Jeśli Twój budynek jest mocno zabrudzony, nie myśl od razu o jego malowaniu. Czasami po prostu wystarczy solidne mycie elewacji, które pozwoli się pozbyć wieloletnich naleciałości. Częstym problemem właścicieli domów i kamienic są glony, wykwity i nagary. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo jest je usunąć. A już na pewno nie warto robić tego samemu. Co zatem polecamy? Abyś skontaktował się z nami - firmą, która ma bogate doświadczenie w czyszczeniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń na tynku, cegle i klinkierze.
Mamy 12 lat doświadczenia na rynku i jesteśmy niejako pionierami w czyszczeniu akrylowych tynków typu kornik i baranek. Obecnie zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni.
Od czego zaczynamy, czyli rozmowa, wycena i próba mycia
Na początku porozmawiamy. Chcemy się dowiedzieć, kiedy Twoja elewacja była ostatnio myta oraz jaki jest jej metraż. Te dane są tylko orientacyjne. W przypadku elewacji z tynku dokonujemy darmowego pomiaru. Po jego wykonaniu robimy darmową wycenę.
Wykonamy dla Ciebie próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy termin czyszczenia elewacji. Jeśli masz większy metraż, będzie on wymagał szczegółowego omówienia.
Skontaktuj się z nami!
Mycie tynków : akrylowe, silikatowe, silikonowe i mineralne
Nasza oferta czyszczenia tynków skierowana jest do zarządców nieruchomości, bloków, wspólnot mieszkaniowych oraz właścicieli domów.
Mycie tynków jest uzależnione od ich nasiąkliwości. Na przykład największą nasiąkliwością charakteryzują się tynki mineralne. Natomiast tynki akrylowe, silikatowe i silikonowe wykazują mniejszą podatność na zabrudzenia.
Podczas mycia elewacji z tynku musimy być ostrożni. Przy niewielkich zabrudzeniach typu kurz używamy szczotki i wody z dodatkiem delikatnego detergentu. Do mycia tynku często stosujemy myjkę ciśnieniową. Jednak, jak już wspomnieliśmy, jesteśmy uważni - dobieramy ciśnienie i strumień wody do rodzaju tynku i rodzaju zabrudzenia. Czyszczenie elewacji myjką ciśnieniową bardzo często pokazuje „prawdziwe oblicze” elewacji, czyli ubytki. Wtedy zalecamy, aby jak najszybciej przeprowadzić remont.
Tynki mineralne - jak je czyścimy?
Tynki mineralne są wyjątkowo delikatne. Jeśli nie zostały pokryte farbą (czyli warstwą ochronną), rezygnujemy z czyszczenia szczotką. Akurat ten rodzaj elewacji najbardziej lubi mycie samą wodą.
Jak umyjemy tynki akrylowe, silikatowe i silikonowe?
Tynki akrylowe, silikatowe i silikonowe myjemy na sucho lub na mokro. Tynki typu kornik będą bardziej narażone na zanieczyszczenia przez swoją strukturę, w której lubią osiadać zabrudzenia. Zupełnie inaczej jest z tynkiem typu baranek, zwłaszcza tym o mniejszej średnicy ziarna (im mniejsze ziarno, tym elewacja jest bardziej gładka).
Większe zabrudzenia usuwamy przy użyciu ciepłej wody i wyższego ciśnienia.
Rekomendujemy, abyś elewację z tynku mył co 2-3 lata. Oczywiście poleć to zadanie fachowcom, czyli nam.
Jesteś zarządcą budynku lub właścicielem domu? Nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! Nie wahaj się, zadzwoń!
Jak czyścimy elewację z wykwitów?
Wykwity są częstym problemem cegły i klinkieru. Jeśli masz elewację z tego surowca, na pewno wiesz, o czym mowa. Wykwity mogą dotyczyć budynków i ogrodzeń. Z pewnością zachodzisz w głowę, skąd na elewacji pojawiły się nieestetyczne białe plamy. Otóż problem dotyczy muru. Jego struktura jest bardzo specyficzna - wykwity solne powoduje wilgoć. Usuwamy je, stosując czyszczenie chemiczne. Pamiętamy jednak sytuację, kiedy mur przez wiele lat nie był odświeżany, co doprowadziło do powstania stalaktytów. Usunęliśmy je za pomocą specjalnych młoteczków. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nigdy Ci się nie przydarzy.
Kiedy już usuniemy wykwity, przechodzimy do impregnacji. Rekomendujemy hydrofobizację, która zapobiega pojawianiu się soli, uszczelnia mur i niweluje jego drobne niedoskonałości.
Dla kogo skierowana jest propozycja mycia elewacji z wykwitów? Dla właścicieli budynków i ogrodzeń, które zbudowane są z cegły i klinkieru. Nasza oferta to także propozycja dla firm, które szukają podwykonawcy, oraz dla właścicieli kamienic.
Nagary? To dla nas nie problem!
Nagary to nic innego jak wieloletnie zabrudzenia, które widoczne są na elewacjach z cegły. Usuwanie ich to długi proces. Bywa, że zabrudzenia na cegle przybierają kolor czarny. Często, zanim przejdziemy do mycia elewacji, musimy pozbyć się farby. W tym celu nakładamy specjalny kompres, czyli żel i folię. Zastawiamy je na 2-3 dni, po to, by folia przylepiła się do żelu i "wywabiła" farbę. W kolejnym etapie usuwamy nagary gorącą wodą.
Co wpływa na zabrudzenia elewacji?
Jest kilka czynników, które wpływają na zabrudzenia elewacji. Należą do nich:
- - kurz
- - smog
- - pył
- - prace budowlane
- - prace drogowe
- - topniejący i brudzący śnieg
- - opady deszczu
Dlatego właśnie czyszczenie elewacji należy wykonywać co 2-3 lata. Tylko w ten sposób będzie można cieszyć się zadbanym budynkiem. Oferta czyszczenia nagarów skierowana jest do firm budowlanych szukających podwykonawcy, zarządców nieruchomości i klientów indywidualnych.
Czyszczenie elewacji z glonów a nasza oferta
Proces mycia elewacji budynków otynkowanych wygląda trochę inaczej niż w przypadku czyszczenia cegły i klinkieru. Częsty problem tynku to glony. Najczęściej pojawiają się one na północnej stronie domu. W tym wypadku stosujemy czyszczenie dwuetapowe, które poprzedza próba. Najpierw wykonujemy mycie chemiczne zimnowodne. Potem nakładamy specjalny oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Pozostawiamy go na 2-3 dni, gdyż tyle potrzeba, aby pozbyć się glonów.
Zalecamy, abyś na bieżąco usuwał glony ze swojej elewacji. Oprysk nakłada się nie częściej niż co 3-4 lata. Oferta usuwania glonów skierowana jest do właścicieli domków jednorodzinnych, zarządców nieruchomości oraz spółdzielni mieszkaniowych.
Jak myjemy elewacje z piaskowca?
Piaskowiec jest najbardziej wytrzymałym surowcem, dlatego czyścimy go, stosując mycie chemiczne. Najpierw usuwamy glony, a potem przechodzimy do mycia gorącowodnego. Na koniec, jeśli zajdzie taka potrzeba, kładziemy kompresy i wykonujemy impregnację (najczęściej hydrofobizację). Przy piaskowcu możemy wykorzystać hydropiaskowanie.
Jak stosujemy piaskowanie i hydropiaskowanie?
Piaskowanie jest jedną z metod usuwania zabrudzeń z elewacji. Piaskujemy cegłę, beton, granit, kamień i piaskowiec. Piaskowania nie stosujemy do mycia tynków. Podczas hydropiaskowania myjemy elewacje karcherem.
Do piaskowania używamy piaskarki JOS, kompresora i osuszacza zziębniczego. Do hydropiaskowania - karchera, który zużywa 600 litrów na godzinę. Zużycie wody jest tu duże, dlatego tej metody nie stosujemy w budynkach.
Piaskowanie wykonujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Jeśli zdecydujemy się na tę ostatnią, zużyjemy 5-10 litrów wody na godzinę. Jeśli paskowanie jest niskociśnieniowe - wynosi 2-4 bary. Natomiast hydropisakowanie odbywa się pod ciśnieniem 140 barów. Aby nie wytworzyło się zbyt dużo wilgoci, pomiędzy piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.
Piaskowanie może uszkodzić cegłę i sprawić, że stanie się ona poszarpana. Musisz jednak wiedzieć, że hydropiaskowanie jest jeszcze bardziej inwazyjne dla cegły. Czasami efekt "zdartej cegły" jest bardzo pożądany (szczególnie we wnętrzach loftowych), dlatego niektórzy klienci chcą, żebyśmy zastosowali tę metodę.
Mycie elewacji można wykonać różnymi sposobami. Czasami, oprócz piaskowania, wykonujemy też sodowanie. Stosujemy również ścierniwo, jakim jest garnet garni. Najczęściej jednak korzystamy z piasku kwarcowego.
Twój budynek lata świetności ma za sobą? Zanim go pomalujesz, skontaktuj się z nami! Chętnie wyczyścimy Twoją elewację.
Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza
Sprawdź nasze dodatkowe informację na temat mycia elewacji
Spis treści
- Jak umyć elewację myjką ciśnieniową?
- Czym umyć elewację?
- Jak umyć elewację metodą alpinistyczną?
- Jak wyczyścić elewację metodą na sucho?
- Jak umyć elewację z tynku akrylowego?
- Jak często należy czyścić elewacje?
- Jakie środki chemiczne do mycia elewacji zastosować?
- Jak wygląda czyszczenie elewacji z kurzu i drobnych zabrudzeń?
- Jak wyczyścić elewację ceglaną?
- Jak skutecznie wyczyścić fasadę budynku?
- Co ma wpływ na stopień zabrudzenia ścian?
- Czy samodzielne mycie elewacji ma sens?
- Jak dbać o elewację
- Elewacje kamienne i klinkierowe - jak wygląda czyszczenie?
Jak umyć elewację myjką ciśnieniową?
Do mycia elewacji bardzo często używamy myjki ciśnieniowej. Możemy nią umyć różne typy elewacji. Myjka ciśnieniowa szybko oczyści tynki mineralne, akrylowe lub silikatowe. Dzięki niej wyczyścimy także cegłę. Mycie kostki brukowej tym sposobem również nie będzie stanowiło problemu.
Kiedy usuwamy zabrudzenia pod ciśnieniem, musimy najpierw rozpylić środki do czyszczenia elewacji. Karcher, czyli myjka ciśnieniowa jest jednym ze sposobów, aby zaaplikować preparaty czyszczące. Jak myjemy elewację myjką ciśnieniową? Czyszczenie elewacji zaczynamy od góry i kierujemy się ku dołowi. Zawsze uważamy, aby zabrudzenia nie spływały po wcześniej wyczyszczonych fragmentach elewacji.
Często używamy profesjonalnego płynu do mycia elewacji. Oczywiście po zakończeniu prac dokładnie go spłukujemy. Środkami, które pozostaną po czyszczeniu elewacji, możemy umyć kostkę brukową.
Jakie ciśnienie jest konieczne do mycia elewacji? Wystarczy urządzenie osiągające ciśnienie rzędu 100-160 barów.
Czym umyć elewację?
Do mycia elewacji najlepiej wybrać taki środek, który będzie skuteczny. Należy zatem kupić kilka preparatów i je przetestować. Zawsze najpierw przeczytaj ulotkę, a próby wykonuj w mało widocznym miejscu. Czyścić elewację z pyłu można, jak już wspomnieliśmy wodą pod ciśnieniem, ale przy innych zabrudzeniach ważny jest preparat do mycia elewacji. Najlepiej, aby miał właściwości biobójcze - niszczył glony i grzyby, które osadzają się na tynkach oraz zapobiegał ich ponownemu narastaniu.
Bardzo przydatna może okazać się piana aktywna do mycia elewacji. Usunie ona błoto na elewacji i inne zabrudzenia. Wspomniana piana świetnie nadaje się do mycia fasad wodoodpornych. Może być także użyta wcześniej, jeśli chcesz wykonać malowanie elewacji. Czyszczenie elewacji aktywną pianą będzie miało zastosowanie, jeśli chcesz wyczyścić budynek z sadzy i kurzu.
Środki do mycia elewacji są różne, najlepiej jednak dobrać je do rodzaju materiału, z którego wykonany jest budynek. Często najpierw należy wstępnie umyć dom wodą pod ciśnieniem, a następnie nanieść stosowny preparat i ponownie wyczyścić elewację ciśnieniowo. Przy mocnych zabrudzeniach ten etap należy powtórzyć.
Jeśli do tej pory zadawałeś sobie pytanie "jaka chemia do mycia elewacji będzie odpowiednia?" - odpowiemy Ci, że koniecznie musisz korzystać z czyszczenia elewacji preparatami dostępnymi w sklepach. Wiele osób decyduje się na mycie elewacji płynem do naczyń lub mycie elewacji octem, które nie są skuteczne.
Jak umyć elewację metodą alpinistyczną?
Mycie elewacji metodą alpinistyczną, jak już się pewnie dowiedziałeś, jest częścią naszej oferty. Jest to rodzaj pracy na wysokościach w podwieszeniu lub podparciu, który powstał z wykorzystania technik alpinistycznych. Mycie alpinistyczne pozwala bardzo dokładnie wyczyścić elewację budynku. Dzięki podwieszeniu na linie nasi pracownicy mogą precyzyjnie wykonać prace. Alpinistyczne mycie można zastosować także do usuwania brudu z elewacji szklanych, czyszczenia okien. Dzięki tej technice wykonujemy również malowanie elewacji i mycie dachów.
Jak wyczyścić elewację metodą na sucho?
Czyszczenie elewacji metodami na sucho to nic innego jak oczyszczanie powierzchni ścierniwem podawanym w strumieniu sprężonego powietrza pod ciśnieniem. Polega to na tym, że ziarna ścierniwa (piasku kwarcowego, garnet garni, mikrokrystalicznych proszków węglanów sodu) uderzają w powierzchnię budynku, odrywając nawarstwienia. Rodzaj ścierniwa dopasowujemy do rodzaju podłoża. Jak już wspomnieliśmy, metody czyszczenia elewacji dobieramy do materiału, z którego zbudowany jest budynek.
Czyszczenie elewacji na sucho jest szybkie i skuteczne, jednak trudno jest uzyskać równomierny efekt ścierania - wymaga to dużego doświadczenia. Jeśli budynek ma wiele rzeźbionych detali, istnieje ryzyko, że zostaną one uszkodzone. Tak dobieramy ziarenka ścierniwa i samo ciśnienie, aby nie uszkodzić powierzchni. Ta metoda czyszczenia świetnie nadaje się także do renowacji starych kamienic lub zabytków, na których występują freski.
Jak umyć elewację z tynku akrylowego?
Elewacje z tynku akrylowego należą do dość gładkich powierzchni - baranek lub porowatych - kornik. Brudzą się tak samo jak na przykład tynki mineralne, silikonowe czy silikatowe. Mycie elewacji akrylowej można wykonać wodą z detergentem. Unikaj szorowania powierzchni - możesz ją uszkodzić. Chemia rozpuści i usunie brud oraz naloty z soli, a woda je spłucze. Do mycia elewacji akrylowej zastosuj zimną wodę.
Dzięki odpowiednio dobranemu ciśnieniu wody zadziałasz intensywniej, a cały proces będzie skuteczny i bezpieczny. Pamiętaj, żeby zawsze najpierw przetestować wybrane preparaty i ciśnienie wody na mało widocznym miejscu.
Urządzeniem, które musisz wykorzystać przy myciu elewacji z tynku akrylowego, jest myjka ciśnieniowa. Możesz użyć nawet tej przeznaczonej do domowego użytku. Możesz ją podpiąć do ciepłej wody z kranu. Jedyne, o czym musisz pamiętać, jest to, aby roztwór, jaki zastosujesz, miał temperaturę nieprzekraczającą 40 stopni Celsjusza. Natomiast ciśnienie nie może mieć więcej, jak 120 barów. Pewnie już wiesz, że mycie elewacji z glonówglonówz glonów wygląda nieco inaczej. Najpierw stosujemy czyszczenie zimnowodne chemiczne, a potem stosujemy oprysk wytruwająco-rozpuszczający. To jednak metoda, która ma zupełnie inne przeznaczenie.
Jak często należy czyścić elewacje?
Jeśli czytasz ten poradnik, pewnie zadajesz sobie pytanie "jak często należy czyścić elewacje?" Częstotliwość mycia elewacji zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od położenia domu. Jeśli budynek znajduje się w pobliżu lasu (większa wilgotność sprzyja pojawianiu się grzybów, glonów i pleśni) lub ruchliwej drogi, czyszczenie fasady należy powtarzać dość często.
Struktura materiału użytego do budowy domu również ma znaczenie. Wspomnieliśmy już o tym, że gładsze powierzchnie (na przykład z tynku akrylowego, silikatowego i silikonowego) brudzą się wolniej. Inną metodą wyczyścimy glony, inną kurz i pył, a jeszcze inną wykwity na cegle klinkierowej. Tak naprawdę czyścić elewację powinieneś wtedy, kiedy tego wymaga i traci swój estetyczny wygląd.
Jakie środki chemiczne do mycia elewacji zastosować?
Zabrudzenia na elewacji to Twoja zmora. Wiemy o tym, dlatego korzystamy z najlepszych środków do mycia fasad budynków.
Na pewno zastosowane przez Ciebie preparaty muszą być łagodne i zarazem skuteczne. Sami używamy łagodnych środków odtłuszcająco-myjących. Często myjemy elewacje wodą demineralizowaną. Jest to sposób w 100% ekologiczny. Szanujemy nasze środowisko i planetę. Nawet jeśli używamy oprysku wytruwająco-rozpuszczającego lub kwasu również dbamy o bezpieczeństwo i dobieramy chemię tak, by była, jak najbardziej naturalna i przyjazna naszej ziemi.
Jak wygląda czyszczenie elewacji z kurzu i drobnych zabrudzeń?
Kurz i pył należą do tego rodzaju zabrudzeń, które możesz usunąć w łatwy sposób. Potrzebujesz do tego celu myjki ciśnieniowej i gorącej wody (jeśli zabrudzenia są mocne). Do tej ostatniej możesz dodać łagodnego detergentu. Pamiętaj, że przy większych zabrudzeniach możesz zastosować mycie elewacji szczotką (tej metody nie należy jednak wykorzystywać przy delikatnych tynkach mineralnych).
Jak wyczyścić elewację ceglaną?
Cegła z biegiem lat brudzi się, wietrzeje, a jej spoiny ulegają skruszeniu. Zjawiskiem, które pewnie nie raz już zaobserwowałeś, są białe wykwity, czy glony lub porosty. Mycie elewacji z cegły wygląda podobnie jak mycie innych elewacji - możesz zastosować wodę lub wodę pod ciśnieniem. Często używa się szczotki, jednak powinna być średnio twarda (najlepiej kupić do tego celu ryżową). Organiczny nalot usuniesz za pomocą środka dezynfekującego lub biobójczego.
Elewację z cegły można umyć także, stosując środki chemiczne. Czyszczenie zawsze zaczynamy od dołu, aby preparaty nie spływały po powierzchni. W przypadku cegły możemy również wykorzystać piaskowanie.
Jak skutecznie wyczyścić fasadę budynku?
Skuteczne czyszczenie fasady budynku powinno przede wszystkim być dostosowane do rodzaju zabrudzeń i materiału, z jakiego zbudowany jest dom lub blok. Tak naprawdę ważne jest mycie i impregnacja elewacji. Czyszczenie fasady budynku ma ogromne znaczenie także przed jego malowaniem.
Jeszcze nie wspominaliśmy o myciu elewacji myjką parową. Sprawdzi się do usuwania brudu z domów usytuowanych przy ruchliwej ulicy. Jak wygląda mycie elewacji parą wodną?
Myjka parowa wytwarza suchą parę, która wnika głęboko w powierzchnie ściany, jednocześnie usuwając brud. Czyszczenie jest wolne, ale skuteczne. Taka metoda mycia elewacji jest w stanie usunąć nawet przyklejoną do powierzchni gumę do żucia (co nie jest rzadkie w mieście).
Co ma wpływ na stopień zabrudzenia ścian?
Jak już zdążyłeś się przekonać, usuwanie zabrudzeń można wykonać różnymi metodami. A dlaczego ściana się brudzi? Ma na to wpływ lokalizacja budynku, o czym pisaliśmy już wcześniej, ale także czynniki atmosferyczne i prace budowlane. Zanieczyszczone powietrze sprawia, że na elewacji pojawia się kurz, pył i smog.
Powierzchnie czyścimy sposobami dostosowanymi do typu zabrudzenia i rodzaju tynku. Powiedzmy to szczerze, również i Ty masz wpływ na to, jak będzie wyglądała Twoja elewacja.
Co 3-4 lata usuń glony i zdecyduj się na mycie domu. Możesz to zrobić samodzielnie lub z profesjonalistami. W dalszej części artykułu dowiesz się, co rekomendujemy. Malowanie ścian to także ważny element renowacji budynku. Ma ono kolosalny wpływ na estetykę domu. Często myjemy elewacje, na których znajdują się resztki farby. Aby się jej pozbyć, nakładamy specjalny żel i folię. Folia przylepia się do żelu i usuwa resztki farby. Tak działamy, kiedy mamy do umycia elewację z malowanej cegły.
Czy samodzielne mycie elewacji ma sens?
Nie krytykujemy samodzielnego mycia elewacji. Oczywiście możesz ją wyczyścić na własną rękę. Ma to sens, jeśli dysponujesz na przykład myjka ciśnieniową. Silniejsze zabrudzenia mogą jednak wymagać innych metod jak piaskowanie czy hydropiaskowanie. Zastanów się, czy samodzielnie użyjesz dobrych ścierniw: garnet garni lub sody. Sądzimy, że mycie elewacji warto powierzyć specjalistom.
Jak dbać o elewację
Dbałość o elewację zaczyna się już w momencie wyboru materiałów, z których zbudowany jest dom. Najlepiej postawić na gładkie i odporne. Tak czy inaczej, przynajmniej raz na 5 lat należy umyć elewację, a raz na 3-4 lata usunąć glony jeśli się pojawią na północnej ścianie. Powinieneś na bieżąco czyścić i dezynfekować elementy, na których pojawia się biokorozja.
Pamiętaj o tym, by do mycia i dezynfekcji używać profesjonalnej, najlepiej naturalnej chemii. Konieczne jest też malowanie dwiema warstwami farby fasadowej.
Dbać o elewacje należy systematycznie, a nie z doskoku. Tylko wtedy zapewnisz swojemu budynkowi elegancki wygląd.
Elewacje kamienne i klinkierowe - jak wygląda czyszczenie?
Czyszczenie elewacji kamiennych i klinkierowych może być dla Ciebie problematyczne. Na kamieniu często osadzają się naloty i pojawiają nieestetyczne plamy. Jeśli naloty zajmują duży obszar, możesz do ich usuwania zastosować myjkę ciśnieniową.
Drugi sposób to wyszorowanie kamienia naturalnego materiałem nasączonym benzyną ekstrakcyjną. Dzięki temu usuniesz plamy z oleju i sadzy. Wykwitów solnych pozbędziesz się, jeśli przetrzesz powierzchnię ligniną zwilżoną wodą destylowaną. Pamiętaj, by taki "kompres" pozostawić na kamieniu kilka dni, osłaniając go przed słońcem.
Cegłę klinkierową wyczyścisz suchym lodem, parą wodną lub wodą z węża. Możesz też zastosować specjalne środki do klinkieru. Preparat nałóż na zwilżone wcześniej podłoże. Powinien być rozrobiony z ciepłą wodą. Pozostaw go na 10-15 minut. Potem możesz przejść do szczotkowania, najlepiej szczotką ryżową. Zamiast wspomnianego preparatu możesz zastosować do mycia klinkieru mieszaninę płynu do naczyń, soli i amoniaku. Jednak ostatni składnik często odbarwia cegłę.
Profesjonalne mycie elewacji ceglanych z kilkudziesięcioletnich zabrudzeń - nagarów zleć firmie z wieloletnim doświadczeniem. Skuteczne środki do tego typu prac nie są dostępne w marketach budowlanych. Z tymi profesjonalnymi trzeba umieć się obchodzić - dobrać odpowiednie stężenie. Przy zbyt niskim nie poradzą sobie z brudem, a zbyt wysokie może “palić elewację”. Powyżej pewnego stężenia preparaty te stają się niebezpieczne.
Profesjonalne mycie elewacji Katowice, mycie elewacji Kraków oraz czyszczenie fasad, mycie elewacji budynków i obiektów przemysłowych w miastach Górnego Śląska: , Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie Będzin, Świętochłowice, Mikołów, Czeladź, Rybnik, Częstochowa, Bielsko-Biała, Wrocław, Jastrzębie-Zdrój, Żory
Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!