Mycie elewacji Bielsko-Biała - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Bielsko-Biała - Czyszczenie, Renowacja

 

Co robimy najpierw?

Zwykle zaczynamy od rozmowy. Jest ona niezbędnym elementem, aby dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę usuwania zabrudzeń z Twojej elewacji. Zapytamy cię o jej rodzaj, o to, kiedy ostatnio była myta, stan techniczny oraz o dostęp do wody i prądu.

 

Zostaniesz poinformowany o najlepszym sposobie czyszczenia elewacji. Przedstawimy Ci także cenę za metr kwadratowy. Teraz z łatwością obliczysz kwotę, jaką musisz przeznaczyć, aby usunąć zabrudzenia z powierzchni Twojego domu. A co jeśli nie znasz metrażu? Nie ma problemu. Dokonamy dla Ciebie darmowego pomiaru, wykonamy także próbę mycia. Jeśli uznasz, że efekt cię usatysfakcjonował, ustalimy dogodny termin. Następnie przyjedziemy i wyczyścimy Twoją elewację.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Czyszczenie elewacji Bielsko-Biała - jakie jej rodzaje myjemy?

Myjemy elewacje domów jednorodzinnych, mieszkalnych oraz biurowców znajdujących się na terenie Bielska-Białej.

 

Już wspominaliśmy ci o tym, że mimo iż miasto jest turystyczne, wcale nie jest wolne od zanieczyszczeń. Musisz wiedzieć, że kurz, smog i prace budowlane nie są łaskawe dla elewacji.

 

Co myjemy? Tynki akrylowe typu kornik i baranek, ale także silikatowe i silikonowe. Jak pewnie zauważyłeś, na tynku, od jego północnej strony, lubią pojawiać się glony. Zanim umyjemy powierzchnię Twojego budynku, musimy je usunąć. Działamy dwuetapowo. stosujemy mycie chemiczne, a potem nakładamy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. Zostawiamy go na 2-3 dni. Po tym czasie bez problemu usuwamy glony.

 

Mycie elewacji z glonów Bielsko-Biała - jak wygląda?

 

Mycie elewacji z zielonego nalotu zabierze nam trochę czasu. Nie jest to działanie, które wykonamy od razu. Glony i grzyby usuniemy, wykorzystując mycie chemiczne. Potem użyjemy płaskiej dyszy, która pozwoli nam pozbyć się wierzchniej warstwy tych "zielonych nieprzyjaciół". Całość spłukujemy wodą pod ciśnieniem.

 

Wstępne czyszczenie elewacji

 

Zielonego nalotu pozbywamy się, stosując myjkę ciśnieniową. Jednak musimy być bardzo uważni. Tak dobieramy parametry urządzenia, aby czyszczenie elewacji było delikatne. Nie chcemy, aby ściany zewnętrzne uległy zniszczeniu. Jak widzisz, usuwanie glonów jest działaniem, które musimy dokładnie zaplanować. Jeśli tego nie zrobimy, wysokie ciśnienie może powyrywać fragmenty tynku lub odspoić warstwy malarskie.
Zanim przejdziemy do mycia elewacji, wykonamy próbę na małym jej fragmencie. Staramy się, aby do warstw niezajętych glonami nie przedostała się woda, która mogłaby uszkodzić tynk.

 


Zastosowanie preparatów chemicznych do mycia elewacji

 

Mamy za sobą wstępne czyszczenie elewacji z glonów. Zielony nalot częściowo usunęliśmy myjką ciśnieniową. Co dalej? Kolejny etap działań to zabezpieczenie budynku przed ponownym pojawieniem się glonów. Ma to takie samo znaczenie jak impregnacja w przypadku mycia kostki brukowej.
Aby usunąć glony z powierzchni ścian, musimy zastosować odpowiednie preparaty chemiczne.


Zanim przejdziemy do mycia elewacji, odkazimy powierzchnię budynku. To zapobiegnie jej ponownemu zainfekowaniu się glonami. Mchy, porosty, glony i grzyby usuwamy, używając dwóch klas środków chemicznych - silnie alkalicznych nieorganicznych związków chloru oraz organicznych zasad amoniowych.
Musisz wiedzieć, że preparaty nieorganiczne mają mocniejsze działanie. Zdarza się, że odbarwiają powierzchnię dlatego, zanim je nałożymy wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Następnie naniesiemy preparat i pozostawimy go na 20-30 minut. Po tym czasie zmyjemy go wodą.


Zasadowość podłoża sprawdzimy, przykładając do niego papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę. Aby usunąć resztki glonów, zastosujemy mycie mechaniczne lub pod ciśnieniem. W kolejnym etapie ponownie nałożymy preparaty chemiczne i spłuczemy je. Kiedy użyjemy preparatów organicznych, ostatnie spłukiwanie nie będzie konieczne, ponieważ są one bardzo delikatne.

 


Cena mycia elewacji - od czego zależy?

 

Cena mycia elewacji jest uzależniona od kilku czynników. Są to:

 

 • specyfika powierzchni budynku,
 • metraż,
 • rodzaj zabrudzenia,
 • sposób zabudowy.

Nie bez znaczenia dla ceny mycia elewacji jest także fakt, czy możemy łatwo podpiąć się do wody i zasilania elektrycznego. Mycie ciśnieniowe może być niewystarczające, aby usunąć zielony nalot. Wtedy sięgniemy po preparaty chemiczne. Oczywiście wpłynie to także na podwyższenie ceny usługi.
Cennik czyszczenia elewacji jest uzależniony także od miasta, w którym stoi budynek. W większych ceny są dużo wyższe niż w małych miejscowościach.

 

Czyszczenie elewacji bielsko-biała i mycie fasad.

 

Jak czyścimy kamienice?

Oprócz tego, że myjemy domy jednorodzinne, budynki mieszkalne i biurowce, czyścimy ceglane elewacje kamienic. Głównym problemem kamienic są nagary. To one pojawiają się na starej cegle. Powstają poprzez nagromadzenie się w niej kurzu i osadu. Czarny nalot spędza ci sen z powiek? Już teraz nie musi! Szybko się go pozbędziemy.

 

Jak już pisaliśmy, kiedy skorzystasz z naszej usługi, zadziałamy kompleksowo. Zajmiemy się nie tylko tym paskudnym czarnym nalotem, ale też rozprawimy się ze starą farbą, która często pokrywa cegłę. Aby ją usunąć, wykorzystamy specjalny kompres. To nic innego jak żel i folia. Zostawimy go na elewacji 2-3 dni. Następnie z łatwością usuniemy resztki farby. Do czyszczenia elewacji kamienic wykorzystujemy niskociśnieniowe piaskowanie oraz mycie gorącowodne chemiczne.

 

Z jakich urządzeń korzystamy? Używamy piaskarki JOS, kompresora i osuszacza zziębniczego. Piaskowanie wykonujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Piaskowanie w osłonie wodnej powoduje powstawanie wilgoci, ale my mamy na to sposób. Pomiędzy piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Inną metodą czyszczenia elewacji, którą stosujemy oprócz piaskowania, jest hydropiaskowanie. Hydropiaskowanie, bardziej niż piaskowanie osłabia cegłę. Dzięki niemu możemy uzyskać efekt "poszarpanej" cegły tak przydatnej w surowych, loftowych wnętrzach.

 

 

 

Mycie okien bielsko-biała kijem teleskopowym.

 

 

Mycie elewacji przeszklonych biurowców - jak je czyścimy?

Wiesz już, że czyszczenie elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych, kamienic i ogrodzeń to nasza specjalność. Oprócz tego zajmujemy się usuwaniem zabrudzeń z przeszklonych biurowców i elewacji z alucobondów.

 

Najczęściej wykorzystujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Tych ostatnich używamy, kiedy stosujemy wodę dejonizowaną. Jak więc widzisz, staramy się dbać o dobro naszej planety i nie korzystać z chemii tam, gdzie nie ma takiej potrzeby.

 

 

 

Renowacja elewacji bielsko-biała. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Usuwanie zabrudzeń z ogrodzeń - jak to robimy?

 

Wspominaliśmy o już o tym, że czyścimy także ogrodzenia. Na cegle klinkierowej często pojawiają się wykwity, a na piaskowcu - nagary. Osadzanie się zabrudzeń nie jest jednak przyczyną występowania wykwitów. To wynik struktury muru. Wnikająca w niego wilgoć sprawia, że pojawiają się zacieki solne. Kiedyś czyściliśmy nawet tak stare zacieki solne, że przypominały stalaktyty. Oczywiście nie chcemy, aby taka sytuacja dotyczyła Twojego ogrodzenia.

 

Wykwity usuniemy, stosując czyszczenie chemiczne. W następnym etapie zajmiemy się impregnacją. Najbardziej polecana przez nas jest hydrofobizacja. Uszczelnia ona mur i zapobiega wykwitom.

 

>Warto zaznaczyć, że piaskowiec jak żaden inny surowiec doskonale na daje się do tego, aby poddać go hydropiaskowaniu. Jest wytrzymały, dlatego ta metoda czyszczenia elewacji na pewno mu nie zaszkodzi. Często, zanim wykonamy mycie elewacji z piaskowca, musimy usunąć z niego farbę. W tym celu nakładamy wspomniany kompres - żel i folię.

 

Co jeszcze myjemy?

Jak już zdążyłeś się zorientować, oferta naszych usług obejmuje naprawdę wiele. Wyczyścimy magazyny, umyjemy elewacje blaszane i aluminiowe. W tym celu wykorzystamy pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Przywrócimy czystość salonom samochodowym, stacjom benzynowym, warsztatom, szkołom, urzędom, galeriom, muzeom, bibliotekom. Najczęściej stosujemy metody:

 • niskociśnieniową
 • gorącowodną
 • zimnowodną
 • strumieniowo-ścierną
 • chemiczną
 • z użyciem kijów teleskopowych
 • z wykorzystaniem wody dejonizowanej

 

Masz brudny budynek na terenie Bielska-Białej? Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami!

Bielsko-Biała to miasto leżące w województwie śląskim na Pogórzu Śląskim u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Spotkasz tu tereny turystyczne, ale także chronione. Dolina Wapienicy znajdująca się w Bielsku należy do zespołów przyrodniczo krajobrazowych. To tam po raz pierwszy narodziła się idea parku ekologicznego. Niestety, nawet dobra lokalizacja nie sprawia, że Bielsko-Biała jest miastem wolnym od zanieczyszczeń. Wręcz przeciwnie - stanowi ono główny ośrodek Bielskiego Okręgu Przemysłowego. Kiedyś słynął on z przemysłu wełnianego, dzisiaj zdecydowanie przeważa w nim maszynowy, samochodowy, włókienniczy, spożywczy i metalurgiczny

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Bielsko-biała, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Bielska-Białej to: Aleksandrowice, Biała Krakowska, Dolne Przedmieście, Górne Przedmieście, Hałcnów, Kamienica, Komorowice (Śląskie i Krakowskie), Lipnik, Leszczyny, Mikuszowice (Śląskie i Krakowskie), Obszary, Olszówka (Dona i Górna), Stare Bielsko, Stare Miasto, Straconka, Wapienica, Złote Łany, Żywieckie Przedmieście.

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy