Mycie dachów, czyszczenie i impregnacja dachu.
Czyszczenie Dachów

 

Czy choć przez chwilę próbowałeś spojrzeć na Twój dach z "lotu ptaka"?



Gdyby tak się stało, zauważyłbyś pewnie, ile zabrudzeń spada na "głowę" Twojego domu, nie tylko w postaci opadów atmosferycznych, promieni UV, zalegającego śniegu, lecz również poprzez mikroorganizmy typu glony, porosty, czy mchy, dla których dach Twojego domu jest najlepszym miejscem na rozwój. Prawdopodobnie doszedł byś do wniosku iż konieczne jest mycie dachu Twojego domu!



Jak skutecznie wykonać czyszczenie dachu? Zadzwoń proszę teraz do konsultanta 796 258 999 i zamów umycie Swojego dachu, ponieważ Twoje bezpieczeństwo, wygoda i satysfakcja są tego warte!



Aby mycie dachów było skuteczne metodę należy dostosować do materiału, z którego jest wykonany dach.

 

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

 czyszczenie dachu

 

Zanim wyczyścimy Twój dach, czyli co najpierw robimy?

Kiedy do nas zadzwonisz, najpierw zapytamy o powierzchnię Twojego dachu oraz o to, ile ma lat. Pozwoli nam to w przybliżeniu oszacować, czy jest on mocno zabrudzony.
Oferujemy ci darmowe oględziny połączone z wyceną. Zmierzymy Twój dach, a dodatkowo w ramach oferty, umyjemy Ci rynny. Natomiast przy większej ilości usług (takich jak na przykład mycie elewacji), otrzymasz od nas atrakcyjne rabaty.

 

 

Do kogo skierowana jest nasza oferta czyszczenia dachów?


Przede wszystkim do klienta indywidualnego, czyli do wszystkich tych osób, które posiadają domy jednorodzinne, ale także do wszystkich tych, którzy chcieliby poprawić wygląd swojej elewacji.

 

Oferujemy:

  • czyszczenie dachówki ceramicznej,
  • czyszczenie dachówki cementowej,
  • mycie dachów wykonanych z blachy lub blachodachówki,
  • czyszczenie dachów wykonanych z gontu bitumicznego.

  

Mycie dachów - widok z perspektywy pracownika.

 

Pierwsze dwa pokrycia dobrze tłumią hałasy, są nienasiąkliwe, a niewielkie wymiary pozwalają na krycie dachów o bardzo wyszukanej formie. Czyszczenie dachówki tego typu polega na zastosowaniu kolejno:

 

  • zmycia wodą pod dużym ciśnieniem oczyszczanej powierzchni,
  • pianowania, czyli pokrycia powierzchni pianą, która wchodzi w reakcję z zanieczyszczeniami,
  • zmycia piany gorącym strumieniem wody pod dużym ciśnieniem.

 

Blacha lub blachodachówka to jeden z najbardziej popularnych pokryć dachowych, a mycie dachów tego rodzaju można wykonać za pomocą tych samych metod, co podczas czyszczenia dachówek. Jednak w przypadku silniejszych zabrudzeń, dach po etapie pianowania może wymagać dodatkowego czyszczenia poprzez szczotkowanie, dzięki któremu pozbywa się najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń.

 

Inaczej postępujemy w przypadku gontu bitumicznego. Ze względu na jego asfaltową strukturę, stosujemy niskociśnieniową metodę mycia połączoną z odpowiednio dobranymi biodegradowalnymi środkami chemicznymi.

 

Niezależnie od rodzaju czyszczonej powierzchni mycie dachu obejmuje:

 

  • wytrucie mikroorganizmów (mchy, porosty, glony) poprzez oprysk specjalistycznymi środkami chemicznymi,
  • zabezpieczenie dachu poprzez impregnację - dzięki nakładanym środkom, które spełniają funkcję hydrofobizacji, ograniczamy wnikanie wody opadowej w głąb struktury pokrycia,
  • usuwanie zacieków z sadzy przy kominach.

 


W ramach usługi proponujemy Państwu czyszczenie rynien gratis!

Jak oczyścimy Twój dach?


Stosujemy głównie czyszczenie chemiczne. Jednak warto, abyś wiedział, że dachówka ceramiczna wymaga użycia innego rodzaju chemii. Tego typu dachy myjemy przy użyciu wody pod dużym ciśnieniem.

 

Następnie wykonujemy pianowanie. Polega ono na pokryciu dachówki ceramicznej pianą, która wchodzi w reakcje z zanieczyszczeniami. Kolejny etap to zmywaniem piany strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem.

Jeśli dachówki z blachy lub blachodachówki są bardzo zabrudzone, na etapie pianowania wykonujemy dodatkowo czyszczenie za pomocą szczotkowania.

Z kolei dachówki z gontu bitumicznego myjemy niskociśnieniowo i łączymy tę metodę z użyciem środków chemicznych. Używamy tylko biodegradowalnych detergentów, dlatego nie musisz obawiać się o środowisko.

 

Czyszczenie dachów, które wykonujemy, obejmuje wytrucie mchów, glonów i porostów specjalnymi środkami poprzez opryskiwanie. Następnie przechodzimy do opisanej wyżej metody chemicznej.

Nie rekomendujemy impregnacji przeciwglonowej i hydrofobizacji, ponieważ, ze względu na szybkość ich wymywania, nie jest to opłacalne. Oczywiście, jeśli sobie tego życzysz, zaimpregnujemy Twój dach.

 

Sam proces mycia dachu odbywa się na specjalnym podnośniku koszowym lub przy asekuracji linowej.

 

 

Oferujemy czyszczenie dachów o różnych kątach nachylenia i różnorodnej powierzchni. W zależności od wysokości budynku i stopnia trudności czyszczenie może odbywać się  techniką alpinistyczną lub z podestu odpowiedniego do tego rodzaju zadań podnośnika koszowego. Wszystko zgodnie z zasadami i przepisami BHP!

 

Mycie Twojego dachu wykonane przez naszą firmę to gwarancja 100% zadowolenia.


Skontaktuj się proszę teraz z naszym doradcą klikając poniższy przycisk z numerem telefonu. Czyszczenie dachów zleć profesjonalistom!

 

button2

 

 

 

Jeśli czytasz tę stronę, kiedy za oknem panuje sroga zima, pewnie zdajesz sobie sprawę, że bezpieczeństwo zależy od Ciebie. To moment, w którym należy pomyśleć o odśnieżeniu dachu.

Zadzwoń do nas i przekonaj się, jak szybko i bezpiecznie usuniemy śnieg oraz sople z dachu Twojego domu!

 

 

Sprawdź nasze dodatkowe informację na temat czyszczenia dachów

 

Spis treści

  1. Impregnacja dachu domu - jak, czym, po co?
  2. Jak często czyścić dach domu?
  3. Dlaczego warto myć dach domu?
  4. Mycie dachów różnego rodzaju
  5. Jakie środki są wykorzystywane do czyszczenia dachu domu?
  6. Usuwanie pleśni, porostów, glonów z pokrycia dachowego
  7. Czyszczenie dachu domu- samodzielnie czy z profesjonalną firmą?
  8. Od czego zależy cena mycia dachu domu?
  9. Mycie dachu domu z mchu

 

Impregnacja dachu domu - jak, czym, po co?

Dach stanowi ochronę domu przed czynnikami atmosferycznymi. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że konsekwencje nieszczelnego dachu mogą być bardzo przykre. Grozi to nie tylko zalaniem ścian budynku, ale może też uniemożliwić korzystanie z niego. Sama konstrukcja dachu również ulegnie zniszczeniu. Zatem, jak pewnie się domyślasz, odpowiednia pielęgnacja dachu to klucz do sukcesu. Znasz nasze stanowisko w kwestii impregnacji - nie zalecamy impregnacji przeciwglonowej, ponieważ zostanie szybko zmyta z dachu, ale jeśli sobie tego życzysz, wykonamy ją dla Ciebie.

 

Impregnacja hydrofobowa z kolei doskonale wpłynie na odświeżenie koloru dachówek ceramicznych. Możemy dzięki impregnacji uzyskać efekt "mokrej dachówki". Zwiększy się jej połysk oraz wytrzymałość, zyska także gładszą, samoczyszczącą powłokę.

 

Impregnacja - hydrofobizacja wpłynie na zwiększenie odporności pokryć dachowych. Będą mrozoodporne, zyskają ochronę przed mchem, glonami, porostami, wykwitami. Impregnacja sprawi, że czyszczenie dachówek ceramicznych będzie łatwiejsze. Czy to wszystkie zalety impregnacji dachu domu? Oczywiście, że nie. Ochroni ona dachówki przed:

  • kwaśnym deszczem
  • mchem i porostami
  • glonami i grzybami
  • promieniami UV
  • zabrudzeniem
  • mrozem
  • wodą

Pewnie zastanawiasz się jak wykonać impregnację dachówek ceramicznych. Po prostu wystarczy nałożyć wałkiem lub opryskiwaczem niskociśnieniowym środek hydrofobizujący. Impregnacja będzie bardziej trwała, jeśli wykonamy ją metodą mokre na mokre. Oczywiście, zanim przejdziemy do działania, wyczyścimy Twój dach.

 

Jak często czyścić dach domu?

Jeśli Ty także zadajesz sobie to pytanie, dobrze, że czytasz te porady. Otóż na pytanie "jak często czyścić dach domu?" nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od usytuowania budynku. Producenci dachówek zalecają mycie dachu co 5-10 lat, ale nie może to być regułą. Kiedy Twój dom stoi w zacienionym miejscu, czyszczenia dachu musisz wykonać częściej. Nie bez znaczenia jest tu także pokrycie dachowe.

 

Dom, który stoi w polu lub na działce, na której nie ma drzew, nie będzie narażony na spadające liście, gałęzie czy innego rodzaju zabrudzenia. Zupełnie inaczej wygląda kwestia budynków usytuowanych w sąsiedztwie lasu, sadu lub dużych drzew. Jak zapewne wiesz, liście mogą gromadzić się w koszach dachu, lukarnach, przy kominach, oknach i wyłazach dachowych. Równie często lubią zalegać w rynnach. Dlatego właśnie systemy rynnowe i kosze powinno się systematycznie opróżniać, w szczególności przed nastaniem zimowej pory.

 

Mimo że dachu nie należy myć często, trzeba sprawdzać stan techniczny pokrycia dachowego. Na czym to polega? Na oględzinach dachu przynajmniej raz na rok. Dokładniejsze kontrole przeprowadza się co 5 lat. Wówczas należy przypatrzeć się wyglądowi pokrycia dachowego, powłoce izolacyjnej i kolorowi.

 

Na częstotliwość mycia dachu wpływa także rodzaj dachówki. Jeśli chodzi o pokrycia z blachy ocynkowanej niemalowanej, często pojawia się na niej rdza, a samo pokrycie dachowe matowieje i staje się nieszczelne. Pamiętaj, aby pomalować tego rodzaju dach farbami przeznaczonymi do takiej powierzchni.

 

Czyszczenie dachówki ceramicznej można wykonać rzadziej, zwłaszcza jeśli dom jest korzystnie zlokalizowany. Tego rodzaju pokrycie często bywa nazywane samoczyszczącym.

 

Jak widzisz, czyszczenie dachu to poważna sprawa, bo od niego zależy jego szczelność i tym samym komfort użytkowania budynku.

 jak umyc dach

Dlaczego warto myć dach domu?

Jak już zapewne wiesz, dachy położone w miejscach dalekich od miast i lasów można myć najrzadziej. Nadal jednak masz obowiązek kontroli rynien lub miejsc, które są najbardziej narażone na gromadzenie się w nich nieczystości - kosze dachowe, okolice komina i okna.

 

Dlaczego mycie dachów trzeba przeprowadzać regularnie? Ponieważ tylko dzięki temu zapobiegniesz nieszczelnościom, przeciekaniu i zapychaniu się rynny. Mało tego, brudny dach może skutkować tym, że rynna przestanie odprowadzać wodę, a tego przecież nie chcielibyśmy. Kolejnym powodem, aby co jakiś czas usuwać z dachu zabrudzenia, jest żywotność dachówki. Kiedy dach pozostaje zaniedbany, dachówka także przestaje spełniać swoją funkcję (niezależnie od materiału, z którego jest wykonana).

 

Dobrze, znasz już praktyczne powody, dla których należy czyścić dach. Czy jednak aspekt estetyczny się nie liczy? Korzystny wygląd domu umila jego mieszkańcom pobyt w nim. Każdy bowiem woli oglądać zadbany budynek i mieć dodatkowo świadomość, że dach nie przecieka i nie wpływa to negatywnie na dom.

 

Mycie dachów różnego rodzaju

Zanieczyszczenia to zmora właścicieli budynków. Dachy potrafią ucierpieć nie mniej niż cały dom. Dachówki z warstwą cementową bez powłoki zabezpieczającej będą bardziej gromadziły brud niż inne. Szybciej też osadzi się na nich mech. Ich pomalowanie może rozwiązać problem, chociaż oczywiście nie zwolni Cię z obowiązku doglądania dachu.

 

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o dachówki ceramiczne. Należy je czyścić częściej, gdyż ich porowata struktura wpływa na to, że osadzają się w nich zanieczyszczenia.

 

A co w przypadku blachodachówek? I tutaj trzeba je myć, w przeciwnym razie będą korodowały i niszczały.

 

Warto myć dach nie tylko raz na kilkanaście lat. Jego regularna pielęgnacja wpłynie nie tylko na komfort użytkowania domu, ale i na jego estetykę. W dłuższej perspektywie czasu przyczyni się także do oszczędności. Lepiej bowiem zapobiegać niż leczyć.

 

Jakie środki są wykorzystywane do czyszczenia dachu domu?

Czyszczenie dachu to konieczność. Jak jednak zrobić to bezpiecznie? Pewnie nie raz zadawałeś sobie to pytanie.

 

Niektóre pokrycia dachowe jak strzecha, blacha miedziana i blacha cynkowo-tytanowa praktycznie nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. Nadal jednak musisz pamiętać o regularnych przeglądach. Mycie dachu należy wykonywać raz na kilka lat.

 

Czyszczenie dachu zależy Także od Twoich preferencji. Mamy na myśli mchy i porosty, które lubią się na nim zadomowić. Być może uważasz, że przydają domowi charakteru - wtedy możesz je pozostawić. My jednak rekomendujemy ich usuwanie. Czego używać do czyszczenia dachu? Musisz wiedzieć, że glony i mchy uwielbiają porowatą strukturę dachówki. Czasami wystarczy zmyć z powierzchni niewielki osad za pomocą wody z detergentem. Pamiętaj, aby potem pokryć dach preparatem biobójczym. Jeśli nalot jest większy, najlepiej stosować silniejsze detergenty - przeznaczone do danego rodzaju dachu środki chemiczne. Czasami, aby można było je nałożyć, usuwa się zabrudzenia poprzez szczotkowanie. Niektóre preparaty natomiast nanosi się na suchą powierzchnię.

 

Mało popularną metodą usuwania pleśni są taśmy, paski, druty z miedzi lub cynku. Stosuje się je do czyszczenia dachówek ceramicznych, cementowych i blachodachówki. Montuje się je przy kalenicy dachu na jego każdej połaci. Kiedy pada deszcz, uwalniają się tlenki miedzi lub cynku. Wtedy woda rozprowadza je po całym dachu. Wiedz jednak, że jest to zabieg profilaktyczny. Dachu, który zarósł porostami, nie oczyścisz w ten sposób.

 

Jak jeszcze wykonać czyszczenie dachu? Do mycia jego powierzchni bardzo często używa się myjki ciśnieniowej. Możesz tę metodę mycia zastosować w przypadku dachów betonowych lub metalowych. Uważaj, aby wodą pod ciśnieniem nie uszkodzić gontów. Polecamy powierzyć ten sposób czyszczenia profesjonalistom, czyli nam. Dostosujemy parametry sprzętu do Twojego dachu. Podobnie, jeśli chodzi o środki chemiczne - jesteśmy ostrożni. Nie czyścimy delikatnych powierzchni mocnymi detergentami. Wolimy dłużej usuwać zabrudzenia, ale za to nie spowodować szkody.

 

Jak widzisz, czyszczenie dachu to nie błaha sprawa, wymaga konsultacji z fachowcami. Owszem, możesz stosować środki chemiczne na własną rękę, ale tylko, kiedy zabrudzenia są niewielkie. W innym wypadku skontaktuj się z nami.

 

Usuwanie pleśni, porostów, glonów z pokrycia dachowego

Porosty i glony lubią zamieszkiwać dachy domostw. Tak po prostu już jest i raczej tego nie zmienisz. Pozostaje Ci jedynie walka z zielonym nalotem. Jak ją wygrać? Wiesz już, że Twój dach jest bardziej narażony na pojawienie się mikroorganizmów, kiedy stoi w miejscu zacienionym. Wilgoć niestety nie działa na Twoją korzyść. Co możesz zrobić? Gdy masz nowy dach, pomyśl o profilaktyce. Zapobiegniesz osadzaniu się glonów, jeśli pokryjesz go specjalnym preparatem. Jest to zalecane przy dachówkach niemalowanych i glazurowanych. Zanim jednak naniesiesz środek, musisz umyć dach.

 

Metodą, o której już wspominaliśmy, jest umieszczenie na dachu metalowych kształtek (miedzianych). Miedź wchodzi w reakcję z wodą, w wyniku czego wytrącają się jony miedzi. Zapobiegają one rozwojowi mikroflory i tym samym nie dopuszczają do pojawienia się zielonego nalotu. Instalacja tego systemu nie jest trudna, nie musisz także wcześniej oczyszczać dachu.

 

Taśmy miedziane to także dobry sposób, by zapobiegać zazielenianiu się dachów. Taśma ta to nic innego jak wielowarstwowa tkanina miedziana wyplatana z drutów zawierająca warstwę wodochłonną. Stosuje się je w zależności od rodzaju powierzchni dachu.

 

Zielony nalot usuniesz także twardą drucianą szczotką. Możesz to zrobić również myjką ciśnieniową, ale jak już wcześniej wspominaliśmy, nie polecamy tej metody do stosowania we własnym zakresie.

 

Dach najpierw oczyszczasz, nakładasz środek biobójczy, a następnie impregnujesz. Pamiętaj, żeby pleśni, glony i porosty usuwać z różnych dachówek po określonym czasie. Najczęściej takie informacje zdobędziesz od producenta. I tak na przykład dachówka ceramiczna wymaga czyszczenia po 7 latach, natomiast już glazurowana po około 15 latach.

 mycie dachu

Czyszczenie dachu domu- samodzielnie czy z profesjonalną firmą?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, wiedz, że odpowiedź na nie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. Samodzielnie umyjesz dach, jeśli występujące na nim zabrudzenia są niewielkie. Owszem, może budzić się w Tobie chęć oszczędzenia, ale pomyśl, czy jesteś w stanie profesjonalnie zadbać o swój dach? Zastanów się, czy masz dostateczną wiedzę, sprzęt i czy przede wszystkim nie boisz się pracy na wysokości? Jesteśmy sprawdzoną firmą, która zajmuje się myciem pokrycia dachowego od wielu lat. Dysponujemy wyspecjalizowana ekipą.

 

Samodzielnie nie umyjesz dachu myjką ciśnieniową (a nawet jeśli, to istnieje ryzyko uszkodzenia dachówki), trudno Ci będzie także zastosować mocniejsze detergenty. W naszej ofercie znajduje się również malowanie dachów, co jest raczej konieczne po ich czyszczeniu. Nie myj dachu samodzielnie, jeśli nie masz dostatecznej wiedzy lub jeśli zanieczyszczenia znajdują się na nim od wielu lat. Zastarzały brud trudno jest usunąć i nawet czyszczenie chemiczne może sobie z tym nie poradzić.

 

Tu nie chodzi tylko o bezpieczeństwo i skuteczność mycia dachu, ale także o czas. Fachowcy zrobią to o wiele szybciej i sprawniej. A Ty będziesz mógł zając się innymi obowiązkami.

 

Od czego zależy cena mycia dachu domu?

Cena mycia dachu będzie uzależniona od tego, jak bardzo skomplikowane jest pokrycie dachowe. Dachy dwuspadowe jest o wiele łatwiej wyczyścić niż te wielospadowe. Znaczenie ma tu również kąt nachylenia dachu oraz dostęp do zasilania elektrycznego, oraz wody.

 

Na cenę wpływa stopień zabrudzenia dachu, rodzaj dachówki i naturalnie sposób mycia. Wiele zależy także od tego, czy zażyczysz sobie impregnacji i malowania dachu. Jak więc widzisz, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiedz, że tego rodzaju usługi mogą się różnić ceną w poszczególnych regionach.

 

Mycie dachu domu z mchu

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju dachówki posiadasz, Twój dach i tak prędzej czy później pokryje się mchem. Na porastanie nim bardziej narażone są dachówki ceramiczne bez polewy oraz cementowe bez warstwy powlekającej. Co nieuniknione - mech pojawi się i na dachówkach glazurowanych, które mają gładką powierzchnię.

 

Mech najczęściej pojawia się od strony północnej lub północno-zachodniej budynku (mniejsza ilość światła), a także na dachach narażonych na kontakt z drzewami puszczającymi soki. W niesprzyjających warunkach zzielenieją także gonty bitumiczne oraz blachodachówki.

 

Nie bez znaczenia jest tu impregnacja hydrofobowa uznawana za działanie profilaktyczne zapobiegające pojawianiu się mchu. Niektóre preparaty nie tylko chronią przed zzielenieniem, ale i promieniowaniem UV. Impregnaty silikonowe mają to do siebie, że zapobiegają wnikaniu wody, więc nie tworzą przyjaznego środowiska dla mchów i porostów. Pamiętaj, aby przed nałożeniem impregnatu dokładnie oczyścić dach.

 

Dobrym pomysłem, jak już wcześniej sugerowaliśmy, jest umieszczenie na kalenicy dachu metalowych taśm. Stosuje się także rękawy polipropylenowe przeplatane miedzianą nitką. To jednak tylko profilaktyka.

 

Z gładkiej dachówki mech można usunąć pod ciśnieniem z użyciem wody i dostosowanego detergentu. Absolutnie nie szoruj tego rodzaju dachówek - zniszczysz tylko ich powierzchnię. Z kolei dachówki porowate wyczyścisz drucianą szczotką z dodatkiem mocnego preparatu chemicznego. Uważaj jednak - to niebezpieczne zadanie, więc zastosuj niezbędne środki ostrożności.

 

Czasami i profilaktyka i mycie mechaniczne nie przynoszą spodziewanego rezultatu. To sygnał, aby sięgnąć po środki biobójcze. Naniesiesz je za pomocą wałka lub pędzla.

 

Pokrycie dachu wyczyścisz również domowymi sposobami - dodając do wody płyn do mycia naczyń lub - bardziej ekologicznie - ocet. Nie spodziewaj się jednak zaskakujących rezultatów. Tego typu działania traktuj raczej jako powierzchniowe usuwanie mchu. Profesjonalne pozbycie się porostów powierz nam, czyli fachowcom. Uwierz, znamy się na rzeczy.

 


Profesjonalne czyszczenie, mycie dachów w miastach Górnego Śląska: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary ŚląskieŚwiętochłowice, Mikołów, Czeladź, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Wrocław, Bielsko-Biała, Częstochowa, Będzin, Ruda Śląska, Rybnik, Kraków

Dachy myjemy na terenie całego Kraju!

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy