Mycie elewacji Ruda Śląska - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Ruda Śląska - Czyszczenie, Renowacja

 

Od czego zaczniemy czyszczenie elewacji?

Czyszczenie fasad budynków to proces długotrwały, dlatego najpierw zaczniemy od rozmowy. Jest ona niezbędnym elementem, który pozwoli dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia elewacji. Czego będziemy chcieli się dowiedzieć? Na pewno zapytamy o rodzaj elewacji Twojego budynku, o to, kiedy ostatnio był myty oraz o jego stan techniczny i dostęp do mediów - wody i prądu.

 

Dowiesz się, jaka według nas jest najlepsza metoda usuwania zabrudzeń. Poznasz też cenę usługi za metr kwadratowy. Dzięki temu łatwo obliczysz, ile wydasz na czyszczenie elewacji.

 

Nie przejmuj się, jeśli nie znasz metrażu. Wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar i zrobimy próbę mycia - to właśnie między innymi wyróżnia naszą ofertę. Jeśli uznasz, że efekt jest zadowalający, ustalimy dogodny dla Ciebie termin i przyjedziemy umyć Twoją elewację.

 

 

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jakie elewacje myjemy? Czyszczenie elewacji Ruda Śląska

 

Mycie elewacji jest uzależnione od jej rodzaju. Czyścimy domy jednorodzinne, budynki mieszkalne i biurowce znajdujące się na terenie Rudy Śląskiej.

 

Myjemy tynki akrylowe typu kornik i baranek oraz silikatowe i silikonowe. Jako właściciel budynku, na pewno zauważyłeś, że na jego północnej stronie pojawiają się glony. Zanim zabierzemy się za czyszczenie, musimy się ich pozbyć. Działamy dwuetapowo. Najpierw korzystamy z mycia chemicznego, potem nakładamy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. Pozostawiamy go na 2-3 dni, a po tym czasie już bez problemu usuwamy glony.

 

Mycie elewacji z glonów Ruda Śląska - jak wygląda?

 

Czyszczenie elewacji z glonów jest procesem długotrwałym, dlatego nasze działania rozkładamy w czasie. Glony i grzyby, jak już wiesz, usuwamy, stosując mycie chemiczne. Płaska dysza pomaga nam pozbyć się wierzchniej glonów. Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 

Wstępne mycie elewacji

 

Zielony nalot usuwamy, używając myjki ciśnieniowej. Jednak zadanie to wymaga wyjątkowej ostrożności. Tak dobieramy parametry urządzenia, aby jak najdelikatniej myło ściany zewnętrzne. Nie chcemy doprowadzić do ich zniszczenia. Wysokie ciśnienie może bowiem powyrywać fragmenty tynku lub odspoić słabsze warstwy malarskie.

Zanim przejdziemy do mycia elewacji, wykonamy próbę na jej małym fragmencie. staramy się, aby do warstw niezajętych glonami nie dostała się woda, która mogłaby uszkodzić tynk.

 

Jak usuwamy zielony nalot z zastosowaniem preparatów chemicznych?

 

Wstępne czyszczenie elewacji mamy za sobą. Myjką ciśnieniową częściowo usunęliśmy glony. Co dalej? Kolejny etap działań to zabezpieczenie budynku przed ponownym pojawieniem się "zielonych nieprzyjaciół". Możemy to porównać do impregnacji, którą stosujemy w przypadku mycia kostki brukowej. Glony z powierzchni ścian usuwamy, wykorzystując preparaty chemiczne.

Musimy odkazić elewację, aby ponownie nie zainfekowała się glonami. Jeśli chodzi o środki do czyszczenia elewacji z mchów, porostów, grzybów i glonów, używamy dwóch substancji chemicznych: silnie alkalicznych nieorganicznych związków chloru oraz organicznych zasad amoniowych.

Preparaty nieorganiczne działają silniej. Mogą odbarwiać powierzchnie dlatego, zanim ich użyjemy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Następnie nanosimy preparat i pozostawiamy go na elewacji 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go.

Zasadowość podłoża sprawdzamy, przykładając papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Resztek glonów pozbywamy się podczas mechanicznego mycia elewacji lub pod ciśnieniem. W ostatnim etapie ponownie nakładamy preparaty chemiczne i spłukujemy je. Kiedy zastosowaliśmy środki organiczne, ostatnie spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one bardzo delikatne.

 

Cena mycia elewacji z glonów

 

Usuwanie glonów jest już za nami. Pewnie chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena naszych usług. Wiedz, że w dużych miastach jest o wiele drożej niż w małych miejscowościach. Koszty usuwania glonów z elewacji są uzależnione od kilku czynników. Ma na nie wpływ specyfika powierzchni, rodzaj zabrudzenia, metraż i sposób zabudowy. Cennik zmienia się, jeśli mamy trudności z podpięciem się do wody i zasilania elektrycznego. Myjka ciśnieniowa nie zawsze daje radę usunąć glony, dlatego konieczne jest zastosowanie środków chemicznych. A to także nie jest bez znaczenia dla ceny.

 

 

Czyszczenie elewacji Ruda Śląska i mycie fasad.

 

Mycie elewacji kamienic - jak wykonujemy?

Nasze usługi to także mycie elewacji kamienic. Do głównych problemów zaliczymy tu nagary, które pojawiają się na starej cegle. Powoduje je nagromadzony kurz, osad i inne zanieczyszczenia. Ten czarny nalot nie należy do estetycznych. Nie przejmuj się - w mig go usuniemy. Nasze usługi są profesjonalne i kompleksowe.

 

Czarny nalot to nie jedyny problem kamienic. Jest nim także stara farba. Z nią również się rozprawimy. Usuwanie farby rozpoczniemy od nałożenia kompresu, czyli specjalnego żelu i folii. Zostawimy go na elewacji 2-3 dni, a po tym czasie farba sama „zejdzie”.

 

Mycie elewacji wykonujemy, stosując dwie metody: czyszczenie gorącowodne chemiczne i niskociśnieniowe piaskowanie.

 

A z jakich urządzeń korzystamy? Z piaskarki JOS, osuszacza zziębniczego i kompresora. Zwykle piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Podczas piaskowania w osłonie wodnej wytwarza się dużo wilgoci. Zapobiegamy jej umieszczając pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem osuszacz zziębniczy.

 

Mniej popularną metodą pozwalającą na czyszczenie elewacji jest hydropiaskowanie. Uszkadza ono cegłę w większym stopniu niż piaskowanie. Dzięki hydropiaskowaniu można jednak uzyskać efekt "poszarpanej" cegły bardzo pożądany we wnętrzach loftowych.

 

 

 

 

Mycie okien Ruda Śląska kijem teleskopowym.

 

 

Jak czyścimy ogrodzenia?

Czyszczenie fasad to nasza specjalność, jednak oprócz tego zajmujemy się także usuwaniem zabrudzeń z powierzchni ogrodzeń. Te usługi wyjątkowo cenią sobie właściciele domków jednorodzinnych. Na cegle klinkierowej pojawiają się wykwity, a na piaskowcu - nagary. Wykwity nie są jednak wynikiem zabrudzeń, a struktury samego muru. Wnikająca w niego wilgoć powoduje pojawienie się zacieków solnych. Pamiętamy, jak czyściliśmy zacieki solne tak stare, że przypominały stalaktyty. Oczywiście nie życzymy Ci, aby pojawiły się na Twoim ogrodzeniu.

 

Wykwity usuwamy, stosują czyszczenie chemiczne. Kolejny etap to impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację, która uszczelnia mur i sprawia, że nie pojawiają się zacieki solne.

 

Musisz wiedzieć, że piaskowiec jest tym surowcem, który doskonale znosi hydrofobiację. Jest na tyle trwały, że mocne czyszczenie nie jest w stanie mu zaszkodzić. Na piaskowcu często zalega farba. Aby ją usunąć, musimy zastosować wspomniany wcześniej kompres - żel i folię.

 

 

 

 

 

Renowacja elewacji Ruda Śląska. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Mycie elewacji przeszklonych budynków w Rudzie Śląskiej - jak radzimy sobie z tym zadaniem?

 

Usuwanie brudu z powierzchni domów to nasze główne zadanie, ale czyścimy także elewacje przeszklonych biurowców i te z alucobondów. Najczęściej stosujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Tych ostatnich używamy razem z wodą dejonizowaną. Jak więc widzisz, dbamy o nasze środowisko i staramy się nie korzystać z chemii, kiedy nie jest to konieczne.

 

Jakie jeszcze elewacje w Rudzie Śląskiej czyścimy?

Nasza oferta usług jest bogata. Myjemy magazyny, elewacje blaszane i aluminiowe. Wykorzystujemy pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Usuwamy również zabrudzenia z powierzchni budynków takich jak: salony samochodowe, stacje benzynowe, warsztaty, szkoły, urzędy, biblioteki, galerie.

 

Jak już pewnie wiesz, najczęściej korzystamy z metod:

 

  • zimnowodnej,
  • gorącowodnej,
  • niskociśnieniowej,
  • strumieniowo-ściernej,
  • chemicznej,
  • z użyciem kijów teleskopowych,
  • z wykorzystaniem wody dejonizowanej.

 

 

 

Masz brudny budynek w Rudzie Śląskiej? Umyjemy go!

 

 

 

Twój budynek w Rudzie Śląskiej nie jest już tak zachwycający, jak zaraz po wybudowaniu? Nie przejmuj się. To normalne zjawisko. Śląskie miasta mają to do siebie, że można tu zaobserwować wzmożone brudzenie się fasad.

 

Czyszczeniem elewacji zajmujemy się od 12 lat, więc nasze doświadczenie na rynku jest ogromne. Może właśnie teraz zastanawiasz się, dlaczego Twój dom lub biurowiec stracił dawny splendor. Winą może być lokalizacja, zarówno ta w centrum miasta, jak i na uboczu. Zanieczyszczenie sprawiają, że potrzebujesz czyszczenia powierzchni elewacji.

 

Ruda Śląska także nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o kurz, smog i prace budowlane.

 

Profesjonalnie wyczyścimy Twój dom, biurowiec, czy ogrodzenie.

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Ruda Śląska, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Bykowina, Kochłowice, Halemba, Orzegów, Godula, Ruda, Nowy Bytom, Bielszowice, Chebzie, Wirek, Czarny Las

 

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy