Mechaniczne czyszczenie kostki brukowej
Mechaniczne czyszczenie kostki brukowej

Podczas mycia kostki brukowej stosujemy różne metody. Jak pewnie wiesz, nawierzchnia Twojej kostki brukowej jest nieustannie narażona na zanieczyszczenia. Wynikają one z jej użytkowania, ale także czynników atmosferycznych. Lubi się na niej osadzać kurz i brud, a ponadto porastają ją mchy i porosty.

 

Masz przed sobą profesjonalną ekipę gotową od razu zabrać się do mechanicznego czyszczenia kostki brukowej. Jak działamy?

 

 

Mechaniczne czyszczenie kostki brukowej za pomocą T-racera i myjki ciśnieniowej

Przyznaj, ręczne mycie kostki brukowej to żmudne zadanie. My do czyszczenia używamy specjalistycznego sprzętu. Jednym z nich jest myjka ciśnieniowa. Pozwala zaoszczędzić siły i czas, ponadto działa tam, gdzie inne metody czyszczenia zawodzą. Do czyszczenia kostki brukowej niezbędna jest myjka wysokociśnieniowa. My dopasowujemy jej parametry do rodzaju kostki i stopnia jej zabrudzenia. Zatem pamiętamy o:

 

 • wydajności - jak już wspomnieliśmy, pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie, więc wydajność myjki ciśnieniowej jest tu na poziomie 30 l/min,
 • zdolności do podgrzewania wody - nasz model pozwala ja podgrzać nawet do 98 stopni Celsjusza,
 • mocy - nasza myjka ciśnieniową ma dużą moc, na poziomie 100 kW.
 • ciśnieniu - nasz sprzęt pracuje pod ciśnieniem 250 barów,
 • długości węża - mamy świadomość, że czyszczenie kostki brukowej wymaga sprawnego operowania myjką ciśnieniową, dlatego też jej wąż nie może być zbyt krótki. Używamy modeli z wężem do 12 metrów,
 • lancy - w naszej myjce ciśnieniowej lanca teleskopowa ma zasięg do 4 metrów.

 

 mechaniczne czyszczenie kostki brukowej

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jak przebiega proces mechanicznego czyszczenia kostki brukowej?

Mchy i porosty rosnące na kostce brukowej to problem wielu właścicieli posesji. Poradzimy sobie z nim od ręki. Oczywiście w tym przypadku czyszczenie kostki to cały proces. Z naszym profesjonalnym sprzętem przebiega on szybko i bezproblemowo.

 

Musisz wiedzieć, że mchy rosną w fugach kostki brukowej, natomiast porosty - na licu kostki. Porosty to nic innego jak małe (od 5 do 15 mm) szarozielone plamki.

 

 

Od czego zaczynamy?

Usługę rozpoczynamy od rozwinięcia wspomnianego węża z myjki ciśnieniowej. Znajduje się on na aucie, którym przyjeżdżamy (auto z przyczepką). Oprócz tego rozwijamy także wąż ogrodowy, który podpinamy do kranu przy domu. Warto wspomnieć, że mamy także specjalny piec do podgrzewania wody w myjce ciśnieniowej.

 

Na tym etapie wykonujemy ręczne mycie brzegów (na przykład krawężnika), ale tylko, jeśli jest to konieczne. Używamy także myjki ciśnieniowej z dyszą rotacyjną. Talerz nie jest w stanie wyczyścić około 5 centymetrów przy samych ściankach krawężników.

 

 

Pierwsze spłukiwanie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej to także nałożenie na nią środków chemicznych. Abyśmy mogli je sprawnie przeprowadzić, konieczne jest pierwsze spłukiwanie. Oczywiście stosujemy je tylko wtedy, kiedy kostka jest bardzo brudna. Naszym celem jest to, aby środki nie trafiły na piach, błoto lub szlam tylko bezpośrednio na kostkę brukową. Używamy dyszy płaskiej szpachelkowej.

 

Środek do czyszczenia kostki brukowej

 Teraz przychodzi pora na to, aby nanieść środek do czyszczenia kostki brukowej. Korzystamy z opryskiwacza ogrodowego niskociśnieniowego inaczej nazywanego pianownicą lub (z ang. system softwash). Potrzebny sprzęt znajduje się na naszym aucie.

 

Zastosowanie T-Racer

 

mechaniczne czyszczenie kostki brukowej t racer

Na tym etapie stosujemy mycie powierzchniowe i używamy do tego celu dyszy talerzowej T-Racer (specjalistyczna szczotka do czyszczenia kostki). Warto wspomnieć, że jest to urządzenie o wysokiej wydajności i skuteczności. A na czym polega czyszczenie z zastosowaniem T-Racer? Sprzęt ma na spodniej stronie wirnik z dyszami, przez które płynie woda podana pod wysokim ciśnieniem z myjki ciśnieniowej. Owe dysze ustawione są pod kątem w stosunku do podłogi, dzięki czemu ciśnienie wody nadaje im ruch wirowy.

 

Warto wspomnieć, że urządzenie posiada także szczotkę, która "zamiata" kurz i inne zabrudzenia z kostki brukowej. T-Racer zwiększa wydajność powierzchniową myjki ciśnieniowej nawet o 500% w porównaniu do zwykłych szczotek czy dysz rotacyjnych. Nasz sprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej wyprodukowanej w Szwajcarii.

 

Kolejne płukanie kostki brukowej i ponowne naniesienie chemii

Jeśli Twoja kostka brukowa nie jest bardzo zabrudzona, na tym etapie wykonamy ostatnie spłukiwanie. Kiedy jednak brud wniknął w nią głęboko i widać na niej ślady po porostach, musimy zadziałać intensywniej. Co robimy? Kolejny raz spłukujemy kostkę i nanosimy specjalistyczny preparat. Jego celem jest doczyszczenie kostki (rozpuszczenie reszty porostów).

mechaniczne czyszczenie kostki brukowej splukiwanie

 

 

Ostatnie spłukiwanie i piaskowanie

Kiedy już naniesiemy chemię, musimy ją spłukać. Jest to ostatnie spłukiwanie. Zanim uzupełnimy fugi piaskiem, kostka brukowa musi wyschnąć. Najczęściej fugi w kostce brukowej uzupełniamy piaskiem. Możemy też użyć mielonego granitu lub bazaltu w zależności od tego, jakie kruszywo było już wcześniej położone.

 

Impregnacja - opcjonalnie

Jeśli sobie życzysz, wykonamy dla Ciebie impregnację kostki brukowej (stosując impregnat do kostki brukowej). Rekomendujemy tę typu "mokra kostka", która daje niesamowite efekty wizualne i zabezpiecza kostkę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wpływa także na jej trwałość i nadaje właściwości mrozoodporne.

 

Ile kosztuje mechaniczne czyszczenie kostki brukowej cena - cennik 2021

Mechaniczne czyszczenie kostki brukowej kosztuje przeważnie pomiędzy 7 a 9 zł brutto za mkw (metr kwadratowy). Ilość mchu porastającego kostkę wpływa na czas mycia a więc i na cenę tej usługi. Jeśli kostka brukowa na Twoim podjeździe jest porośnięta do 25% powierzchni nie zmieni to ceny. Jeśli jest mocniej porośnięta możesz spodziewać się, że cena wzrośnie o 1 do 3 zł brutto/m2.

 

Piaskowanie fug - czyli uzupełnianie szczelin pomiędzy kostkami piaskiem to koszt 1,70 zł/m2 brutto. Jeśli szczeliny są standardowe w tej cenie jest też materiał. Jeśli natomiast fugi są szerokie doliczymy wartość zużytego piasku. Na szczęście piasek jest tani.

 

Na koniec wisienka na torcie czyli impregnacja mokra kostka super efekt. Jej standardowa cena to 12,7 zł/m2 brutto. Tu mam jednak świetną informację. Na impregnację mamy bardzo często super promocje. Zapytaj o nią - będziesz mile zaskoczony.

 

mechaniczne czyszczenie kostki brukowej efekty

 

Mechaniczne czyszczenie kostki brukowej - co usuwamy?

 

Usuniemy dla Ciebie:

 

 • plamy z oleju silnikowego,
 • białe wykwity,
 • mech,
 • porosty,
 • plamy z cementu,
 • plamy z farby,
 • chwasty.

 

 Profesjonalna ekipa do czyszczenia kostki brukowej - to właśnie my!

Kostkę brukową czyścimy od wielu lat. Jak więc widzisz, mamy ogromne doświadczenie. Co zyskasz dzięki nam?

 

 • profesjonalnie wykonaną usługę - specjalistyczne czyszczenie kostki brukowej,
 • Twoja kostka brukowa zachowa czystość na długi czas,
 • wyczyścimy Twoją kostkę kompleksowo i nie pominiemy żadnego jej fragmentu,
 • czyszczenie kostki brukowej przebiegnie w miłej, przyjaznej atmosferze,
 • jeśli mycie kostki połączysz z inną usługą, zaoferujemy Ci korzystne rabaty,

 I jeszcze jedno - jesteśmy punktualni. Wiemy, jak to jest czekać na fachowców przez kilka godzin. Szanujemy Twój czas.

 

Zastanawiasz się nad:

 • czyszczeniem kostki brukowej z mchu?
 • czyszczeniem kostki brukowej z oleju?
 • czyszczeniem kostki brukowej z cementu?
 • innych zabrudzeń?

 

Nie zwlekaj! Zgłoś się do nas!

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę mechanicznego czyszczenia kostki brukowej, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy