Mycie elewacji Kraków - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Kraków - Czyszczenie, Renowacja

Zajmujemy się myciem elewacji budynków, które znajdują się na terenie Krakowa. Miasto to ma bardzo bogatą historię, która sięga nawet VII w. n.e. O pierwszych mieszkańcach Krakowa nie da się zapomnieć, gdyż przypominają o nich kopce Krakusa i Wandy. Mamy tu oczywiście takie zabytki jak Wawel i Ołtarz Mariacki, jednak nie tylko nimi może się poszczycić to stare miasto. Obecnie jest ono ośrodkiem studenckiej awangardy i wciąż się rozwija. Kraków przez lata nie stracił na swojej świetności, co potwierdzają rzesze turystów, którzy zwiedzając Polskę, obowiązkowo podróżują też do dawnej stolicy kraju.

 

 

Mycie elewacji Kraków - Od czego zaczynamy?

 

 

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy. Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę.

 

Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jakie elewacje najczęściej myjemy? 

Najczęściej myjemy elewacje domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych oraz biurowców, które znajdują się w Krakowie. Niestety, trzeba przyznać, że jest to miasto najbardziej narażone na smog w całej Polsce. W związku z tym elewacje budynków mają kontakt ze spalinami, kurzem i pyłem pochodzącym z budów.

 

Jakie elewacje myjemy? Zajmujemy się myciem tynków, najczęściej akrylowych typu kornik i baranek. Czyścimy także tynki silikatowe i silikonowe. Do głównych problemów tynku, jak już pewnie zdążyłeś zauważyć, zaliczają się glony. Zwykle można je zobaczyć na północnej stronie budynku. Zanim przystąpimy do mycia całościowego, najpierw wytruwamy glony.

 

Potem przechodzimy do czyszczenia dwuetapowego. W pierwszej kolejności stosujemy mycie chemiczne, potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Pozostawiamy go na 2 - 3 dni, ponieważ właśnie tyle czasu potrzeba, aby pozbawić budynek glonów. Pamiętaj o tym, aby regularnie je usuwać. Najlepiej robić to, co 3- 4 lata. Jest to zabieg konieczny, aby elewacja wyglądała na zadbaną.

 

 

 

Czyszczenie elewacji kraków i mycie fasad.

 

Kamienice - jak je czyścimy?

Oprócz mycia budynków jednorodzinnych, domów i biurowców, czyścimy także kamienice. Jeśli jesteś właścicielem jednej z nich, wiesz, że problemem jest tu stara cegła i pojawiające się na niej nagary. Są to wieloletnie zabrudzenia, które powstały w wyniku nagromadzenia się osadów z kurzu i smogu. Czarny nalot pokrywający cegłę nie jest estetyczny, ale my potrafimy sobie z nim poradzić.

 

Kolejną przeszkodą w czyszczeniu kamienic jest farba, która pokrywa cegłę. Aby się jej pozbyć, bardzo często jesteśmy zmuszeni nałożyć specjalny kompres, czyli żeli i folię. Pozostawiamy go na 2-3 dni, po tym czasie farbę można z łatwością usunąć. Czyścimy kamienice, stosując następujące metody:

 

  • mycie gorącowodne chemiczne
  • niskociśnieniowe piaskowanie

Korzystamy z urządzeń takich jak piaskarka JOS, kompresor i osuszacz zziębniczy. Piaskowanie wykonujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Piaskowanie jest procesem, podczas którego powstaje bardzo dużo wilgoci. Aby tego uniknąć pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Kolejną bardzo często stosowana przez nas metodą jest hydropiaskowanie. Piaskowanie i hydropiaskowanie mocno ingerują w strukturę cegły (hydropiaskowanie bardziej).

 

Jeśli jednak chcesz celowo uzyskać efekt „poszarpanej” cegły, na Twoje życzenie zastosujemy jeden z opisanych wyżej sposobów. Wykorzystuje się je do ozdabiania cegły w pomieszczeniach w stylu loftowym.

 

 

Mycie okien kraków kijem teleskopowym.

 

 

Jak myjemy przeszklone biurowce?

Myjemy nie tylko kamienice, domy jednorodzinne, mieszkalne, kamienice i ogrodzenia, ale także przeszklone biurowce i elewacje z alucobondów.

 

Czyścimy je, wykorzystując metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Korzystając z kijów teleskopowych, stosujemy także wodę dejonizowaną. Nie zawiera ona żadnych szkodliwych i chemicznych substancji. Jesteśmy proekologiczni. Unikamy chemii, usuwamy brud łagodnymi środkami.

 

 

 

Renowacja elewacji Kraków. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

 Ogrodzenia - problemy i czyszczenie

 

 

Wykwity często pojawiają się na ogrodzeniach z cegły klinkierowej. Jeśli takie masz, wiesz jak trudno je usunąć. Z kolei problemem piaskowca są glony. Wykwity nie powstają z winy zanieczyszczeń. Wynikają ze specyfiki muru. Kiedy wnika w niego wilgoć, powoduje to powstawanie zacieków solnych. Usuwamy je poprzez czyszczenie chemiczne. Potem wykonujemy impregnację. Najczęściej polecamy hydrofobizację, która uszczelnia mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Hydropiaskowanie niszczy cegłę, ale można je zastosować do czyszczenia piaskowca. Jest to surowiec wytrzymały i wyjątkowo odporny, jednak czasami przed jego myciem, nakładamy wspomniany kompres - żel i folię.

 

Co jeszcze czyścimy?

Myjemy także elewacje blaszane i aluminiowe, przykładem mogą tu być magazyny. Czyścimy je za pomocą pianowania, szczotkowania i spłukiwania. Przywracamy czystość również stacjom benzynowym, salonom i warsztatom samochodowym, teatrom, kinom, muzeom, studiom fotograficznym, szkołom i urzędom.

Jakie metody najczęściej wykorzystujemy?

Do metod, które najczęściej stosujemy, zaliczamy:

  • metodę niskociśnieniową
  • metodę gorącowodną
  • metodę zimnowodną
  • metodę strumieniowo-ścierną
  • metodę chemiczną
  • z wykorzystaniem wody dejonizowanej
  • z zastosowaniem kijów teleskopowych

 

Wiemy, że w Krakowie zderza się dawna architektura z nowoczesnym budownictwem. Najczęściej jednak można tam zobaczyć stare budynki, które czasami wymagają odnowienia. W mieście tym nie brakuje także muzeów i ośrodków kultury, a te także myjemy.

Masz brudny budynek w Krakowie? Nie wahaj się! Zadzwoń!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Kraków, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Dzielnica I Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, odgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy