Profesjonalne czyszczenie marmuru
Profesjonalne czyszczenie marmuru

Marmur to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych – znajdziemy go w budynkach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz (np. podłogi), służy do wykonywania rzeźb, pomników a nawet mebli (stoły czy ławy marmurowe),  niektórych może też zdziwić, że wykorzystuje się go nawet podczas wykonywania biżuterii.


Jednak, jak każdy budulec, marmur musi być oczyszczany.  Porowata struktura materiału naraża go na liczne zanieczyszczenia, których zmycie wymaga profesjonalnego podejścia i cierpliwości.  Przede wszystkim jednak nigdy nie należy zwlekać – jeśli dostrzegamy plamy lub zabrudzenia na  marmurowej powierzchni – natychmiast musimy im zaradzić! Nawet wówczas, gdy marmurowa powierzchnia nie zdradza objawów zanieczyszczeń, trzeba o nią dbać – przecierając irchową ściereczką lub odkurzając odkurzaczem wyposażonym w specjalną końcówkę do marmuru. Agresywne detergenty do czyszczenia marmurowych powierzchni mogą im jedynie zaszkodzić, tak samo jak twarde zakończenia urządzeń czyszczących. Zwykła woda także z biegiem czasu może stać się przyczyną problemów. Używając jej musimy pamiętać, że w wyniku jej działania w porowatych szczelinach osadza się kamień. Najprościej jest  umyć marmur delikatnym detergentem o zasadowym odczynie, rozpuszczonym w ciepłej wodzie. Bardzo zużyte i zanieczyszczone powierzchnie marmurowe wymagają użycia specjalistycznego sprzętu: marmur się szlifuje, wyrównuje, pozbawia rys i krystalizuje, dzięki czemu dokonuje się impregnacji.


Marmurowe pomniki, znajdujące się na zewnątrz, wymagają dbania przez cały rok. Zabiegi konserwatorskie powinny odbywać się co najmniej 2 razy na 12 miesięcy!

 

Skontaktuj się z nami!

button2

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy