Czyszczenie sidingu
Czyszczenie sidingu

Czasami elewacje domu zdobi siding. Jest to trwała i wytrzymała okładzina elewacyjna wytwarzana najczęściej ze wzbogaconego PCV. Panele sidingu mogą być także zrobione z drewna lub blachy. Najczęstsze problemy z tego typu elewacją to zabrudzenia komunikacyjne, a także glony i pleśnie. Przy myciu tego typu elewacji warto pamiętać, że pod panelami znajduje się wełna mineralna która źle reaguje na wilgoć. W związku z tym unikamy mycia pod włos. Unikamy też zbyt wysokiego ciśnienia wody.

Zobacz jak w paru krokach umyjemy Twój siding:

•    najpierw spłuczemy z niego luźne zabrudzenia – np. glony
•    potem naniesiemy specjalistyczny środek czyszczący w formie aktywnej piany
•    następnie wyszczotkujemy całą mytą powierzchnię specjalnymi miękkimi szczotkami
•    na koniec spłuczemy Twój siding
•    ewentualnie cały zabieg powtórzymy po raz drugi

 

Skontaktuj się z nami!

button2

 

Mycie sidingu

Bogata gama kolorystyczna, łatwość montażu i wytrzymałość sidingu sprawiają, że wiele osób decyduje się pokryć nim elewacje. Czym jednak jest ów siding? To nic innego jak panele łamane pojedynczo lub podwójnie. Najczęściej są one drewniane, metalowe lub wykonane z tworzyw sztucznych.

Utrzymany w czystości siding zachowuje wszystkie swoje właściwości. Niestety, jak każda elewacja bardzo często się brudzi. 

Oczyścimy Twój siding. Usuniemy z niego pleśń, a także jesienne, zimowe i zaschnięte zanieczyszczenia. Twojej elewacji z sidingu przywrócimy dawny blask, nawet jeśli nagromadziły się na niej wieloletnie osady.

Mycie elewacji z sidingu — jak wykonujemy?

Mycie sidingu wymaga nieco innych metod niż na przykład mycie elewacji z tynku. Nasze sprawdzone sposoby sprawią, że z fasady Twojego budynku znikną: glony, mech, nalot, zbierający się osad, kurz i warstwy brudu.

W czyszczeniu elewacji z sidingu bardzo ważne jest, aby zastosować odpowiednią temperaturę wody. Może ona mieć maksymalnie do 55 stopni Celsjusza. Do mycia sidingu nie używamy wody pod ciśnieniem. Temperatura powyżej 60 stopni Celsjusza powoduje odkształcanie sidingu, falowanie i przemieszczanie się jego elementów względem siebie. Podczas mycia elewacji z sidingu stosujemy szczotki teleskopowe. Ich włosie wnika w strukturę sidingu i łączenia między nimi. Dzięki temu woda wypłukuje wszystkie zabrudzenia i osady. Usuwanie glonów i innych nalotów staje się zatem jak najbardziej możliwe.

Dlaczego mycie sidingu za pomocą myjek wysokociśnieniowych nie zda egzaminu?

Czyszczenie elewacji z sidingu za pomocą myjki ciśnieniowej nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Ponieważ czyszczenie wysokociśnieniowe, owszem usuwa zabrudzenia, jednak narusza także zatrzaski, które łączą poszczególne panele sidingu. Mogą one przemieszczać się pod wpływem temperatur, a pod naporem silnego wiatru — obluzować. W efekcie panele rozszczepią się, a co za tym idzie, siding będzie trzeba kłaść na nowo. Czyszczenie wysokociśnieniowe ma jeszcze jeden minus. Woda wnika w ścianę, co może prowadzić do jej murszenia, a także zburzenia konstrukcji nośnej, w tym stelażu sidingu.

Czyszczenie elewacji z sidingu łagodnymi metodami

Słyszałeś pewnie o myciu szklanych i blaszanych elewacji wodą demineralizowaną? Substancję tę wykorzystujemy również do czyszczenia sidingu. Woda demineralizowana jest skuteczną i przede wszystkim łagodną metodą mycia. Idealnie nadaje się nie tylko do szkła i blachy, ale też właśnie do sidingu. Szczotka teleskopowa w połączeniu z wodą demineralizowaną pozwala pozbyć się zabrudzeń bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Są jednak pewne zasady, które stosujemy w przypadku wody demineralizowanej. Oto one:

  • woda nie może być zbyt gorąca — jak już wspomnieliśmy maksymalnie ma ona 55 stopni Celsjusza,

  • szczotka teleskopowa nie jest zbyt twarda — pracujemy ze sprzętem o miękkim włosiu,

  • nie stosujemy zbędnej chemii, która wybieliłaby siding (to działanie mogłoby naruszyć konstrukcje elewacji, co odkryłbyś dopiero po kilku latach),

  • nie korzystamy z dźwigów i podnośników, dzięki czemu mniej płacisz za nasze usługi; skraca się również czas, w którym myjemy Twoją elewację,

  • stosujemy czyszczenie dwuetapowe — najpierw myjemy siding sposobem góra-dół, a następnie prawo-lewo (szczotki przegubowe docierają do wszystkich łączeń i trudno dostępnych miejsc).

Woda demineralizowana to naturalna substancja. Dzięki niej nie używamy chemii. Jesteśmy firmą, która stawia na proekologiczne rozwiązania — szanujemy naszą planetę oraz środowisko.

Czyszczenie sidingu w naszym wykonaniu to kilka prostych czynności. W pierwszym etapie spłuczemy zabrudzenia z Twojej elewacji. Drugi krok to nałożenie specjalistycznego środka czyszczącego w formie aktywnej piany. Kolejny etap to szczotkowanie sidingu miękkimi szczotkami. Na końcu przystąpimy do spłukiwania. Wszystkie etapy mycia sidingu możemy powtórzyć kilkukrotnie aż do uzyskania pożądanego efektu.

Twoja elewacja z sidingu jest zabrudzona? Ostrożnie! Wielu fachowców stosuje niebezpieczne dla paneli metody. Wybielanie, mycie wysokociśnieniowe mogą tylko zaszkodzić Twojemu budynkowi. Skorzystaj z naszych usług! Dobierzemy właściwy sposób mycia sidingu. Wykorzystamy szczotki teleskopowe i wodę demineralizowaną, co wpłynie na końcowy efekt i niższą cenę usługi.

Nie wahaj się — już teraz umów się na mycie sidingu! 

Ty zrób krok najważniejszy – zadzwoń teraz na 796 258 999 i zamów mycie Swojego sidingu ponieważ Twoja satysfakcja i wygoda są dla nas najważniejsze.

Profesjonalne mycie sidingu (domy) w miastach Górnego Śląska: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie Będzin, Świętochłowice, Mikołów, Czeladź
 
 
 
Większe zlecenia realizujemy na terenie całego Kraju!
(Powierzchnia powyżej 200 m2)

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy