Czyszczenie kostki brukowej Chorzów - Mycie, Impregnacja, Renowacja
Czyszczenie kostki brukowej Chorzów - Mycie, Impregnacja, Renowacja

Szukasz firmy, która zajmie się profesjonalnym myciem kostki brukowej? Świetnie! Oto my. Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie wygląd Twojego domu, ogrodu i kostki brukowej. Dlatego mamy sprawdzone sposoby, aby przywrócić im dawną świetność. Kostka brukowa jest trudna do czyszczenia, ponieważ w fugach lubią wyrastać chwasty, a poza tym łatwo o różnego rodzaju plamy. Działamy na terenie całego Chorzowa.

 

Potrzebujesz wyczyścić kostkę brukową?

Skontaktuj się z nami!

button2

 czyszczenie kostki brukowej Chorzów

 

Dlaczego warto nam powierzyć mycie kostki brukowej?

Czyszczenie kostki brukowej wymaga czasu. Można nawet powiedzieć, że bywa procesem złożonym. Nie powinno się robić tego samemu ze względu na to, że można się łatwo ubrudzić. Użycie jedynie myjki wysokociśnieniowej nie zawsze wystarcza, aby usunąć wszystkie zabrudzenia. Owszem, sprawdzi się przy zabrudzeniach wynikających z zanieczyszczeń, ale nie usunie tych głębszych. Jeśli masz problem z:

 • plamami z oleju
 • zabrudzeniami powstałymi w wyniku remontów i prac budowlanych
 • plamami z farby
 • śladami po oponach
 • śladami po tynku

to dobrze trafiłeś.

Jak będzie wyglądał proces mycia kostki brukowej?

Najpierw wykonamy czyszczenie zasadnicze mechaniczne. Użyjemy w tym celu myjki wysokociśnieniowej. Strumień wody na powierzchni kostki działa tu z podwójną siłą. Na tym etapie stosujemy tylko wodę. Jest to więc sposób w 100% ekologiczny.

Zabrudzenia bardziej wymagające, takie jak opisane przez nas powyżej, usunie specjalny środek do czyszczenia kostki brukowej. Spokojnie. Użyjemy wyłącznie bezpiecznego i biodegradowalnego detergentu. Jest to mycie chemiczne i korzystamy z niego tylko wtedy, kiedy powierzchnia naprawdę tego wymaga.

Jak więc widzisz, nasze podejście jest proekologiczne. Na wycenę czyszczenia kostki brukowej wpływa kilka czynników takich jak: metraż czyszczonej powierzchni, stan techniczny, rodzaj zanieczyszczeń.

Mycie kostki brukowej Chorzów

 

Maszyna do czyszczenia kostki brukowej, czyli czym czyścimy?

 

Do czyszczenia kostki brukowej używamy specjalnego talerza. Jest to urządzenie z myjką spalinową o wysokiej wydajności (o parametrze 250 barów i przepływie 22 litrów wody na minutę pracy).

Jako że mamy bogate doświadczenie w myciu kostki brukowej, wiemy, że talerze z podłączonym elektrycznym karcherem o niskiej wydajności 9 litrów na minutę, nie sprawdzają się tak dobrze, jak dysza z końcówką rotacyjną lub dysza talerzowa płaska (takich właśnie używamy). Chodzi o to, aby maszyna do mycia kostki brukowej była po prostu skuteczna.

 czyszczenie i Renowacja kostki brukowej Chorzów

 

Impregnacja kostki brukowej - jaką metodę najczęściej stosujemy?

 

Stosujemy impregnację kostki brukowej typu "mokra kostka". Sprawdziliśmy, że klienci bardzo cenią sobie efekty wizualne, jakie można dzięki niej osiągnąć. W przypadku "mokrej kostki" impregnat pogłębia jej kolor, co wpływa na estetykę powierzchni.

Co osiągniesz dzięki tego typu impregnacji? Przede wszystkim:

 • wydłuży się jej trwałość (nawet do kilku lat)
 • procesy erozji będą spowolnione
 • kostka zyska właściwości mrozoodporne
 • zanieczyszczenia nie będą wnikały w głąb kostki
 • będzie można łatwiej wyczyścić nawierzchnię na przykład z plam po oleju
 • mchy i chwasty przestaną porastać kostkę (będzie ona sucha, a to nie sprzyja rozwojowi mikroorganizmów)
 • kostka będzie odporna na promieniowanie UV
 • będzie można łatwiej odśnieżyć i usunąć lód (nie przywiera on do suchego podłoża)

 

Impregnacja kostki brukowej Chorzów.

 

 

Wiesz już, jak myjemy kostkę brukową. Czas, abyśmy zdradzili ci nasz trik, dzięki któremu uzyskasz efekt kostki z charakterem. Kiedy czyścimy kostkę brukową, z fug znika kilka milimetrów piasku. Nie uzupełniamy go, ponieważ kiedy jest go mniej, rzadziej odrastają chwasty i mchy. A poza tym rezultat potrafi naprawdę zachwycić.

Jeśli jednak chcesz, abyśmy uzupełnili fugi piaskiem, zrobimy to na Twoje życzenie. Wyczyścimy i zaimpregnujemy Twoją kostkę brukową. Z nami osiągniesz nie tylko zadowalające efekty dekoracyjnej kostki, ale zyskasz pewność, że jest ona chroniona przed czynnikami atmosferycznymi i mikroorganizmami.

 

Spodobała Ci się nasza oferta? - skontaktuj się z nami!

button2

Zaufały nam takie firmy jak:

 

tauron dystrybucjapgnig logo slaskiPolska Spoka Gazownictwa logo ngr

 

 

 

Dziękujemy

 


Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej Chorzów, mycie kostki brukowej we wszystkich dzielnicach: Chorzow Batory, Centrum, Chorzów II, Chorzów Stary

Działamy w wielu miastach - KatowiceSosnowiecGliwiceZabrzeBytomRuda ŚląskaTychyDąbrowa GórniczaChorzów, MysłowiceSiemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary ŚląskieBędzin, ŚwiętochłowiceMikołów, Czelad,  Bielsko Biała, Wrocław, Jastrzębie Zdrój, ŻoryCzęstochowa, Jaworzno oraz Kraków
 

Większe zlecenia realizujemy na terenie całego Kraju!

(Powierzchnia powyżej 250 m2)

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy