Mycie elewacji Siemianowice Śląskie - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Siemianowice Śląskie - Czyszczenie, Renowacja

 

Od czego zaczniemy mycie elewacji?

Czyszczenie elewacji zawsze poprzedza rozmowa. To ona jest niezbędnym elementem, który pozwala dobrać optymalną metodę usuwania zabrudzeń z Twojego budynku. Zapytamy o rodzaj elewacji Twojego domu, o to, kiedy ostatnio był czyszczony oraz o jego stan techniczny i dostęp do mediów - wody i prądu.

 

Poinformujemy Cię, w jaki sposób umyjemy Twoją elewację. Poznasz także cenę za metr kwadratowy. Na tej podstawie z łatwością obliczysz, ile wydasz na czyszczenie elewacji.

 

A co jeśli nie znasz metrażu? Nie martw się, wykonamy dla ciebie darmowy pomiar. Zrobimy także próbę mycia, a jeśli stwierdzisz, że efekt Cię zadowala, ustalimy dogodny dla Ciebie termin i zabierzemy się za czyszczenie elewacji.

 

 

 

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jak myjemy różne rodzaje elewacji w Siemianowicach Śląskich?

 

Czyścimy domy jednorodzinne, budynki mieszkalne i biurowce, które znajdują się w Siemianowicach Śląskich.

 

Myjemy tynki akrylowe typu kornik i baranek oraz silikatowe i silikonowe. Jak już pewnie zauważyłeś, na północnej stronie budynków z tynku pojawiają się glony. Zanim zaczniemy czyścić elewację, musimy się ich pozbyć. Działamy w dwóch etapach. Najpierw wykonujemy mycie chemiczne, a potem nakładamy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. Zostawiamy go na 2-3 dni, a po tym czasie bezproblemowo usuwamy glony.

 

.

Mycie elewacji z glonów, czyli usuwanie zielonego nalotu

 

Czyszczenie elewacji z glonów przebiega u nas w kilku etapach, ponieważ jest to proces złożony. Glony i grzyby usuwamy, stosując mycie chemiczne. Płaska dysza pomaga nam pozbyć się wierzchniej warstwy glonów. Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 

Wstępny etap mycia elewacji

 

"Zielony nalot"usuwamy, korzystając z myjki ciśnieniowej. Usuwanie glonów przeprowadzamy z głową. Tak dobieramy parametry urządzenia, aby mycie elewacji było jak najdelikatniejsze. Nie chcemy, aby ściany zewnętrzne uległy zniszczeniu. Wysokie ciśnienie mogłoby powyrywać fragmenty tynku lub odspoić słabsze warstwy malarskie.

Zanim przejdziemy do mycia elewacji, wykonamy próbę na małym jej fragmencie. Woda nie może się dostać do warstw niezajętych glonami. W przeciwnym razie może uszkodzić tynk.

 

Wykorzystanie preparatów chemicznych do mycia elewacji

 

Etap wstępnego mycia elewacji jest już za nami. Zielony nalot częściowo "zszedł" dzięki zastosowaniu myjki ciśnieniowej. Teraz musimy wykonać zabezpieczenie powierzchni ścian przed "zielonymi nieprzyjaciółmi". Działanie to możemy porównać do impregnacji, którą stosujemy w przypadku mycia kostki brukowej. Aby usunąć glony, musimy zastosować środki chemiczne.

Najpierw jednak odkażamy elewację, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. Jeśli chodzi o usuwanie mchów, porostów, grzybów i glonów stosujemy dwie klasy substancji chemicznych. Są to silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.

Musisz wiedzieć, że preparaty nieorganiczne mają silniejsze działanie. Często odbarwiają powierzchnie dlatego, zanim je nałożymy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Kolejny etap to nałożenie preparatu i pozostawienie go na 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go. Zasadowość podłoża sprawdzamy, przykładając do niego papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Pozostałości glonów pozbywamy się, wykonując mycie mechaniczne lub pod ciśnieniem. Potem ponownie nakładamy preparaty i spłukujemy je. W przypadku, kiedy stosujemy środki organiczne, ostatnie spłukiwanie możemy pominąć, ponieważ są one bardzo delikatne.

 

Cena usuwania glonów

 

Cena usuwania glonów jest uzależniona od takich czynników, jak:

 • specyfika powierzchni,

 • rodzaj zabrudzenia,

 • metraż,

 • sposób zabudowy.

Na ostateczny koszt wpływa także fakt, czy możemy łatwo podpiąć się do wody i zasilania elektrycznego. Samo użycie myjki ciśnieniowej może okazać się niewystarczające, aby pozbyć się glonów. Wtedy sięgniemy po specjalistyczne preparaty, a to także nie jest bez znaczenia dla ceny.

Cennik mycia elewacji jest uzależniony także od miasta, w którym stoi budynek. W tych większych jest zdecydowanie drożej.

 

 

 

Czyszczenie elewacji Siemianowice Sląskie i mycie fasad.

 

Mycie elewacji kamienic - jak to robimy?

W zakres naszych usług wchodzi także czyszczenie kamienic. Głównym problemem są tu nagary, czyli zabrudzenia pojawiające się na starej cegle. Powoduje je osadzający się na murze kurz i smog. Jak sam widzisz, ten czarny nalot nie jest estetyczny, my jednak szybko się go pozbędziemy. Działamy profesjonalnie, a nasze usługi są kompleksowe.

 

Czarny nalot nie jest jednak jedynym problemem kamienic. Zaliczamy tu także starą farbę. Usuniemy ją, stosując specjalny kompres, czyli żel i folię. Pozostawimy go na 2-3 dni, a po tym czasie farba łatwo "zejdzie".

 

Czyszczenie powierzchni elewacji kamienic wykonujemy, korzystając z dwóch metod: czyszczenia gorącowodnego chemicznego i niskociśnieniowego piaskowania.

 

Czy mamy do tego jakiś specjalny sprzęt? Oczywiście. Używamy piaskarki JOS, kompresora i osuszacza zziębniczego.

 

Zazwyczaj piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Kiedy piaskujemy w osłonie wodnej, powstaje dużo wilgoci. Zapobiegamy temu umieszczając pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem osuszacz zziębniczy.

 

Inną metodą czyszczenia elewacji jest hydropiaskowanie. Musisz wiedzieć, że ono bardziej niż piaskowanie osłabia cegłę. Czasami jednak efekt "poszarpanego" muru jest bardzo pożądany. Można go zobaczyć na przykład we wnętrzach loftowych.

 

 

 

 

 

Mycie okien Siemianowice Sląskie kijem teleskopowym.

 

 

Ogrodzenia budynków w Siemianowicach Śląskich - jak wykonujemy czyszczenie?

Mycie fasad budynków to tylko niektóre usługi z naszej oferty. Zajmujemy się także czyszczeniem ogrodzeń.

 

Na cegle klinkierowej pojawiają się wykwity, a na piaskowcu - nagary. Wykwity to jednak nie wynik zabrudzeń, a struktury muru. Wnikająca w niego wilgoć powoduje powstawanie zacieków solnych. Na niektórych ogrodzeniach, które myliśmy, były one tak stare, że przypominały stalaktyty. Nie dopuść do tego, by Twojego ogrodzenie miało też tak wyglądać.

 

Wykwity usuwamy, wykorzystując czyszczenie chemiczne. Kolejny etap to impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację, ponieważ uszczelnia mur i zapobiega powstawaniu wykwitów.

 

Piaskowiec to specyficzny surowiec. Jest trwały i wytrzymały. Nie szkodzi mu nawet tak inwazyjne czyszczenie, jak hydrofobizacja. Jednak na piaskowcu często pozostają resztki farby. Usuwamy ją stosując wspomniany kompres - żel i folię.

 

 

 

 

 

 

Renowacja elewacji Siemianowice Sląskie. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Mycie powierzchni przeszklonych biurowców - jakie metody wykorzystujemy?

 

Czyścimy także powierzchnie przeszklonych biurowców i tych z alucobondów.  Najczęściej stosujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Jeśli korzystamy z tych ostatnich, to tylko w połączeniu z wodą dejonizowaną. Dobro naszej planety leży nam na sercu, dlatego nie chcemy stosować chemii tam, gdzie nie jest to absolutnie konieczne.

 

Co jeszcze czyścimy w Siemianowicach Śląskich?

 

Nasza oferta, jako firmy zajmującej się myciem elewacji, jest bogata. Czyścimy także magazyny, elewacje blaszane i aluminiowe. Wykorzystujemy w tym celu pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Usuwamy również zabrudzenia z powierzchni:

 

 • salonów samochodowych,
 • warsztatów,
 • stacji benzynowych,
 • szkół,
 • urzędów,
 • bibliotek,
 • galerii.

   

   

  Najczęściej stosujemy metody:
 • zimnowodną,
 • gorącowodną,
 • niskociśnieniową,
 • strumieniowo-ścierną,
 • chemiczną,
 • z użyciem kijów teleskopowych,
 • z wykorzystaniem wody dejonizowanej.

 

 

 

Twój budynek w Siemianowicach Śląskich przestał zachwycać czystością? Umyjemy go! Nie czekaj, już teraz skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

Jeśli zastanawiasz się, jak przywrócić dawną świetność swojemu budynkowi w Siemianowicach Śląskich, dobrze, że tu jesteś. Elewacje w śląskiej aglomeracji często się brudzą, niezależnie od tego, czy są zlokalizowane w centrum miasta, czy na uboczu.

 

Jesteśmy ekspertami od mycia elewacji. Zajmujemy się tym już 12 lat, więc mamy ogromne doświadczenie na rynku. Zanieczyszczenia sprawiają, że Twoja elewacja nie wygląda tak jak kiedyś? Czas to zmienić. Oto jesteśmy.

 

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Siemianowice Śląskie, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Bańgów, Bytków, Centrum, Falklandy, Michałkowice, Przełajka, Srokowiec, Pszczelnik

 

Jeśli Twój budynek znajduje się na terenie tego miasta, umyjemy go. W dalszej części artykułu dowiesz się, w jaki sposób.

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy