Mycie elewacji Będzin - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Będzin - Czyszczenie, Renowacja

Będzin jest położony w centralnej części województwa śląskiego. Należy do miast aglomeracji katowickiej i wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Będzin jest jednym z najstarszych miast w kraju. To tam ukształtował się nowy profil gospodarczy - z ośrodka przemysłowego przekształcił się w centrum usługowo-produkcyjne. Warto dodać, że w mieście najwięcej jest przedsiębiorstw o charakterze handlowym, działów obsługi nieruchomości i firm budowlanych. Charakterystyczne dla Będzina są dwie elektrociepłownie i huta.

 

Jeśli Twój budynek w Będzinie wymaga wyczyszczenia, chętnie go umyjemy.

 

 

 

Od czego zaczynamy?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy. Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę.

 

Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Czyszczenie elewacji Będzin, czyli co i jak robimy?

Zajmujemy się czyszczeniem elewacji domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców, które znajdują się na terenie Będzina. Metropolia górnośląska ma to do siebie, że znajdujące się w niej miasta są narażone na działanie smogu, kurzu, osadów i pyłów z budów. Niestety, mają one niekorzystny wpływ na elewacje. Myjemy tynki akrylowe typu kornik i baranek, także silikatowe i silikonowe. Ich głównym problemem są glony, które pokrywają najczęściej północną część budynku. Zanim przystąpimy do czyszczenia, musimy je usunąć.

 

Najpierw stosujemy mycie chemiczne, a potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Zostawiamy go na około 2-3 dni. Po tym czasie glony można bez problemu usunąć. Zalecamy, abyś regularnie je wytruwał, najlepiej co 3-4 lata. Tylko wtedy Twoja elewacja będzie zadbana.

 

 

 

 

Czyszczenie elewacji Będzin i mycie fasad.

 

Mycie kamienic - problemy i sposoby czyszczenia

Myjemy nie tylko budynki jednorodzinne, mieszkalne i biurowce. Specjalizujemy się także w myciu kamienic. Częstym problemem są nagary, które pojawiają się na starej cegle. Są to zabrudzenia wywołane nagromadzeniem się osadu i kurzu. Nieraz kamienice pokryte są czarnym nalotem. Trzeba przyznać, że jest on mało estetyczny.

 

Defektem starej cegły nie są tylko nagary. Bardzo często pokrywa ją wieloletnie farba, którą musimy usunąć. W tym celu nakładamy specjalny kompres składający się z żelu i folii. Zostawiamy go na 2-3 dni. Potem usuwamy farbę. Kamienice czyścimy za pomocą metody gorącowodnej chemicznej oraz niskociśnieniowego piaskowania.

 

Urządzeniami, jakie stosujemy, są:

 

  • piaskarka JOS
  • kompresor
  • osuszacz zziębniczy

Wykonujemy piaskowanie na sucho oraz w osłonie wodnej. Piaskowanie jest procesem, który wytwarza dużo wilgoci. Aby temu zapobiec, między piaskarką JOS a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Oprócz piaskowania stosujemy także hydropiaskowanie. Obie metody ingerują w strukturę cegły, z tym że hydropiaskowanie bardziej. Jeśli zależy Ci na zamierzonym efekcie „poszarpanej” cegły, na Twoje życzenie zastosujemy wyżej opisane techniki czyszczenia. Wykorzystuje się je najczęściej do wykańczania wnętrz loftowych. Wnętrza te są specjalnie stylizowane, a specyficzna struktura cegły nadaje im „surowy” charakter.

 

 

 

Mycie okien Będzin kijem teleskopowym.

 

 

Jak myjemy przeszklone biurowce?

Oprócz domów jednorodzinnych, mieszkalnych, kamienic i ogrodzeń myjemy także przeszklone biurowce i elewacje z alucobondów. Najczęściej korzystamy z metody alpinistycznej lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Kiedy stosujemy kije teleskopowe to tylko z wodą dejonizowaną. Jest ona w 100% ekologiczna, bez zbędnej chemii. Nie chcemy przyczyniać się do niszczenia planety i naszego środowiska.

 

 

 

Renowacja elewacji Będzin. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

Problemy z ogrodzeniami - jak je rozwiązujemy?

 

Nasza oferta obejmuje także czyszczenie ogrodzeń. Jeśli jesteś właścicielem jednego z nich, na pewno wiesz, jakie problemy ich dotykają. Wykwity są charakterystyczne dla cegły klinkierowej, natomiast nagary dla piaskowca. Wykwity są wynikiem specyficznej struktury muru, nie powstają z winy osadzających się zanieczyszczeń. Widzieliśmy aż tak duże wykwity, że śmiało mogliśmy nazwać je stalaktytami. Chcemy, aby Ciebie nigdy nie dotyczył ten problem.

 

Wykwitów pozbywamy się przez czyszczenie chemiczne. Kolejny etap to impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację - uszczelnia ona mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Nie zawsze zalecamy stosowanie hydropiaskowania, jednak w przypadku piaskowca sprawa wygląda nieco inaczej. Jest to materiał trwały i odporny, więc ta metoda czyszczenia mu nie zaszkodzi. Czasami przed jego myciem, nakładamy omówiony wcześniej kompres -żel i folię.

 

Inne obiekty, które myjemy

 

Myjemy również elewacje blaszane i aluminiowe takie jak magazyny. Czyścimy je, stosując pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie. Dbamy również o czystość stacji benzynowych, salonów i warsztatów samochodowych, teatrów, muzeów, kin, szkół i urzędów.

Stosowane przez nas metody mycia to: niskociśnieniowa, gorącowodna, zimnowodna, strumieniowo-ścierna, chemiczna, z wykorzystaniem kijów teleskopowych, z użyciem wody dejonizowanej.

Masz brudny budynek w Będzinie? Nie zwlekaj - zadzwoń! Na pewno go umyjemy!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Będzin, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Grodziec, Łagisza, Brzozowica, Gzichó, Koszalew, Ksawera, Małobądź, Syberka, Warpie, Stare miasto

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy