Hydropiaskowanie elewacji i ścian
Hydropiaskowanie elewacji i ścian

Hydropiaskowanie elewacji

W naszej ofercie znajdziesz usługi czyszczenia elewacji, piaskowania i hydropiaskowania. Ta ostatnia metoda mycia powierzchni budynków jest dość specyficzna, dlatego postanowiliśmy Ci ją przybliżyć. Hydropiaskowanie pozwala lepiej dopasować ścierniwo do czyszczonej powierzchni. Nie istnieje tu także ryzyko tak, jak w przypadku piaskowania, uszkodzenia elewacji. Hydropiaskowanie to metoda czyszczenia strumieniowo-ściernego, to także nic innego jak piaskowanie w osłonie wodnej. Dlaczego czasami hydropiaskowanie sprawdzi się lepiej od piaskowania?

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Czym jest hydropiaskowanie?

 

Hydropiaskowanie różni się od piaskowania tym, że w procesie czyszczenia nie występuje pylenie. Oczywiście dzieje się tak za sprawą wody, która zostaje zmieszana ze ścierniwem. Pylenie zmniejsza się poprzez zwiększenie masy kruszywa, przez co piasek kwarcowy nie rozpryskuje się na wszystkie strony.

 

Hydropiaskowanie to czyszczenie polegające na tym, że rozpędzony piasek kwarcowy styka się z powierzchnią i zdziera cienkie warstwy materiału wraz za zabrudzeniami. Podczas piaskowania sprężone powietrze napędza piasek. W przypadku hydropiaskowania siłą napędową jest woda.

 

 

Hydropiaskowanie - metoda czyszczenia znana w Europie

Jak już wspomnieliśmy, hydropiaskowanie jest metodą czyszczenia strumieniowo-ściernego. Jednak sam termin jest dość szeroki, dlatego my skupimy się na hydropiaskowaniu w kontekście mycia elewacji. Czy wiesz, że hydropiaskowanie jest sposobem mycia znanym w całej Europie Zachodniej? To proces czyszczenia wybranej powierzchni ścierniwem zmieszanym z wodą. Od piaskowanie w osłonie wodnej hydropiaskowanie różni się tym, że kruszywo jest łączone z wodą już w zbiorniku (a nie za pośrednictwem dyszy podającej wodę).

 

Podczas hydropiaskowania mokre ścierniwo jest przetłaczane pod wysokim ciśnieniem z kompresora do przewodu piaskarskiego. Hydropiaskowanie daje efekt podobny jak w przypadku piaskowania, jednak pylenie jest tu ograniczone o około 95%. Hydropiaskowanie łączy zalety czyszczenia wysokociśnieniowego z piaskowaniem.

 

Jakie powierzchnie czyścimy, stosując hydropiaskowanie?

Hydropiaskowania używa się po to, aby skutecznie pozbyć się zastarzałych zabrudzeń, powłok malarskich, tynkarskich oraz rdzy. Czyścimy elewacje z:

 • cegły,
 • kamienia,
 • tynku,
 • piaskowca,
 • granitu,
 • sidingu.

Jak działamy?

Jako profesjonalna ekipa, która myje elewacje już od 13 lat, dysponujemy niezawodnym sprzętem. O nic się nie martw - wystarczy, że po prostu wskażesz nam dostęp do wody. Naturalnie, kiedy wiemy, że czeka nas hydropiaskowanie, przywozimy ze sobą zbiorniki z wodą. Jeśli jednak powierzchnia Twojego budynku jest duża, wody może nam w pewnym momencie zabraknąć. Dlatego właśnie tak ważne jest, abyśmy mogli uzupełnić jej zapasy.

 

Nasz sprzęt do pracy znajduje się w specjalnym samochodzie. To tam mieści się cały zespół maszyn niezbędnych do wykonania usługi. Czym zatem dysponujemy?

 • myjką wysokociśnieniową,
 • nagrzewnicą wody,
 • agregatem,
 • drabiną do kilkunastu metrów wysokości,
 • przesuwnym aluminiowym podestem roboczym,
 • podnośnikiem koszowym (opcjonalnie).

Przystosowana myjka wysokociśnieniowa pobiera piasek, który wraz z wodą uderza w czyszczoną powierzchnię.

Jakie są zalety hydropiaskowania?

Proces hydropiaskowania ma wiele zalet, które warto wymienić. Przede wszystkim:

 • zmniejsza pylenie, przez co nie jest tak niebezpieczne jak piaskowanie,
 • charakteryzuje się dużą szybkością i skutecznością czyszczenia,
 • przygotowuje powierzchnie pod malowanie, zwiększając przyczepność farb i lakierów,
 • pozwala zrezygnować z użycia chemicznych preparatów do czyszczenia powierzchni (jest to metoda ekologiczna - piasek, korund, czy inne ścierniwa użyte do hydropiaskowania są w pełni naturalne),
 • nie powoduje problemów ze zdrowiem u osób wykonujących usługę (piaskowanie na sucho zwiększa ryzyko zachorowania na krzemicę, która może stanowić zagrożenie dla życia),
 • proces piaskowania nie wymaga takich nakładów finansowych jak piaskowanie, ponieważ możemy zastosować piasek płukany, który jest 7-8 razy tańszy od piasku suszonego, a kilkunastokrotnie tańszy od innego ścierniwa,
 • wydłuża żywotność dysz i węży piaskarskich (ale tym nie musisz się przejmować),
 • umożliwia dostosowanie parametrów (takich jak: ciśnienie, strumień wody, ilość piasku, rodzaj dysz, rodzaj ścierniwa), przez co hydropiaskować możemy nawet delikatne elewacje zabytków.

Jesteś gotowy na hydropiaskowanie swojej elewacji? Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami już teraz!

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

 

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy