Porady: Impregnacja kostki brukowej, efekt mokrej kostki
Porady: Impregnacja kostki brukowej, efekt mokrej kostki

 

 Potrzebujesz fachowego czyszczenia oraz impregnacji kostki brukowej?

 Skontaktuj się z nami!  Zamów bezpłatny pokaz i wycenę, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

Efekt mokrej kostki

Efekt mokrej kostki brukowej jest pożądany przez wielu właścicieli posesji. To dla nas oczywiste, dlatego w naszej ofercie znajdziesz ten rodzaj impregnacji, który sprawi, że kostka będzie lśniąca, a jej barwy żywe i soczyste.

 

Poszarzały, ziemisty i mało efektowny bruk? To już nie Twój problem! Przed sobą masz specjalistów od impregnacji kostki brukowej. Pomożemy Ci uzyskać efekt mokrej kostki brukowej, który zachwyci nie tylko Ciebie, ale i osoby z Twojego otoczenia.

 

Dlaczego efekt mokrej kostki brukowej jest dla Ciebie?

Jeżeli to czytasz, oznacza to, że efekt mokrej kostki jest tym, czego poszukujesz. Dobrze trafiłeś. Dlaczego zwykły impregnat do kostki brukowej nie spełnia swojego zadania? Ponieważ nie uwydatnia kolorów, nie poprawiając tym samym walorów dekoracyjnych kostki brukowej. Patrzysz na widowiskowy podjazd u sąsiada i marzysz o tym, by efekt mokrej kostki pojawił się i u Ciebie? Tymczasem Twój bruk jest zbielały, a dodatkowo jeszcze osłabiają go promieniowanie UV. Czas to zmienić. Nasz impregnat do kostki brukowej jest jak ferrari z przyciemnianymi szybami wśród samochodów. Nadaje połysk, uwypukla kolory, osłabia działanie promieni słonecznych, a efekt jest natychmiastowy.

 

 

 Potrzebujesz fachowego czyszczenia oraz impregnacji kostki brukowej?

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Co niszczy kostkę brukową?

Kostkę brukową niszczy wiele czynników. Między innymi opady deszczu i śniegu, ale także ... lód. To właśnie mróz zmienia nagromadzoną w kostce brukowej wilgoć w lód. Powstaje w niej mnóstwo mikropęknięć, które osłabiają jej strukturę i rozsadzają ją od środka. Czego zatem potrzebujesz? Efektu mokrej kostki, czyli impregnacji zapobiegającej niszczeniu się bruku.

 

Impregnat na bazie silikonów i butanolu, którego używamy, pozwoli uzyskać upragniony efekt mokrej kostki. Nareszcie kolor kostki będzie taki, jaki zawsze być powinien - żywy i wyrazisty. Na tym jednak nie koniec. Mamy rozwiązanie Twoich problemów. Kostka brukowa może być gładka, lśniąca i co najważniejsze - odporna.

 

 

Efekt mokrej kostki - rozwiązanie Twoich problemów

Przyznaj, odśnieżanie zimową porą nie należy do najłatwiejszych - lód osadzający się w mikropęknięciach kostki brukowej nie daje się łatwo usunąć. A mocniejsze tarcie powoduje tylko jeszcze głębsze uszkodzenia.

 

Nasz impregnat sprawia, że kostka brukowa jest:

  • chroniona przed czynnikami atmosferycznymi - wiatrem, śniegiem, promieniowaniem UV,
  • łatwiejsza w odśnieżaniu,
  • odporna na zanieczyszczenia, przez co nie traci na dekoracyjności.

A co daje efekt mokrej kostki brukowej oprócz estetycznego wyglądu podjazdu? Łatwiejsze czyszczenie nawet trudnych plam z oleju, smaru, tłuszczu i prac budowlanych.

 

Mchy i porosty to pewnie Twoja zmora, a raczej Twojej kostki brukowej. Odpowiednia impregnacja naszym preparatem poradzi sobie i z tym. Wreszcie w zagłębieniach Twojego bruku nie będzie śladu zielonych "nieprzyjaciół".

 

Jak szybko uzyskać efekt mokrej kostki brukowej?

Impregnat to tutaj klucz do sukcesu. Jednak zanim przystąpimy do impregnacji, umyjemy Twoją kostkę brukową. Musisz wiedzieć, że należy ją oczyścić, w przeciwnym razie nici z efektu. Chcesz poznać tajemnicę szybkiej impregnacji? Tkwi ona między innymi w sprzęcie przeznaczonym do mycia kostki brukowej - myjce ciśnieniowej. Nasza myjka jest wydajna. Działa niezawodnie, ekspresowo usuwając wszystkie zabrudzenia z bruku. W ciągu godziny myjka o mocy 120 barów zużywa 400 litrów wody. Impregnat sprawdzi się tylko na czystym podłożu. Impregnacja zanieczyszczonego bruku spowoduje, że warstwa zabezpieczająca nie wchłonie się, jak należy.

 

Kiedy kostka brukowa będzie już czysta, zamieciemy ją. Następnie wałkiem lub pistoletem malarskim nałożymy impregnację. Im Twoja kostka jest starsza, tym grubszej warstwy ochronnej potrzebuje. Impregnat schnie około 2 godzin, czyli wysycha naprawdę szybko. W tym czasie nie zalecamy, abyś naruszał powierzchnię kostki.

 

Jesteśmy po to, aby przywrócić blask Twojej kostce brukowej. Wiesz, że jej wygląd przekłada się na estetykę budynku? Na pewno będzie Ci przyjemniej chodzić po podłożu kostki, która jest błyszcząca i mocna, a śnieg, deszcz i palące słońce nie wpływają na nią negatywnie.

 

Marzysz o takim efekcie? Chcesz skończyć ze żmudnym czyszczeniem i wieloetapowym odśnieżaniem kostki brukowej?

 

Jak impregnować kostkę brukową?

Jeśli zadajesz sobie pytanie: Jak impregnować kostkę brukową? dobrze trafiłeś. Rozwiejemy Twoje wątpliwości, doradzimy w kwestii najlepszego środka do impregnacji. Czy wiesz, że nowoczesne kostki brukowe mają nasiąkliwość nie większą niż 6%? Teoretycznie mógłbyś zaniechać impregnacji kostki brukowej, jednak na dłuższą metę nie będzie to dobre rozwiązanie.

 

Impregnacja kostki - czy jest potrzebna?

Impregnacja kostki brukowej jest wskazana nawet wtedy, kiedy przywieziesz nowy produkt ze sklepu. Producent niewątpliwie zapewni cię o najwyższych parametrach technicznych kostki, jednak czy to sprawi, że będzie bardziej wytrzymała? Jej właściwości możesz wzmocnić na własną rękę, stosując impregnację.

 

Natomiast, kiedy kwestia impregnacji Cię przerasta, masz obawy, jak poprawnie ją wykonać, pamiętaj, że jesteśmy my - ekipa do impregnacji kostki brukowej.

 

Nie zapomnij, że nie wszystkie miejsca wokół domu są korzystne dla kostki brukowej. Tarasy, patia i placyki, gdzie często grillujesz razem z rodziną i znajomymi mogą ulec zabrudzeniu. Na plamy z oleju czy smaru narażone są również podjazdy, czy drogi dojazdowe do warsztatów. To właśnie tam kostka brukowa najbardziej wymaga impregnacji.

 

O czym warto pamiętać przed impregnacją?

Zanim przystąpisz do działania, jakim jest impregnacja kostki brukowej, spójrz na jej datę produkcji. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ bruk maksymalny stopień wytrzymałości osiąga po miesiącu od opuszczenia fabryki. Sprawdź zatem, kiedy Twoja kostka brukowa została wyprodukowana.

 

Zobacz, czy na Twojej kostce brukowej są wykwity. Jeśli tak, nie możesz jej impregnować. Wykwity powinny ustąpić po około 2 latach od daty produkcji. Nie martw się, to naturalne zjawisko. Musisz wiedzieć, że impregnować możesz tylko czystą kostkę brukową. Zatem odpowiednio przygotuj nawierzchnię. I jeszcze jedno - przeczytaj prognozę pogody. Świeżo zaimpregnowana kostka brukowa nie lubi się z opadami deszczu i palącym słońcem.

 

Impregnacja kostki brukowej

Wiesz już, że warto impregnować kostkę brukową. Pierwszym etapem impregnacji powinno być dokładne spłukanie wcześniej oczyszczonej powierzchni bruku. Jeśli nie dysponujesz myjką ciśnieniową, my przyjdziemy Ci z pomocą. Woda pod ciśnieniem powinna spłukać każdy milimetr nawierzchni. Kiedy spłuczesz kostkę, musisz poczekać, aż jej powierzchnia wyschnie. Drugi etap to zamiatanie szczotką. Pozbądź się kurzu, pyłu i brudu. Dopiero, jeśli zrobisz to skrupulatnie, możesz nałożyć impregnat. Skorzystaj z wałka z długim włosiem lub opryskiwacza ciśnieniowego.

 

Wiele osób zastanawia się, czym impregnować kostkę. Nie korzystaj z preparatów na bazie wody. Owszem, będą one tańsze, ale mniej skuteczne. Raczej skup się na produkcie, który powstał na bazie silikonu i butanolu. Dzięki niemu podbijesz kolor swojej nawierzchni, a kostka wyda się jak nowa. Efekt ten będzie trwał do momentu, dopóki nie wyparuje rozpuszczalnik, jednak właściwości impregnujące pozostaną niezmienione.

 

Preparaty na bazie polimerów są drogie i efekt ich użycia nie jest tak widowiskowy, jak w przypadku silikonowo-butanolowych. Jednak zapewniają brukowi długą i skuteczną ochronę.

 

A jakie cechy ma dobry impregnat? Umożliwia kostce oddychanie, wnika głęboko w nawierzchnię i jest odporny na alkalia. Weź to pod uwagę.

 

 

Czym impregnować kostkę brukową?

Kiedy wybierasz impregnat do kostki brukowej, zastanów się, jakiego efektu oczekujesz. Jeśli zależy Ci na naturalnym kolorze nawierzchni, wybierz bezbarwny impregnat. Natomiast kiedy Twoja kostka jest wyblakła i poszarzała, dobrze sprawdzi się impregnat nadający efekt mokrej kostki.

 

Jakie są rodzaje impregnatów?

Sama impregnacja kostki brukowej nie jest trudna, jednak musisz poświęcić trochę uwagi na wybór odpowiedniego preparatu. Na rynku są dostępne:

  • środki na bazie silikonów - wygładzają powierzchnię, a także chronią beton przed wodą i brudem. Należą do impregnatów bezpiecznych - możesz ich użyć wewnątrz lub na zewnątrz bez szkody dla zdrowia domowników.
  • środki na bazie silanów - pomagają w hydrofobizacji nawierzchni. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie zatykają porów i kapilar w betonie, pozwalając kostce brukowej swobodnie oddychać. Dzięki nim bruk zachowuje duży stopień przepuszczalności pary wodnej. Świetnie nadają się do zastosowania na przestrzeniach wymagających wyjątkowej estetyki. Chronią także przed zabrudzeniami i wodą.
  • impregnaty nadające efekt mokrej kostki - odświeżają wygląd betonu, chronią przed warunkami atmosferycznymi i zabrudzeniami, nie dopuszczają do wchłaniania wody. Sprawiają, że kostka jest odporna na działanie mrozu i promieniowania słonecznego.

 

Jak często impregnować kostkę brukową?

Jeśli raz zaimpregnowałeś swoją kostkę brukową i myślisz, że już nigdy nie będziesz musiał tego robić, jesteś w błędzie. Impregnacja jest procesem, który trzeba powtarzać co 3-4 lata.

 

Kiedy impregnować kostkę brukową?

Pora roku także nie jest tu bez znaczenia. Na impregnację zdecyduj się na jesieni lub na wiosnę. Jeśli zrobisz to przed zimą, ułatwisz sobie odśnieżanie i odladzanie powierzchni kostki. Natomiast, kiedy zaimpregnujesz kostkę na wiosnę, nadasz jej świeżego wyglądu akurat wtedy, kiedy jest to najbardziej pożądane. Oczywiście wybór pory roku jest uzależniony od Twoich preferencji. My tylko podpowiadamy, jaki czas jest najkorzystniejszy.

 

Jaki preparat wybrać do impregnacji kostki brukowej?

Jak już wspomnieliśmy, na rynku jest mnóstwo preparatów do impregnacji kostki brukowej. Wybierz taki, który nada Twojemu brukowi właściwości oleofobowe i hydrofobowe. Zabezpieczysz go przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi. Impregnaty różnią się składem, ale też właściwościami, jakie nadają kostce.

 

Impregnat do kostki brukowej powinien także ograniczać rozwój mikroorganizmów na powierzchni kostki, jak i w jej fudze. Dlaczego impregnaty na bazie silikonów nie zawsze działają? Ponieważ nie chronią powierzchni kostki przed:

  • promieniowaniem UV
  • występowaniem wykwitów
  • zniszczeniem na skutek działania soli
  • mrozem i działaniem mikroorganizmów
  • wnikaniem substancji ropopochodnych

 

Co wybrać do impregnacji powierzchni kostki?

Wybór jest naprawdę trudny. Jednak najlepszy impregnat do kostki to ten wodno-akrylowy. Przede wszystkim nada on efekt mokrej kostki, który jest widowiskowy. Tego rodzaju impregnaty świetnie nadają się do zabezpieczania poziomych i pionowych nawierzchni, gdzie potrafią przetrwać wiele lat. Ich inną zaletą jest to, że pokrywają wykwity wapienne, dzięki czemu nadają kostce estetyczny wygląd. Impregnaty do kostki wodno-akrylowe głęboko penetrują powierzchnie kostek, a jednocześnie są bezpieczne i dla środowiska i dla domowników.

 

Jeśli nadal nie jesteś przekonany i nie wiesz co wybrać, na pewno przekonają Cię zalety wyżej przedstawionego impregnatu. Musisz wiedzieć, że impregnaty do kostki wodno-akrylowe zapewniają brukowi ochronę nawet przed mocnymi olejami silnikowymi, zwiększają ich odporność na ścieranie, zabezpieczają przed kwaśnym deszczem, promieniowaniem UV i dodatkowo pomagają utrzymać nawierzchnie w czystości. Są również łatwe w stosowaniu - od razu gotowe do użycia.

 

Czym zabezpieczyć kostkę brukową?

Kostkę brukową należy zabezpieczyć impregnatem. Impregnacja jest zabiegiem, który pozwala nawierzchni zachować kolor, połysk oraz dobre właściwości. Dobór impregnatu, jak już pisaliśmy, jest kwestią indywidualną. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób wpływa on powierzchnię kostki.

 

Zastosowanie impregnatu jest konieczne, nawet jeśli masz stosunkowo nową kostkę. Jego działanie polega na tym, że wnika on w pory i kapilary kostki, uodparniając ją na ścieranie. Zadaniem impregnatu jest zatem ochrona bruku przed czynnikami atmosferycznymi, ale także przed płowieniem, zabrudzeniami i wykwitami. Usuwanie tych ostatnich nie jest ani proste, ani przyjemne, dlatego warto zawczasu zapobiec ich powstawaniu.

 

Co nam daje impregnacja kostki brukowej?

Co daje impregnacja bruku? Czy warto impregnować kostkę brukową? Mamy odpowiedzi na te pytania.

 

Przede wszystkim Twój podjazd zyska na estetyce, ale nie tylko. Impregnacja jest wskazana w miejscach, które są często użytkowane oraz narażone na liczne zabrudzenia. Impregnując kostkę, nadasz nawierzchni:

  • efekt mokrej kostki, który jest dekoracyjny,
  • właściwości: hydrofobowe, oleofobowe i antypoślizgowe.

A ponadto ochronisz kostkę przed:

  • solą,
  • porostami i mchami,
  • promieniowaniem UV,
  • powstawaniem wykwitów solnych

i wzmocnisz jej kolor.

 

Musisz wiedzieć, że każdy impregnat pozostawia na nawierzchni delikatny filtr. To właśnie on zapobiega osadzaniu się pyłu, kurzu i brudu. To Ty decydujesz, jaki efekt chcesz osiągnąć. My rekomendujemy impregnację "mokra kostka", ale Ty możesz wybrać preparat nadający mat lub połysk.

 

Jak nakładać impregnat na kostkę brukową?

Jeśli sam impregnujesz kostkę brukową, pamiętaj, aby przed użyciem impregnatu dokładnie go wymieszać. Musisz wiedzieć, że nawet jeśli jego elementy osadzą się na pojemniku, nie oznacza to, że masz wadliwy produkt. To zupełnie normalne zjawisko.

 

Impregnat nałożysz, używając wałka malarskiego, pędzla lub niskociśnieniowego spryskiwacza. Pożądany efekt uzyskasz dopiero wtedy, kiedy nałożysz kilka warstw preparatu. Jednak nie przesadź z ilością - producenci zalecają, aby były to maksymalnie 3 warstwy. Pokrywaj kostkę impregnatem metodą "mokre na mokre", staraj się też równomiernie go rozprowadzić. Kolejne warstwy kładź na siebie w odstępach 2 godzin, jednak tylko wtedy, jeśli temperatura powietrza wynosi około 20 stopni Celsjusza.

 

>Impregnat schnie około 12 godzin, natomiast normalne użytkowanie bruku jest możliwe dopiero po 24 godzinach (przy założeniu, że temperatura otoczenia będzie dość wyskoka - wspomniane 20 stopni Celsjusza). Czas ten może się jednak wydłużyć. Temperatura impregnatu powinna wynosić od 10 do 25 stopni Celsjusza.

 

Jeśli kupiłeś impregnat, ale nie zamierzasz użyć go od razu, wiedz, że możesz go przechowywać do 18 miesięcy w temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza.

 

Na temat impregnacji wiesz już wszystko. Pora teraz przystąpić do działania. Pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć. Przyjedziemy, doradzimy i zaimpregnujemy Twój bruk.

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia oraz impregnacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy