Czyszczenie kostki brukowej Bytom - Mycie, Impregnacja, Renowacja
Czyszczenie kostki brukowej Bytom - Mycie, Impregnacja, Renowacja

Szukasz firmy, która zajmie się profesjonalnym myciem kostki brukowej? Świetnie! Oto my. Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie wygląd Twojego domu, ogrodu i kostki brukowej. Dlatego mamy sprawdzone sposoby, aby przywrócić im dawną świetność. Kostka brukowa jest trudna do czyszczenia, ponieważ w fugach lubią wyrastać chwasty, a poza tym łatwo o różnego rodzaju plamy. Działamy na terenie całego Bytomia.

 

Potrzebujesz wyczyścić kostkę brukową?

Skontaktuj się z nami!

button2

 czyszczenie kostki brukowej Bytom

 

Dlaczego warto nam powierzyć mycie kostki brukowej?

Czyszczenie kostki brukowej wymaga czasu. Można nawet powiedzieć, że bywa procesem złożonym. Nie powinno się robić tego samemu ze względu na to, że można się łatwo ubrudzić. Użycie jedynie myjki wysokociśnieniowej nie zawsze wystarcza, aby usunąć wszystkie zabrudzenia. Owszem, sprawdzi się przy zabrudzeniach wynikających z zanieczyszczeń, ale nie usunie tych głębszych. Jeśli masz problem z:

 • plamami z oleju
 • zabrudzeniami powstałymi w wyniku remontów i prac budowlanych
 • plamami z farby
 • śladami po oponach
 • śladami po tynku

to dobrze trafiłeś.

Jak będzie wyglądał proces mycia kostki brukowej?

Najpierw wykonamy czyszczenie zasadnicze mechaniczne. Użyjemy w tym celu myjki wysokociśnieniowej. Strumień wody na powierzchni kostki działa tu z podwójną siłą. Na tym etapie stosujemy tylko wodę. Jest to więc sposób w 100% ekologiczny.

Zabrudzenia bardziej wymagające, takie jak opisane przez nas powyżej, usunie specjalny środek do czyszczenia kostki brukowej. Spokojnie. Użyjemy wyłącznie bezpiecznego i biodegradowalnego detergentu. Jest to mycie chemiczne i korzystamy z niego tylko wtedy, kiedy powierzchnia naprawdę tego wymaga.

Jak więc widzisz, nasze podejście jest proekologiczne. Na wycenę czyszczenia kostki brukowej wpływa kilka czynników takich jak: metraż czyszczonej powierzchni, stan techniczny, rodzaj zanieczyszczeń.

Mycie kostki brukowej Bytom

 

Maszyna do czyszczenia kostki brukowej, czyli czym czyścimy?

 

Do czyszczenia kostki brukowej używamy specjalnego talerza. Jest to urządzenie z myjką spalinową o wysokiej wydajności (o parametrze 250 barów i przepływie 22 litrów wody na minutę pracy).

Jako że mamy bogate doświadczenie w myciu kostki brukowej, wiemy, że talerze z podłączonym elektrycznym karcherem o niskiej wydajności 9 litrów na minutę, nie sprawdzają się tak dobrze, jak dysza z końcówką rotacyjną lub dysza talerzowa płaska (takich właśnie używamy). Chodzi o to, aby maszyna do mycia kostki brukowej była po prostu skuteczna.

 czyszczenie i Renowacja kostki brukowej Bytom

 

Czyszczenie kostki brukowej Bytom

Zanieczyszczenia na kostce brukowej powodują, że Twoja posesja traci estetyczny wygląd. Nasza profesjonalna ekipa w mig przywróci Twojemu brukowi dawną świetność. 

Jeśli próbowałeś czyścić kostkę brukową domowymi sposobami, na pewno wiesz, że jest to skazane na niepowodzenie. Domowe metody działają jedynie w przypadku niewielkich zabrudzeń na kostce brukowej. Nie usuną jednak uporczywych plam po oleju silnikowym. 

Kurz, smog i brud często osadzają się na bruku, zwłaszcza w miastach na Górnym Śląsku. Szybko wyczyścimy Twoją kostkę brukową. Od 15 lat myjemy elewacje, czyścimy kostkę brukową, jak również myjemy okna i dachy. 

Sprawimy, że ścieżki, chodniki i podjazdy na Twojej posesji w Bytomiu znów będą zachwycać. Jednak zanim przejdziemy do mycia kostki brukowej, porozmawiamy. Jest to konieczne, ponieważ pozwala nam dobrać najlepszą metodę mycia bruku do rodzaju zabrudzenia. 

 

Czyszczenie kostki brukowej w Bytomiu — jak wygląda?

 

Nie tylko elewacje w miastach na Górnym Śląsku ulegają zabrudzeniom. Kurz, smog i zanieczyszczenia atmosferyczne nie są łaskawe również dla bruku. Nie martw się jednak.  Masz przed sobą fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki naszym działaniom Twoja kostka brukowa w Bytomiu będzie czysta i lśniąca, a co za tym idzie — estetyczna. 

 

Kurz i smog to niejedyne czynniki, które negatywnie wpływają na wygląd bruku. Osadza się na nim również piasek i błoto, a szczeliny między kostkami porasta mech. Pozbędziemy się go w mgnieniu oka! Działamy nie tylko na terenie Śląska, ale także całej Polski. 

 

Podczas pierwszych wiosennych dni najlepiej widać, jakie szkody na bruku poczyniła zima. Na kostce brukowej osiadł piasek i błoto. Natomiast szczeliny między kostkami zarosły mchem. Ten ostatni jest mało estetyczny i szkodliwy dla bruku. 

Nie tylko wyczyścimy Twoją kostkę brukową, ale także (na Twoje życzenie), zaimpregnujemy ją. Impregnacja nie jest konieczna, jednak my ją rekomendujemy, ponieważ:

 • przywraca kostce utraconą estetykę, 

 • uodparnia bruk na zanieczyszczenia.

 

Pierwszy etap mycia kostki brukowej

 

Proces czyszczenia kostki brukowej składa się z wielu etapów. Za mycie bruku nie zabieramy się od razu. Najpierw wnikliwie oceniamy zabrudzenia. Dzięki temu dobieramy najlepszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia bruku. Wiesz już, że z mniejszymi zabrudzeniami poradzisz sobie sam, wykorzystując domowe metody. Większe zostaw nam — profesjonalnej ekipie. 

 

Sprzętem, którego używamy najczęściej, jest myjka ciśnieniowa. Oczywiście to nie jedyne urządzenie, które stosujemy. Z Twojego bruku usuniemy:

 • plamy po oleju silnikowym, 

 • zabrudzenia powstałe na skutek remontów i prac budowlanych, 

 • ślady z tynku,

 • ślady z farby, 

 • ślady po oponach. 

 

Szybko i sprawnie wyczyścimy Twoją kostkę brukową. 

 

Myjka ciśnieniowa, czyli niezbędne urządzenie do mycia bruku

 

Jak już wiesz, najczęściej używamy myjki ciśnieniowej, ponieważ to nasze podstawowe urządzenie. Nie zapomnij jednak o tym, że sposób mycia zawsze dobieramy do rodzaju zabrudzenia. Jak jednak działa myjka ciśnieniowa?

Silny strumień wody uderza w bruk z podwójną siłą. Na tym etapie mycia wykorzystujemy jedynie wodę. Nasze działania są ekologiczne — zależy nam na tym, aby nie niszczyć planety. 

W Bytomiu, tak jak w innych miastach na Górnym Śląsku, kostka brukowa brudzi się bardzo szybko. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sama woda nie usunie silnych i uporczywych zabrudzeń. Są sytuacje, kiedy sięgamy po detergent. Spokojnie. Wykorzystujemy jedynie środki biodegradowalne. Preparaty chemiczne stosujemy jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. 

Kiedy myjemy kostkę brukową, sięgamy również po specjalny talerz. To nic innego jak urządzenie z myjką spalinową o wysokiej wydajności. Jej parametry to ciśnienie 250 barów i przepływ 22 litrów na minutę pracy. Zazwyczaj używamy dyszy z końcówką rotacyjną lub dyszy talerzowej płaskiej. Z tej ostatniej korzystamy najczęściej. 

 

Myjka ciśnieniowa jest bardzo pomocna zwłaszcza na początku pracy. Doskonale radzi sobie z drobniejszymi zabrudzeniami. Nasza ekipa likwiduje nawet plamy po oleju silnikowym. Czyścimy duże powierzchnie i nie uszkadzamy przy tym bruku. 

Impregnacja, czyli etap, który wieńczy czyszczenie kostki brukowej

 

Jeśli zdecydujesz się na impregnację kostki brukowej, wybierz tę, która daje efekt „mokrej kostki”. Nasi klienci szczególnie pokochali ją za to, że:

 

 • kolor bruku staje się wyrazisty, 

 • kostka zyskuje estetyczny wygląd (bruk wygląda jakby przed chwilą polano go wodą), 

 • nadaje kostce właściwości mrozoodporne, 

 • pozytywnie wpływa na trwałość bruku, 

 • spowalnia proces erozji, 

 • sprawia, że kostka staje się bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV, 

 • kostkę brukową o wiele łatwiej się czyści. 

 

Podzielimy się z Tobą naszym sekretem. Podczas czyszczenia kostki brukowej z fug znika kilka milimetrów piasku. Rekomendujemy, aby go nie uzupełniać. Dzięki temu Twój bruk zyska oryginalny wygląd, a mech nie będzie tak szybko rozprzestrzeniał się pomiędzy kostkami. Na Twoje życzenie uzupełnimy jednak fugi piaskiem. 

Twoja walka z plamami po oleju silnikowym czy śladami z tynku jest skazana na niepowodzenie. Domowe sposoby zostaw sobie w przypadku niewielkich zabrudzeń. Oszczędź sobie żmudnej pracy, która nie przynosi efektów i postaw na sprawdzoną ekipę Elevatio. Działamy szybko i sprawnie, a Ty oszczędzasz swój czas i nerwy.

Zapraszamy klientów z dzielnic takich jak: Bobrek, Dąbrowa Miejska, Górniki, Karb, Kolonia Zgorzelec, Łagiewniki, Miechowice, Osiedle gen. Jerzego Ziętka, Rozbark, Stolarzowice, Stroszek-Dąbrowa Miejska, Sucha Góra, Szombierki, Śródmieście.

 

Impregnacja kostki brukowej - jaką metodę najczęściej stosujemy?

 

Stosujemy impregnację kostki brukowej typu "mokra kostka". Sprawdziliśmy, że klienci bardzo cenią sobie efekty wizualne, jakie można dzięki niej osiągnąć. W przypadku "mokrej kostki" impregnat pogłębia jej kolor, co wpływa na estetykę powierzchni.

Co osiągniesz dzięki tego typu impregnacji? Przede wszystkim:

 • wydłuży się jej trwałość (nawet do kilku lat)
 • procesy erozji będą spowolnione
 • kostka zyska właściwości mrozoodporne
 • zanieczyszczenia nie będą wnikały w głąb kostki
 • będzie można łatwiej wyczyścić nawierzchnię na przykład z plam po oleju
 • mchy i chwasty przestaną porastać kostkę (będzie ona sucha, a to nie sprzyja rozwojowi mikroorganizmów)
 • kostka będzie odporna na promieniowanie UV
 • będzie można łatwiej odśnieżyć i usunąć lód (nie przywiera on do suchego podłoża)

 

Impregnacja kostki brukowej Bytom.

 

 

Wiesz już, jak myjemy kostkę brukową. Czas, abyśmy zdradzili ci nasz trik, dzięki któremu uzyskasz efekt kostki z charakterem. Kiedy czyścimy kostkę brukową, z fug znika kilka milimetrów piasku. Nie uzupełniamy go, ponieważ kiedy jest go mniej, rzadziej odrastają chwasty i mchy. A poza tym rezultat potrafi naprawdę zachwycić.

Jeśli jednak chcesz, abyśmy uzupełnili fugi piaskiem, zrobimy to na Twoje życzenie. Wyczyścimy i zaimpregnujemy Twoją kostkę brukową. Z nami osiągniesz nie tylko zadowalające efekty dekoracyjnej kostki, ale zyskasz pewność, że jest ona chroniona przed czynnikami atmosferycznymi i mikroorganizmami.

 

Spodobała Ci się nasza oferta? - skontaktuj się z nami!

button2

Zaufały nam takie firmy jak:

 

tauron dystrybucjapgnig logo slaskiPolska Spoka Gazownictwa logo ngr

 

 

 

Dziękujemy

 


Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej Bytom, mycie kostki brukowej we wszystkich dzielnicach: Bobrek, Dąbrowka Miejsca, Górniki, Karb, Kolonia Zgorzelec, Łagwieniki, Miechowice, Osiedle gen. Jerzego Ziętka, Rozbark, Śródmieście, Stolarzowice, Szombierki, Sucha Góra, Stroszek, Górniki, Os Awaryjne, Osiedle Kwiatowe, Vitor

Działamy w wielu miastach - KatowiceSosnowiecGliwiceZabrzeBytomRuda ŚląskaTychyDąbrowa GórniczaChorzów, MysłowiceSiemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary ŚląskieBędzin, ŚwiętochłowiceMikołów, Czelad,  Bielsko Biała, Wrocław, Jastrzębie Zdrój, ŻoryCzęstochowa, Jaworzno oraz Kraków
 

Większe zlecenia realizujemy na terenie całego Kraju!

(Powierzchnia powyżej 250 m2)

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy