Mycie elewacji Mikołów - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Mikołów - Czyszczenie, Renowacja

Czyścimy elewacje budynków znajdujących się w Mikołowie. To jedno z najstarszych miast województwa śląskiego. Jest położone w południowej trefie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mamy więc tu do czynienia z budynkami starszymi, jak i powstałymi całkiem niedawno. 

Jeśli posiadasz budynek w Mikołowie, którego elewacja wymaga umycia, dobrze trafiłeś.

 

Mycie elewacji Mikołów - Jak wygląda etap wstępny?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Domy i budynki mieszkalne

Głównie myjemy domy, budynki mieszkalne i bloki, które znajdują się na terenie Mikołowa. Miasta na Górnym Śląsku mają to do siebie, że elewacje budynków bardzo się brudzą. Ma na to wpływ kurz, spaliny, zanieczyszczenia atmosferyczne. A jak wiadomo, nie są one obojętne zarówno dla środowiska, jak i dla architektury.

 

Jakie rodzaje elewacji myjemy? Przede wszystkim tynki akrylowe typu kornik i baranek oraz silikatowe i silikonowe. Tym, na co zwykle skarżą się właściciele, są glony (zwykle pojawiają się na północnej stronie budynku). Zanim więc przystąpimy do czyszczenia elewacji, musimy je wytruć. Wykonujemy mycie, które składa się dwóch etapów. Pierwszy to czyszczenie chemiczne.

 

Następnie stosujemy oprysk rozpuszczająco - wytruwający i zostawiamy go na około 2-3 dni. Po tym czasie substancje w nim zawarte rozprawiają się z glonami. Pamiętaj - trzeba je usuwać systematycznie, najlepiej co 3-4 lata. Jeśli nie będziesz tego pilnował, Twoja elewacja tak naprawdę nigdy nie będzie czysta.

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

Jakie są najczęstsze problemy kamienic?

Zajmujemy się także myciem kamienic. Tu największym problemem są nagary, które pojawiają się na starej cegle. To nic innego jak zabrudzenia, które utrwaliły się pod wpływem działania czasu. Wywołały je smog, kurz i pył. Tego rodzaju elewacje bardzo często pokrywa farba. Aby ja usunąć, nakładamy specjalny kompres - żel i folię. Pozostawiamy na 2-3 dni. Po tym czasie farba przylepia się do żeli i samoistnie schodzi.

 

Kamienice myjemy za pomocą metody gorącowodnej chemicznej i piaskowania. Używamy do tego celu piaskarki JOS, osuszacza zziębniczego oraz kompresora. Piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Aby ograniczyć powstawanie wilgoci, między piaskarką i kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Kolejnym sposobem mycia, jaki często wykorzystujemy, jest hydropiaskowanie. Zwracamy jednak uwagę, że zarówno piaskowanie, jak i hydropiaskowanie (bardziej) mogą w pewnym stopniu uszkodzić cegłę. Czasem jest to zamierzone, ponieważ pozwala osiągnąć efekt „poszarpanej” cegły. Można ją zobaczyć na przykład we wnętrzach loftowych.

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

Przeszklone biurowce - jak czyścimy?

Oprócz wspomnianych wyżej budynków oraz ogrodzeń myjemy także duże przeszklone biurowce, oraz elewacje z alucobondów. Wykorzystujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Jeśli posługujemy się kijami teleskopowymi, stosujemy też wodę dejonizowaną. Nie jesteśmy zwolennikami niepotrzebnej chemii - nasze sposoby są ekologiczne. Chcemy świadomie dbać o naszą planetę.

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

 

W jaki sposób myjemy ogrodzenia?

Do najczęstszych problemów związanych z ogrodzeniami należą wykwity i glony. Te pierwsze dotyczą cegły klinkierowej, natomiast drugie piaskowca. Dlaczego powstają wykwity? To kwestia samego muru i jego struktury. Wnikająca do muru wilgoć powoduje pojawienie się zacieków solnych.

 

Czyścimy je przez mycie chemiczne. Kiedy już uporamy się z wykwitami, przechodzimy do impregnacji. Najczęściej polecamy hydrofobizację, gdyż uszczelnia mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Kiedy czyścimy piaskowiec, stosujemy hydropiaskowanie. Jako że mamy do czynienia z surowcem bardzo odpornym i wytrzymałym, taka metoda nie naruszy jego powierzchni. Zdarza się, że przed myciem piaskowca musimy nałożyć kompres, czyli specjalistyczny żel i folię.

Co jeszcze myjemy?

Nasza oferta jest bogata. Myjemy także budynki z blachy takie jak magazyny oraz te z aluminium. Naszymi metodami są: pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Jeśli posiadasz warsztat lub salon samochodowy, stacje benzynową, jesteś właścicielem kina, teatru, szkoły lub zarządzasz domem kultury - z chęcią wyczyścimy Twoją elewację.

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Mikołów, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Kamionka, Bujaków, Mokre, Paniowy, Śmiłowice

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy