Czyszczenie kostki brukowej. Impregnacja "mokra kostka"- super efekt
Czyszczenie kostki brukowej z mchu

Czyszczenie kostki brukowej jest konieczne, kiedy pojawi się na niej mech. Jest on nie tylko nieestetyczny, ale może przyspieszać niszczenie podłoża. Jeśli i na Twojej kostce brukowej pojawił się szpecący mech, najwyższy czas go usunąć. Z nami to bardzo proste. Mycie kostki brukowej z mchu to dla nas codzienność - mamy bogate doświadczenie poparte licznymi realizacjami. Za chwilę zatem przejdziemy do opisu usuwania mchu z kostki brukowej.

 

Gdzie pojawia się mech na kostce brukowej?

Usuwanie mchu z kostki brukowej to cały proces. Mech jest traktowany jako chwast, z którym należy się jak najszybciej rozprawić. Nie tylko szpeci architekturę ogrodową, ale przyczynia się do niszczenia bruku. Czyszczenie kostki brukowej z mchu to zatem konieczność.

czyszczenie kostki brukowej z mchu

 

Gdzie najczęściej pojawia się mech? Upodobał on sobie kamienne elementy wokół domów, fugi i powierzchnie kostek brukowych. Jego rozwojowi sprzyja wilgoć i zacienienie. Nie dziwi zatem fakt, że można go zobaczyć na wilgotnej glebie, pod drzewami i wokół oczek wodnych. Często lokuje się także w pobliżu wysokiego muru. Mech może też pojawić się po remoncie w wyniku zachodzących przemian wodorotlenowych. Musisz wiedzieć, że trzeba go usuwać już w momencie, kiedy tylko zauważysz jego minimalną ilość. Im więcej go wyrośnie, tym trudniej będzie się go pozbyć. Mycie kostki brukowej z mchu jest kilkuetapowe.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Usuwanie mchu z kostki brukowej - sposoby

Jak już wspomnieliśmy czyszczenie kostki brukowej z mchów i porostów to nie lada wyzwanie. Nasz ekipa niejednokrotnie udowodniła, że z tym zadaniem potrafi sobie świetnie poradzić. Aby usunąć mech z kostki, można zastosować kilka sposobów. Niektóre z nich powtarza się kilkukrotnie dla lepszego efektu.

 czyszczenie kostki brukowej z mchu t racer

 

Mechaniczne czyszczenie kostki brukowej

 

W pierwszym etapie mechanicznego czyszczenia kostki brukowej, krawężniki i inne obrzeża myjemy wysokociśnieniowo. Oczywiście tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Często używamy myjki ciśnieniowej z dyszą rotacyjną, która doskonale sprawdza się podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc (takich jak ścianki krawężnika).

 

Przed nałożeniem środków chemicznych, wykonujemy pierwsze spłukiwanie. Jest ono konieczne tylko wtedy, kiedy kostka brukowa jest mocno zabrudzona. Nie możemy dopuścić do tego, aby preparat trafił na błoto, piach lub szlam. Po tej czynności chemia czyszcząca trafia bezpośrednio na brudne lico kostki brukowej. Spłukując, używamy dyszy płaskiej szpachelkowej.

 

Kiedy nanosimy środek do czyszczenia kostki brukowej, korzystamy z opryskiwacza ogrodowego niskociśnieniowego lub rzadziej z pianownicy. Niezbędny sprzęt mamy na naszym aucie albo na przyczepce.

 

Następny etap to mycie powierzchniowe. Doskonale sprawdza się tu dysza talerzowa, czyli inaczej T-Racer. Bywa on też nazywany specjalistyczną szczotką do czyszczenia kostki brukowej. Urządzenie, jakim dysponujemy, ma wysoką wydajność i skuteczność. Czym jest owa dysza talerzowa? To sprzęt, który na spodniej stronie ma specjalny wirnik z dwoma lub trzema dyszami. Płynie przez niego woda pod wysokim ciśnieniem. Pochodzi ona z myjki ciśnieniowej. Wspomniane dysze ustawione są pod kątem w stosunku do podłoża, a ciśnienie wody nadaje im ruch wirowy. Dzięki T-Racer wydajność powierzchniowa myjki ciśnieniowej zwiększa się o 300 - 500%. Oczywiście w porównaniu do dysz rotacyjnych, czy nawet zwykłych szczotek.

 

Sprzęt, którego używamy, został wykonany w Szwajcarii, z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

 

t racer do czyszczenia kostki brukowej z mchu

 

Jak widzisz, mechaniczne czyszczenie kostki brukowej obejmuje kilka etapów. Jeśli nie jest ona bardzo zabrudzona, po myciu powierzchniowym, możemy od razu ostatni raz ją spłukać. W przypadku, kiedy plamy z porostów są na niej bardzo widoczne, działamy intensywnie. A więc spłukujemy kostkę i nanosimy specjalistyczny środek chemiczny. Potem wykonujemy ostatnie spłukiwanie i uzupełniamy fugi piaskiem lub innym kruszywem (w zależności od tego, co było wcześniej położone).

 

Ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej z mchu cena - cennik 2021

Ilość mchu na kostce brukowej wpływa na czas mycia a więc i na cenę tej usługi. Mycie kostki bez mchu kosztuje przeważnie pomiędzy 7 a 9 zł brutto za metr kwadratowy (mkw). Jeśli Twoja kostka brukowa jest porośnięta do 25% powierzchni nie zmieni to ceny. Jeśli jest porośnięta mocniej możesz spodziewać się, że cena wzrośnie o 1 do 3 zł brutto/m2.

 

Piaskowanie bruku - czyli uzupełnianie szczelin pomiędzy kostkami piaskiem to koszt 1,70 zł/m2 brutto. Jeśli szczeliny są standardowe w tej cenie jest też materiał. Jeśli natomiast fugi są szerokie doliczymy wartość zużytego piasku. Na szczęście piasek jest tani.

 

Na koniec wisienka na torcie czyli impregnacja typu mokra kostka. Jej standardowa cena to 12,7 zł/m2 brutto. Tu mam jednak bardzo dobrą informację. Na impregnację mamy bardzo często promocję. Zapytaj nas o nią - będziesz mile zaskoczony.

 

 mycie kostki brukowej z mchu

 

 

Impregnacja kostki brukowej

Na Twoje życzenie, zastosujemy impregnat do kostki brukowej. Rekomendujemy ten dający efekt „mokrej kostki”. Klienci chwalą go nie tylko za wyjątkowe wrażenia estetyczne, jakie daje, ale także za jego właściwości. Z naszym impregnatem Twoja kostka brukowa będzie odporna na działanie czynników atmosferycznych, będzie mrozoodporna i zwiększy się jej trwałość.

 

 

Wygląd posesji zależy także od kostki brukowej. Czyszczenie ma tu kolosalne znaczenie. Jeśli kostka brukowa jest estetyczna, cały dom wygląda na zadbany. Nie pozwól, aby mech zniszczył wygląd Twojego bruku. Już teraz skontaktuj się z nami!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy