Mycie elewacji Sosnowiec - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Sosnowiec - Czyszczenie, Renowacja

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Mycie elewacji Sosnowiec - Czym zajmiemy się najpierw?

Na początku porozmawiamy. Uważamy, że rozmowa jest niezbędna, aby dobrać najbardziej odpowiednią metodę czyszczenia elewacji. O co Cię zapytamy? O stan techniczny Twojej elewacji, o to, z jakiego jest wykonana surowca oraz kiedy ostatnio była myta. Ważny jest dla nas również dostęp do mediów - wody i prądu.

 

Potem poinformujemy Cię o najlepszym sposobie czyszczenia elewacji. Dowiesz się także, jaka jest cena mycia za metr kwadratowy. Dzięki temu obliczysz, jaki będzie koszt całkowity usługi czyszczenia. A co, jeśli nie znasz metrażu? Nie martw się. Dokonamy dla Ciebie darmowego pomiaru oraz wykonamy próbę mycia na małym fragmencie elewacji.

 

Jeśli ci się spodobają nasze działania, umówimy czyszczenie elewacji. Przyjedziemy i rozpoczniemy naszą akcję mycia.

 

Gwarantujemy ci, że już po próbie zobaczysz różnicę i zapragniesz przywrócić swojej elewacji dawny blask. Jeśli skorzystasz z naszej usługi, nie będziesz żałował.

 

Co myjemy, czyli rodzaje elewacji

Mycie elewacji może być procesem bardzo złożonym w zależności od materiału, jaki się czyści. Nasze usługi to czyszczenie elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców znajdujących się na terenie Sosnowca. Miasto to należy do Górnego Śląska, więc jest to obszar dość zanieczyszczony. Kurz, smog i prace budowlane nie sprzyjają elewacjom.

 

>W zakres naszych usług wchodzi czyszczenie elewacji z tynków akrylowych typu kornik i baranek oraz tynków silikatowych i silikonowych. Do głównych problemów tynków zaliczymy glony, które lubią się pojawiać na północnej stronie budynku. Mycie elewacji zaczynamy od pozbycia się owych glonów. Działamy dwuetapowo. Najpierw stosujemy mycie chemiczne, a potem nakładamy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. Zostawimy go na 2-3 dni, a po tym czasie już szybko usuniemy zielony nalot.

 

Powinieneś likwidować glony we własnym zakresie, nie częściej niż co 3-4 lata. Tylko w ten sposób Twoja elewacja będzie prezentowała się bez zarzutu.

 

Mycie elewacji z glonów Sosnowiec- w jaki sposób usuwamy zielony nalot?

 


Czyszczenie elewacji z glonów jest procesem rozłożonym w czasie. Glony i grzyby usuwamy, wykorzystując mycie chemiczne. Wierzchniej warstwy glonów pozbywamy się za pomocą płaskiej dyszy. Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 


Wstępne czyszczenie elewacji

 

"Zielonego nalotu" pozbywamy się używając myjki ciśnieniowej. Musimy być jednak wyjątkowo uważni. W taki sposób dobieramy parametry urządzenia, aby mycie było jak najdelikatniejsze. Ściany zewnętrzne nie mogą przecież ulec zniszczeniu. Usuwanie glonów przeprowadzamy z głową. Nie możemy pozwolić, aby wysokie ciśnienie powyrywało fragmenty tynku lub odspoiło warstwy malarskie.


Zanim przystąpimy do mycia elewacji, wykonamy próbę na małym jej fragmencie. Staramy się, aby do warstw niezajętych glonami nie przedostała się woda, która mogłaby uszkodzić tynk.

 


Zastosowanie preparatów chemicznych do mycia elewacji

 

Dzięki myjce ciśnieniowej częściowo pozbyliśmy się zielonego nalotu i tym samym zakończyliśmy etap wstępnego mycia elewacji. Co dalej? Zabezpieczamy budynek przed ponownym pojawieniem się glonów (jest to równie ważne, jak impregnacja w przypadku mycia kostki brukowej). Aby usunąć "zielonych nieprzyjaciół" wykorzystujemy specjalistyczne preparaty.


Najpierw jednak odkażamy elewację, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. Usunąć glony możemy takimi samymi preparatami, których używamy w przypadku mchów, porostów i grzybów.
Stosujemy dwie klasy substancji chemicznych - silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.


Preparaty nieorganiczne działają silniej. Mogą odbarwić powierzchnię dlatego, zanim je nałożymy wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Kiedy już naniesiemy preparat, pozostawimy go na 20-30 minut. Po tym czasie zmyjemy go wodą. Zasadowość podłoża sprawdzamy przykładając papierek lakmusowy lub używając fenoloftaleiny.


Pozostałości glonów usuwamy, stosując mycie mechaniczne lub pod ciśnieniem. W ostatnim etapie ponownie nakładamy preparaty chemiczne i spłukujemy je. Gdy używamy środków organicznych ostatnie spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one delikatne.

 


Cena mycia elewacji - od czego zależy?

 

Cena mycia elewacji z glonów jest uzależniona od kilku czynników: rodzaju zabrudzenia, specyfiki powierzchni, metrażu oraz rodzaju zabudowy. Wpływ na ostateczny koszt usługi ma także fakt, czy możemy łatwo podpiąć się do wody i zasilania elektrycznego. Czasami mycie ciśnieniowe nie wystarczy, aby usunąć glony. Wtedy sięgamy po preparaty chemiczne, co ma wpływ na cenę czyszczenia elewacji.
Cennik uzależniony jest także od wielkości miasta, w którym stoi budynek. W większych ceny są o wiele wyższe niż w małych miejscowościach.

Czyszczenie elewacji i mycie fasad. sosnowiec

 

Czyszczenie elewacji kamienic - jakimi metodami to robimy?

Usługi czyszczenia elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców to nie wszystko, czym się zajmujemy. Wykonujemy także czyszczenie kamienic. Ich główny problem to pojawiające się na starej cegle nagary. Powstają one wtedy, kiedy gromadzi się w niej kurz i osad. Pomożemy Ci skutecznie się ich pozbyć.

 

Bywa też tak, że cegłę pokrywa farba. Aby się jej pozbyć, używamy specjalnego kompresu, czyli żelu i folii. Pozostawiamy go na elewacji 2-3 dni. Po tym czasie już bez problemu usuwamy resztki farby. Do czyszczenia elewacji kamienic stosujemy mycie gorącowodne chemiczne oraz niskociśnieniowe piaskowanie.

 

Z jakich urządzeń korzystamy? Z piaskarki, JOS, kompresora oraz osuszacza zziębniczego. Zazwyczaj piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Proces ten powoduje powstanie dużej ilości wilgoci. Aby tego uniknąć pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Kolejną metodą, którą stosujemy oprócz piaskowania, jest hydropiaskowanie. Jednak musisz wiedzieć, że ono w większym stopniu uszkadza cegłę. Jeśli chcesz, aby była ona "poszarpana" (przydatne we wnętrzach loftowych i surowych), wykorzystamy właśnie hydropiaskowanie.

 

Mycie elewacji ogrodzeń - jak je wykonujemy?

Czyszczenie elewacji, jakie wykonujemy, nie dotyczy tylko domów i biurowców. Myjemy również ogrodzenia. Jak już pewnie zdążyłeś zauważyć, na cegle klinkierowej pojawiają się wykwity, natomiast na piaskowcu - nagary. Wykwity nie powstają jednak w efekcie zabrudzeń. Są wynikiem struktury muru. Kiedy wnika w niego wilgoć, pojawiają się zacieki solne. Kiedyś nawet czyściliśmy zacieki solne, które wyglądały jak stalaktyty. Nie dopuść do takiej sytuacji na swoim ogrodzeniu.

 

Wykwity usuniemy, stosując czyszczenie chemiczne. Potem przejdziemy do impregnacji. Według nas najlepsza jest hydrofobizacja, która nie tylko uszczelnia mur, ale także zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Piaskowiec to jeden z tych materiałów, który najlepiej czyści się przy pomocy hydropiaskowania. Jest to mocny i wytrzymały surowiec, dlatego ta metoda nie uszkodzi go. Często, zanim wymyjemy piaskowiec, musimy usunąć farbę. Robimy to przy pomocy wspomnianego kompresu - żelu i folii.

 

 

mycie elewacji sosnowiec.

 

Czyszczenie elewacji przeszklonych biurowców - jakie metody wykorzystujemy?

Czyszczenie elewacji przeszklonych biurowców wymaga użycia kilku metod. Myjemy również elewacje z alucobondów. Nasze usługi obejmują wykorzystanie metody alpinistycznej lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Jeśli decydujemy się na te ostatnie, stosujemy wodę dejonizowaną. Staramy się używać jak najmniej chemii. Leży nam na sercu dobro naszej planety.

 

Mycie elewacji salonów samochodowych, warsztatów, magazynów...i co jeszcze?

 

Nasze usługi mają szeroki zakres. Przywracamy piękny wygląd salonom samochodowym warsztatom, urzędom, szkołom, bibliotekom, galeriom i wielu innym miejscom. Czyścimy także magazyny. Korzystamy z pianowania, szczotkowania i spłukiwania. Najczęściej stosujemy metody: zimnowodną, gorącowodną, niskociśnieniową, strumieniowo-ścierną, chemiczną, z wykorzystaniem kijów teleskopowych, z użyciem wody dejonizowanej.

 

Czy wiesz, że na Placu Stulecia w Sosnowcu znajduje się pomnik znanego artysty Jana Kiepury? To prawie trzymetrowy odlew z brązu umieszczony na granitowym cokole. Artysta był tenorem i aktorem. Jego kariera przypadała na lata 20. XX wieku. Mimo że odbywał liczne wojaże po całym świecie, my zapamiętamy go na zawsze jako "chłopaka z Sosnowca".

 

Masz brudny budynek w Sosnowcu? Przywróć mu dawny splendor! Niech przechodnie zerkają zachwyceni w stronę Twojej elewacji. Nie wahaj się, zadzwoń do nas już dziś!

 

 

 

 

Myjemy także elewacje blaszane i aluminiowe. Jako przykład podamy tutaj magazyny i hale. Czyścimy te obiekty za pomocą pianowania, szczotkowania i spłukiwania. Chętnie usuniemy brud także z:

  • warsztatów i salonów samochodowych
  • stacji benzynowych
  • kin
  • teatrów
  • domów kultury
  • muzeów
  • szkół

 

 

Sosnowiec jest miastem przemysłowym, które zalicza się do największych ośrodków gospodarki w Polsce. Zaczął dynamicznie się rozwijać wraz z odkryciem bogatych złóż minerałów, węgla kamiennego, piasku, kamienia i glinek ogniotrwałych. Warto dodać, że w Sosnowcu działa 160 firm z kapitałem zagranicznym. W mieście nie brak również atrakcji turystycznych - na pewno powinieneś odwiedzić Zamek Sielecki, Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni i Bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP.

  

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Sosnowiec, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych: Abisynia, Bobrek, Bory, Dańdówka, Dębowa Góra, Jęzor, Juliusz, Kazimierz Górniczy, Klimontów, Konstantynów, Maczki, Milowice, Modrzejów, Niwka, Ostra Górka, Ostrowy Górnicze, Pogoń, Porąbka, Kolonia Pekin, Radocha, Osiedle Rudna, Sielec, Stary Sosnowiec, Środula, Środulka, Śródmieście, Wygwizdów, Zagórze.

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy