Mycie elewacji Rybnik - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Rybnik - Czyszczenie, Renowacja

 

Pierwszy kontakt - co robimy na początku?

Zawsze zaczynamy od rozmowy. To konieczne, aby dobrać najbardziej skuteczną i najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb metodę mycia. Zadamy Ci pytania o rodzaj elewacji, jej stan technicznych, o to, kiedy ostatnio była czyszczona oraz o dostęp do mediów - wody i prądu. Następnym krokiem będzie poinformowanie Cię o sposobie mycia. Dowiesz się również, jaka jest cena za metr kwadratowy. Na pewno znasz wymiary swojej elewacji, dlatego łatwo obliczysz, jaką kwotę musisz przeznaczyć, aby odświeżyć swój dom (całkowita kwota usługi). Nawet jeśli nie znasz metrażu, nie martw się - wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, przeprowadzimy też próbę mycia. Jeśli zaakceptujesz nasze warunki, umówimy się na termin czyszczenia elewacji.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Co myjemy? Rodzaje elewacji - Mycie elewacji Rybnik

Myjemy elewacje domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców znajdujących się w Rybniku. Miasto to jak wiele innych należy do Górnego Śląska, więc częstym problemem jest smog, kurz i prace budowlane. Jak zapewne wiesz, nie sprzyjają one elewacjom.

 

Czyścimy tynki akrylowe typu kornik i baranek, ale także silikatowe i silikonowe. Do głównych problemów tynku zaliczymy glony, które często pojawiają się na północnej stronie budynku.

 

>Zanim zaczniemy czyścić Twój dom, musimy je usunąć. Działamy dwuetapowo. Najpierw zastosujemy mycie chemiczne, potem wykonamy oprysk rozpuszczająco-wytruwający. Zostawimy go na 2-3 dni. Po tym czasie z łatwością usuniemy glony. Powinieneś robić to także we własnym zakresie, nie częściej niż co 3-4 lata. Sprawi to, że Twoja elewacja będzie zadbana.

 

Mycie elewacji z glonów Rybnik, czyli jak usuwamy zielony nalot

 

Już wiesz, że czyszczenie elewacji z glonów jest procesem dość długotrwałym. Nasze działania są dlatego rozłożone w czasie. Glony i grzyby usuwamy, wykorzystując mycie chemiczne. Potem za pomocą płaskiej dyszy, pozbywamy się wierzchniej warstwy glonów. Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 

Wstępne czyszczenie elewacji

 

Zielony nalot "schodzi", kiedy użyjemy myjki ciśnieniowej. Tutaj jesteśmy wyjątkowo uważni. Tak dobieramy parametry myjki ciśnieniowe, aby mycie elewacji było jak najdelikatniejsze. W przeciwnym razie ściany zewnętrzne mogą ulec zniszczeniu.  Jak więc widzisz, usuwanie glonów przeprowadzamy z  głową. Nie chcemy dopuścić, aby wysokie ciśnienie powyrywało fragmenty tynku lub odspoiło warstwy malarskie.

Czyszczenie elewacji wymaga, aby najpierw zrobić próbę na małym fragmencie budynku. Staramy się, aby do warstw niezajętych glonami nie dostała się woda. Wiemy, że usunąć glony to jedno, natomiast uszkodzić tynk - to drugie.

 

Środki chemiczne do mycia elewacji

 

Dobrze, wykonaliśmy wstępne czyszczenie elewacji. Myjką ciśnieniową pozbyliśmy się resztek zielonego nalotu. Co dalej? Teraz musimy zabezpieczyć budynek przed ponownym pojawieniem się "zielonych nieprzyjaciół" (jest to równie ważne, jak impregnacja w przypadku mycia kostki brukowej). Do usuwania glonów z powierzchni ścian używamy preparatów chemicznych.

Najpierw odkażamy elewację, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. W przypadku mycia elewacji z grzybów, mchów, porostów i glonów, stosujemy dwie klasy substancji chemicznych -są to silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru oraz organiczne zasady amoniowe.

Preparaty nieorganiczne są mocniejsze w działaniu. Często zdarza się, że odbarwiają powierzchnie, więc zanim je wykorzystamy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Potem nanosimy preparat i pozostawiamy go na 20-30 minut. Po tym czasie zmywamy go wodą. Zasadowość podłoża możemy sprawdzić, przykładając do niego papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Resztek glonów pozbywamy się, stosując mycie ciśnieniowe lub mechaniczne mycie elewacji. Ostatni etap to ponowne nałożenie preparatów chemicznych i ich spłukanie (gdy stosujemy środki organiczne, nie wykonujemy ostatniego płukania, ponieważ są one delikatne i nie jest to konieczne).

 

Cennik mycia elewacji

Cena mycia elewacji z glonów uzależniona jest od specyfiki powierzchni, rodzaju jej zabrudzenia, metrażu i rodzaju zabudowy. Wpływ na ostateczny koszt ma także fakt, czy możemy łatwo podpiąć się do wody i zasilania elektrycznego. Jeśli mycie pod ciśnieniem nie wystarczy, aby usunąć glony, sięgniemy po preparaty dedykowane danej elewacji. A to oczywiście też wpłynie na cenę usługi.

Musisz wiedzieć, że cennik uzależniony jest także od miasta, w którym stoi budynek - w tych większych ceny są dużo wyższe niż w małych miejscowościach.

 

 

 

Czyszczenie elewacji rybnik i mycie fasad.

 

Kamienice - jak je czyścimy?

Myjemy nie tylko domy jednorodzinne, mieszkalne i biurowce. Oprócz nich czyścimy jeszcze kamienice. Główny problem stanowią tu nagary pojawiające się na starej cegle. Są to zabrudzenia, które powstały na skutek gromadzenia się w cegle kurzu i osadu. Ten czarny nalot nie należy do estetycznych, ale z naszą pomocą skutecznie się go pozbędziesz.

 

Często spotykamy się z sytuacją, kiedy cegłę pokrywa farba. Usuniemy ją, używając specjalnego kompresu, czyli żelu i folii. Pozostawimy go na 2-3 dni. Potem z łatwością zlikwidujemy resztki farby. Kamienice czyścimy, stosując mycie gorącowodne chemiczne oraz niskociśnieniowe piaskowanie.

 

Przydatnymi dla nas urządzeniami są piaskarka JOS, kompresor oraz osuszacz zziębniczy. Piaskowanie wykonujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Jest to proces, który powoduje powstanie dużej ilości wilgoci. Aby jej uniknąć pomiędzy piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Często wykorzystujemy hydropiaskowane, które wraz z piaskowaniem mocno ingerują w strukturę cegły. Warto tu jednak dodać, że hydropiaskowanie robi to w większym stopniu niż piaskowanie. Jednak jeśli celowo chcesz osiągnąć efekt „poszarpanej” cegły, możesz zdecydować na jedną z opisanych przez nas metod. Sprawdzi się ona podczas wykańczania wnętrz o surowym, loftowym charakterze.

 

 

 

Mycie okien rybnik kijem teleskopowym.

 

 

Jak myjemy przeszklone biurowce?

Nie czyścimy wyłącznie elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych, kamienic i ogrodzeń. Zajmujemy się także biurowcami i elewacjami z alucobondów. Najczęściej stosujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Tych ostatnich używamy tylko w połączeniu z wodą dejonizowaną. Nie korzystamy ze zbędnej chemii tam, gdzie nie jest to potrzebne. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Zależy nam na dobru naszego środowiska i planety.

 

 

 

Renowacja elewacji rybnik. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Jak myjemy ogrodzenia?

 

Nasza oferta obejmuje także czyszczenie ogrodzeń. Jeśli jesteś właścicielem jednego z nich, na pewno wiesz, jakie problemy ich dotykają. Wykwity są charakterystyczne dla cegły klinkierowej, natomiast nagary dla piaskowca. Wykwity są wynikiem specyficznej struktury muru, nie powstają z winy osadzających się zanieczyszczeń. Widzieliśmy aż tak duże wykwity, że śmiało mogliśmy nazwać je stalaktytami. Chcemy, aby Ciebie nigdy nie dotyczył ten problem.

 

Wykwitów pozbywamy się przez czyszczenie chemiczne. Kolejny etap to impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację - uszczelnia ona mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Nie zawsze zalecamy stosowanie hydropiaskowania, jednak w przypadku piaskowca sprawa wygląda nieco inaczej. Jest to materiał trwały i odporny, więc ta metoda czyszczenia mu nie zaszkodzi. Czasami przed jego myciem, nakładamy omówiony wcześniej kompres -żel i folię.

 

Jak myjemy przeszklone biurowce?

 


Nie czyścimy wyłącznie elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych, kamienic i ogrodzeń. Zajmujemy się także biurowcami i elewacjami z alucobondów. Najczęściej stosujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Tych ostatnich używamy tylko w połączeniu z wodą dejonizowaną. Nie korzystamy ze zbędnej chemii tam, gdzie nie jest to potrzebne. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Zależy nam na dobru naszego środowiska i planety.

 

Co jeszcze czyścimy?

Jak już pewnie zdążyłeś się zorientować, nasza oferta czyszczenia elewacji jest bogata. Co jeszcze czyścimy? Myjemy elewacje blaszane i aluminiowe, usuwamy również brud z magazynów. Jak czyścimy elewacje z blachy? Otóż stosujemy pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Myjemy salony samochodowe, stacje benzynowe, warsztaty, szkoły, muzea, biblioteki, studia fotograficzne, urzędy. Najczęściej wykorzystujemy metody: niskociśnieniową, gorącowodną, zimnowodną, strumieniowo-ścierną, chemiczną, z użyciem kijów teleskopowych, z wykorzystaniem wody dejonizowanej.

 

Wiele osób, które odwiedziły Rybnik, twierdzi, że miasto jest jak z pocztówki. Tereny zielone przydają mu uroku. Natomiast samo miasto jest 14 co do wielkości w Polsce. Zabudowa jest niewysoka, najwyżej kilkupiętrowa, co sprawia, że Rybnik zyskuje na kameralności. Kto bowiem nie lubi ciekawych miasteczek z filigranowymi domostwami? Z atrakcji turystycznych warto wymienić zabytkową Kopalnię Ignacy i rybnicki rynek.

 

Masz budynek w Rybniku, który chcesz umyć? Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami!

 

Zajmujemy się myciem elewacji budynków, które znajdują się na terenie Rybnika. Miasto położone w południowej Polsce należy do czołówki miast najlepiej zarządzanych w Polsce. Dwie kopalnie węgla kamiennego, liczne fabryki oraz Rybnicka Strefa Aktywności Gospodarczej sprawiają, że Rybnik jest miastem mocno uprzemysłowionym. Nie brakuje w nim również terenów zielonych jak, chociażby Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, w którym zachowała się naturalna sieć wodna. W Rybniku mnóstwo jest zielonych skwerów, lasów i pomników przyrody. Miasto znane z handlu, górnictwa i energetyki wciąż się rozwija i staje się coraz bardziej nowoczesne.

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Rybnik, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Chwałęcice, Chwałowice, Golejów, Gotartowice, Grabownia, Kamień, Kłokocin, Ligota-Ligocka Kuźnia, Maroko-Nowiny, Meksyk, Niedobczyce, Niewiadom, Ochojec, Orzepowice, Paruszowiec-Piaski, Popielów, Radziejów, Rybnicka Kuźnia, Rybnik-Północ, Smolna, Stodoły, Śródmieście, Wielopole, Zamysłów, Zebrzydowice. 

  

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Mycie elewacji z glonów, czyli jak usuwamy zielony nalot Już wiesz, że czyszczenie elewacji z glonów jest procesem dość długotrwałym. Nasze działania są dlatego rozłożone w czasie. Glony i grzyby usuwamy, wykorzystując mycie chemiczne. Potem za pomocą płaskiej dyszy, pozbywamy się wierzchniej warstwy glonów. Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem. Wstępne czyszczenie elewacji Zielony nalot "schodzi", kiedy użyjemy myjki ciśnieniowej. Tutaj jesteśmy wyjątkowo uważni. Tak dobieramy parametry myjki ciśnieniowe, aby mycie elewacji było jak najdelikatniejsze. W przeciwnym razie ściany zewnętrzne mogą ulec zniszczeniu.  Jak więc widzisz, usuwanie glonów przeprowadzamy z  głową. Nie chcemy dopuścić, aby wysokie ciśnienie powyrywało fragmenty tynku lub odspoiło warstwy malarskie. Czyszczenie elewacji wymaga, aby najpierw zrobić próbę na małym fragmencie budynku. Staramy się, aby do warstw niezajętych glonami nie dostała się woda. Wiemy, że usunąć glony to jedno, natomiast uszkodzić tynk - to drugie. Środki chemiczne do mycia elewacji Dobrze, wykonaliśmy wstępne czyszczenie elewacji. Myjką ciśnieniową pozbyliśmy się resztek zielonego nalotu. Co dalej? Teraz musimy zabezpieczyć budynek przed ponownym pojawieniem się "zielonych nieprzyjaciół" (jest to równie ważne, jak impregnacja w przypadku mycia kostki brukowej). Do usuwania glonów z powierzchni ścian używamy preparatów chemicznych. Najpierw odkażamy elewację, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. W przypadku mycia elewacji z grzybów, mchów, porostów i glonów, stosujemy dwie klasy substancji chemicznych -są to silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru oraz organiczne zasady amoniowe. Preparaty nieorganiczne są mocniejsze w działaniu. Często zdarza się, że odbarwiają powierzchnie, więc zanim je wykorzystamy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Potem nanosimy preparat i pozostawiamy go na 20-30 minut. Po tym czasie zmywamy go wodą. Zasadowość podłoża możemy sprawdzić, przykładając do niego papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę. Resztek glonów pozbywamy się, stosując mycie ciśnieniowe lub mechaniczne mycie elewacji. Ostatni etap to ponowne nałożenie preparatów chemicznych i ich spłukanie (gdy stosujemy środki organiczne, nie wykonujemy ostatniego płukania, ponieważ są one delikatne i nie jest to konieczne). Cennik mycia elewacji Cena mycia elewacji z glonów uzależniona jest od specyfiki powierzchni, rodzaju jej zabrudzenia, metrażu i rodzaju zabudowy. Wpływ na ostateczny koszt ma także fakt, czy możemy łatwo podpiąć się do wody i zasilania elektrycznego. Jeśli mycie pod ciśnieniem nie wystarczy, aby usunąć glony, sięgniemy po preparaty dedykowane danej elewacji. A to oczywiście też wpłynie na cenę usługi. Musisz wiedzieć, że cennik uzależniony jest także od miasta, w którym stoi budynek - w tych większych ceny są dużo wyższe niż w małych miejscowościach.

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy