Mycie elewacji Chorzow - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Chorzow - Czyszczenie, Renowacja

Nasza oferta skierowana jest do osób, które posiadają budynki w Chorzowie i chciałyby je umyć. Jak wiadomo, Chorzów jest miastem aglomeracji śląskiej i charakteryzuje się dużą gęstością zaludnienia. Nie brakuje tu więc obiektów, które wymagają odnowienia.

 

Jeśli swoją elewację czyściłeś bardzo dawno, prawdopodobnie potrzebuje ona ponownego odświeżenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Wstępna rozmowa na temat czyszczenia elewacji w Chorzowie

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. Jeśli efekt Ci się spodoba, ustalimy termin i przyjedziemy wyczyścić Twój budynek.

 

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Myjemy obiekty, które znajdują się na terenie Chorzowa. Są to więc domy, budynki mieszkalne, bloki, biurowce. Na Górnym Śląsku, elewacje bardziej niż w innych miastach narażone są na spaliny, kurz, pyl i prace budowlane. To one sprawiają, że Twój budynek już dawno przestał być czysty.

 

W miastach najczęściej spotykamy elewacje z tynku. Jaki jego rodzaj myjemy? Przede wszystkim czyścimy tynki akrylowe - kornik i baranek oraz silikonowe i silikatowe. Pewnie wiesz, na jakie zabrudzenia narażony jest najczęściej tynk. Są to głównie glony, które lubią pojawiać się na północnej stronie budynku. Aby je usunąć, musimy zastosować czyszczenie dwuetapowe.

 

Wykonujemy mycie chemiczne zimnowodne i kładziemy oprysk rozpuszczająco -wytruwający. Ten ostatni zostawiamy na 2-3 dni, po tym czasie glony powinny zostać wytrute. Chcemy Ci uświadomić, jak ważne jest, abyś systematycznie dbał o swoją elewację i usuwał z niej glony. Najlepiej, jeśli będziesz to robił co 3-4 lata.

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

Czyszczenie kamienic - z jakimi problemami mamy do czynienia?

W naszej ofercie znajdziesz także propozycje mycia kamienic. Tu do najczęstszych problemów można zaliczyć nagary, czyli zabrudzenia starej cegły. Przeważnie powstawały przez lata, dlatego ich usunięcie nie należy do łatwych. Nagary spowodował kurz, pył i smog, których nie brakuje w Chorzowie.

 

Stara cegła bardzo często jest pokryta także farbą i aby ją usunąć, trzeba nałożyć specjalny kompres. Składa się on z żelu i folii, które pozostawia się na elewacji 2-3 dni. Po tym czasie farba „schodzi”.

 

Kamienice czyścimy metodą gorącowodną chemiczną i stosujemy piaskowanie niskociśnieniowe. Do tego ostatniego używamy specjalnej piaskarki JOS, kompresora oraz osuszacza zziębniczego. Samo piaskowanie możemy wykonać na sucho lub w osłonie wodnej. Między piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy, co ma zapobiec pojawianiu się wilgoci.

 

Oprócz piaskowania możemy wykonać hydropiaskowanie. Wiedz jednak, że obie te metody w pewnym stopniu niszczą cegłę (hydropiaskowanie bardziej). Czasami, jeśli chcesz osiągnąć zamierzony efekt „poszarpanej cegły”, celowo wykorzystamy hydropiaskowanie. Wszystko będzie zależało od Twoich potrzeb i upodobań.

 

Ścierniwem, z jakiego najczęściej korzystamy, jest piasek, chociaż oferujemy także sodowanie. Dość drogim surowce, którego czasami używamy, jest garnet garni.

 

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

Przeszklone biurowce? To dla nas nie problem

Oprócz mycia wyżej wymienionych obiektów czyścimy także biurowce z dużymi przeszkleniami oraz elewacje z alucobondów. Usuwamy brud, stosując metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Z tych ostatnich korzystamy bardzo często i wtedy też sięgamy po wodę dejonizowaną. Nie stosujemy chemikaliów, jesteśmy proekologiczni.

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty.

 

Cegła i piaskowiec, czyli jak myjemy ogrodzenia

Jeśli masz ogrodzenie z cegły klinkierowej, pewnie zdajesz sobie sprawę, że jest ono narażone na wykwity. Problemem piaskowca są natomiast glony i zabrudzenia atmosferyczne. Wykwity wynikają ze struktury samego muru, na którym pod wpływem wilgoci osadza się sól, tworząc zacieki.

 

Co zrobimy? Usuniemy je przez czyszczenie chemiczne. Gdy już pozbędziemy się wykwitów, przejdziemy do impregnacji. Naszym zdaniem najlepsza jest hydrofobizacja, która zapobiega pojawianiu się soli na murze i sprawia, że staje się szczelny.

 

W przypadku piaskowca rekomendujemy hydropiaskowanie. Mamy gwarancję, że temu wytrzymałemu i odpornemu materiałowi ta metoda nie zaszkodzi. Kiedy mamy do czynienia z farbą czasami musimy zastosować kompresy, czyli specjalistyczny żel i folię.

 

Co jeszcze czyścimy?

Nasza oferta jest bardzo bogata - oprócz wymienionych wyżej budynków czyścimy także te z blachy i aluminium. Są to na przykład magazyny. Myjemy je za pomocą pianowania, szczotkowania i spłukiwania.

 

Chętnie przywrócimy czystość także stacjom benzynowym, warsztatom i serwisom samochodowym, domom kultury, teatrom, kinom, szkołom, studiom fotograficznym.

 

Masz brudny budynek na terenie Chorzowa? Zadzwoń!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Chorzów, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych: Chorzow Batory, Centrum, Chorzów II, Chorzów Stary

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy