Konserwacja i czyszczenie podjazdów z kostki brukowej
Konserwacja i czyszczenie podjazdów z kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej samemu to nie lada wyzwanie - mocno się pobrudzisz. Miejscem szczególnie narażonym na zabrudzenia, jest Twój podjazd. Jest on nie tylko wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, ale także na plamy i zacieki, czyli efekty Twojej niezamierzonej działalności. Ile razy musiałeś usuwać plamy z oleju na swoim podjeździe? Gdyby to był tylko jedyny problem. Oczywiście jest ich o wiele więcej, dlatego czytasz ten tekst. Masz przed sobą profesjonalną ekipę, która specjalizuje się w konserwacji i czyszczeniu kostki brukowej. Jak konserwujemy i czyścimy podjazdy? Za chwilę wszystkiego się dowiesz.

 

Co obejmuje nasza oferta czyszczenia podjazdu?

Podjazd z kostki brukowej narażony jest wiele zabrudzeń. Wiele z nich pojawia się na nim niezależnie od Twojej działalności. Podjazdy do garaży nieraz ucierpiały, kiedy wylał się na nie olej silnikowy lub inna substancja. Ze wszystkimi tego rodzaju plamami poradzimy sobie od ręki.

konserwacja podjazdow czyszczenie

 

 

Musisz wiedzieć, że to czy kostkę brukową na podjeździe czyści się łatwo, czy trudno, jest uzależnione od kilku czynników. Nie ukrywamy, że należy do nich także jakość fabrycznego impregnowania. Kostka brukowa na Twoim podjeździe na pewno została zaimpregnowana, jednak po jakimś czasie i tak będziesz musiał podjąć decyzję o jej czyszczeniu. Na podjeździe najczęściej występują takie zabrudzenia jak:

 

  • plamy z oleju silnikowego,
  • mech, chwasty i trawy wyrastające spomiędzy płytek kostki brukowej,
  • pył, kurz i piasek, które wiatr nanosi na kostkę brukową,
  • plamy z farby,
  • plamy z cementu,
  • białe wykwity,
  • porosty,
  • inne zabrudzenia.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jak czyścimy podjazdy z kostki brukowej?

 

 

Oczywiście możesz samodzielnie wyczyścić podjazd z kostki brukowej za pomocą miotły i wody z detergentem, jednak jest to zajęcie żmudne i bądźmy szczerzy — nie przyniesie efektu przy większych zabrudzeniach.

 

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest zamiatanie. Wiesz już, że nie zrobisz tego zwykłą miotłą. Nasza ekipa używa do tego celu specjalistycznego sprzętu. Korzystamy z profesjonalnej zamiatarki, która doskonale radzi sobie z usuwaniem żwiru, piasku i zwiędłych liści. Urządzenie jest przyjazne alergikom — nie wznieca tumanów kurzu i pyłu. Dodatkowo możemy z jego pomocą pozbyć się mokrych zanieczyszczeń. Wystarczy tylko, że zmienimy w zamiatarce specjalne szczotki na te z bardziej twardego włosia.

 

Czyszczenie kostki brukowej z mchu i porostów

 

 

konwerwacja podjazdów z kostki brukowej

 

 

Mech i porosty na kostce brukowej wyglądają dobrze tylko w romantycznych filmach. Rzeczywistość jest jednak mało romantyczna. Mech wcale nie jest estetyczny, a wręcz może stanowić zagrożenie (jeśli jest mokry, łatwo można się na nim pośliznąć). Pozbywamy się go kilkuetapowo.

 

Co robimy najpierw? Rozwijamy wąż z myjki ciśnieniowej (znajduje się na naszym aucie lub na przyczepce) i wąż ogrodowy, który podpinamy do kranu w domu. Pracę ułatwia nam specjalny piec podgrzewający wodę w myjce ciśnieniowej.

 

Myjką ciśnieniową rotacyjną wykonujemy czyszczenie brzegów, takich jak krawężniki, ale tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Aby środki chemiczne, które zastosujemy, nie trafiły na błoto, kurz i szlam, wykonujemy pierwsze spłukiwanie kostki brukowej. Jest to konieczne tylko wtedy, kiedy kostka brukowa jest mocno zabrudzona.

 

Środek chemiczny nakładamy specjalną pianownicą. Urządzenie to nic innego jak opryskiwacz ogrodowy niskociśnieniowy. Używamy także dyszy talerzowej, nazywanej także T-Racer. To sprzęt, który na spodniej stronie ma wirnik z dyszami. Płynie przez nie woda pod wysokim ciśnieniem z myjki ciśnieniowej. Wspomniane dysze ustawione są pod kątem w stosunku do podłoża, czyli w tym wypadku kostki brukowej. Ciśnienie wody powoduje, że wykonują one ruch wirowy. T-Racer wyposażony jest także w specjalną szczotkę, która zamiata kurz i inne zabrudzenia z kostki brukowej. Warto wspomnieć, że sprzęt jest o 500% bardziej wydajny niż zwykłe szczotki czy dysze rotacyjne. Używamy T-Racer, który wykonany jest ze stali nierdzewnej wyprodukowanej w Szwajcarii.

 

 

 

konserwacja podjazdow splukiwanie kostki

 

 

 

Na tym etapie (po wykonaniu ostatniego spłukiwania) moglibyśmy zakończyć czyszczenie kostki brukowej. Oczywiście tylko wtedy, kiedy nie jest mocno zabrudzona. Silne zabrudzenia usuwamy, po raz kolejny spłukując podjazd i nakładając specjalistyczny preparat chemiczny. Potem wykonujemy ostateczne mycie kostki brukowej, czyli spłukiwanie. Pozostaje nam już tylko uzupełnić fugi piaskiem lub innym kruszywem (w zależności od tego, co wcześniej było położone).

 

Ostatnim etapem jest konserwacja podjazdu, czyli impregnacja kostki brukowej. Rekomendujemy impregnację typu „mokra kostka”, która oprócz efektów wizualnych, doskonale chroni podjazd przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Poza tym nadaje mu także trwałość i właściwości mrozoodporne.

 

Jak czyścimy kostkę brukową z oleju silnikowego?

Jak pewnie zauważyłeś, podstawowym urządzeniem, którego używamy do czyszczenia kostki brukowej, jest myjka ciśnieniowa. Aby usunąć plamy z oleju silnikowego, również sięgniemy po myjkę. W połączeniu z gorącą wodą i ze specjalistycznym preparatem, działa wprost idealnie na tłustą powierzchnię kostki brukowej. W mig pozbywamy się niechcianych plam! Niestety po starych plamach olejowych mogą pozostać tak zwane cienie. Możemy zminimalizować niemal do zera ich widoczność wykonując impregnację typu mokra kostka.

Konserwacja i mycie kostki brukowej — co jeszcze musisz wiedzieć?

 

 

Już wiesz, że używamy tylko profesjonalnego sprzętu. Nasza myjka ciśnieniowa charakteryzuje się dużą wydajnością (30 l/min), mocą grzewczą (100 kW), ciśnieniem (250 barów), zasięgiem węża ciśnieniowego(do 60 metrów), długością węża ogrodowego (30 metrów). Używamy dyszy talerzowej tzw. T-racera.

 

 

 

czyszczenie podjazdow konserwacja kostki brukowej

 

 

 

Kiedy już wykonamy ciśnieniowe mycie kostki brukowej, zabieramy się za jej fugowanie suszonym piaskiem. Dlaczego ten etap jest taki ważny? Ponieważ zapobiega przesuwaniu się kostek, co może prowadzić do powstawania nierówności (utrudniających wjeżdżanie i zjeżdżanie z podjazdu).

 

Wymyliśmy i wykonaliśmy prace konserwatorskie na Twoim podjeździe z kostki brukowej. Co dalej? Teraz wszystko zależy od Ciebie, a raczej od tego jak zadbasz o bruk. Pamiętaj, aby do odśnieżania nie używać metalowych narzędzi, ponieważ możesz tylko doprowadzić do powstania odprysków i zarysowań. Raczej korzystaj z dostępnych na rynku preparatów przeznaczonych do rozpuszczania śniegu. Nie stosuj także soli kamiennej — odbarwia i uszkadza kostkę brukową. Dobrą alternatywą dla soli jest chlorek magnezu, który świetnie sprawdza się na powierzchniach z betonu.

 

Mycie i impregnacja kostki brukowej na Twoim podjeździe to nasza specjalność. Oczywiście nie bez znaczenia jest także środek do czyszczenia kostki i użyty sprzęt. Jako profesjonaliści dbamy o odpowiednie parametry myjki ciśnieniowej, staramy się także wykorzystywać jak najmniej chemii.

 

Dzięki nam Twój podjazd będzie czysty, błyszczący i co najważniejsze — bezpieczny.

 

 

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2


 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy