycie teleskopowe polega na wykorzystaniu strumienia punktowego lub rozpylającego. Woda, która bezpośrednio uderza w powierzchnię, doskonale radzi sobie z nawarstwionymi zabrudzeniami. Z kolei czyszczenie większych budynków, których struktura jest nieregularna, jest efektywniejsze przy użyciu strumienia rozpylającego.

Kształt nakładki teleskopowej

Nakładki teleskopowe zazwyczaj są prostokątne. Doskonale dostosowują się do różnych modeli urządzeń czyszczących. Istnieją jeszcze nakładki radialne, jednak nie cieszą się one tak dużą popularnością, jak prostokątne.

 

Mycie elewacji szklanych.

 

Mycie elewacji szklanych wodą dejonizowaną.

 ZALETY:

 • wysoka wydajność = mniejsze koszty = niższa cena
 • jakość - woda demineralizowana = brak minerałów =  brak smug i zacieków
 • oszczędność - mycie bez drogich podnośników koszowych
 • mycie bez chemii = ekologiczne i bezpieczne np. dla elementów z aluminium
 • bezpieczeństwo - praca z ziemi

A do tego woda dejonizowana w kontakcie ze szkłem powoduje efekt odwróconej jonizacji - tworzy na nim powłokę antystatyczną, która odpycha zabrudzenia. W efekcie czego szklana elewacja dłużej pozostanie czysta.

 

Mycie elewacji szklanej kijem teleskopowym.

 

Mycie szklanych elewacji metodą alpinistyczną - co musisz wiedzieć?

Kolejną bardzo skuteczną metodą mycia elewacji szklanych jest metoda alpinistyczna. Wykorzystuje ona techniki dostępu linowego dostosowane do wykonywanych zadań. Przygotowanie pracy odbywa się na dachu. To tam pracownicy szykują profesjonalny sprzęt - środki czyszczące, liny oraz zabezpieczenia. Następnie przemieszczają się oni na linach w dół i wykonują usługę, jaką jest mycie przeszkleń.

Jakie są zalety metody alpinistycznej?

 • dzięki niej można swobodnie i precyzyjnie manipulować sprzętem myjącym (pracownik zawieszony na linie wyjątkowo dokładnie operuje barankiem i ściągaczką)
 • metoda ta pozwala dokładniej nanieść na powierzchnie płyn do mycia
 • nasi pracownicy docierają w trudno dostępne miejsca
 • można umyć pełne przeszklenia lub okna, które się nie otwierają (często można je spotkać je w biurowcach)

 

 Mycie elewacji szklanych - cena [CENNIK 2021]


Jednorazowa i natychmiastowa odpowiedź na pytanie o cenę mycia przeszkleń jest niemożliwa. Jest wiele różnych czynników, które wpływają na cenę i nie da się ustalić gotowego cennika. Możemy Ci jednak podpowiedzieć, co wpływa na cenę mycia szklanych fasad.

Na cenę wpływają, na przykład:

 • stopień zabrudzeń
 • częstotliwość wykonywania prac
 • technika czyszczenia
 • utrudnienia związane z lokalizacją budynku
 • konieczność użycia podnośnika koszowego tzw. zwyżki

Dlatego właśnie do wysokości 18 m stosujemy kije teleskopowe ze specjalnymi szczotkami, do których dostarczana jest woda dejonizowana, wytwarzana w mobilnym systemie filtracyjnym.

 Orientacyjny cennik mycia elewacji szklanych:

 • do wysokości 18 metrów - kije teleskopowe - od 3,7 zł netto/m2
 • powyżej 18 metrów - zwyżka + kije teleskopowe - od 5 zł netto/m2
 • powyżej 18 metrów - zwyżka + baranrk / ściągaczka - od 10 zł netto za metr kwadratowy
 • metodą alpinistyczną - od 7 zł na metr kwadratowy netto albo od 250 zł netto za zjazd

 Mycie biurowców i wieżowców metodą alpinistyczną

Współczesna architektura to między innymi wieżowce i ogromne, przeszklone biurowce. Czyszczenie wodą zdemineralizowaną sprawia, że na elewacji nie powstają smugi i zacieki, które są zmorą szkła. Wiesz już, że czyszczenie teleskopowe nie zawsze jest możliwe (wykonujemy je tylko do 18 metrów wysokości).

Najlepszą porą na mycie okien i ogromnych przeszkleń, jest lato ze względu na stabilne warunki pogodowe (mało opadów). Oczywiście ta pora roku ma też swoje minusy. Słońce, które mocno przyświeca, powoduje, że woda demineralizowana szybko wysycha. To może wpływać na powstanie smug. Unikniemy ich, kiedy do mycia fasad ze szkła przystąpimy w pochmurny dzień — rano lub wieczorem.

Bezpieczne mycie fasad na wysokości

Zdajemy sobie sprawę, że mycie wysokościowe jest dość niebezpieczne. Jednak nie w naszym wykonaniu! Odpowiednio zabezpieczamy naszych pracowników. Do pracy nie przystępujemy bez środków ochrony osobistej, czyli:

 • szelek,

 • uprzęży,

 • linek z zaczepami i zaciskami hamującymi,

 • karabinków,

 • wytrzymałych kasków,

 • przyrządów zaciskowych,

 • amortyzatorów.

Oczywiście nie zapominamy także o obuwiu z antypoślizgową podeszwą, rękawicach z gumowymi paliczkami, przyssawkach, wiadrach, myjkach, skrobakach i ściągaczkach.

 

Skontaktuj się z nami teraz!

button2


 
Profesjonalne mycie elewacji szklanych i okien w miastach Górnego Śląska:
Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie Będzin, Świętochłowice, Mikołów, Czeladź

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy