Czyszczenie kostki brukowej Bielsko-Biała - Mycie, Impregnacja, Renowacja
Czyszczenie kostki brukowej Bielsko-Biała - Mycie, Impregnacja, Renowacja

Szukasz firmy, która zajmie się profesjonalnym myciem kostki brukowej? Świetnie! Oto my. Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie wygląd Twojego domu, ogrodu i kostki brukowej. Dlatego mamy sprawdzone sposoby, aby przywrócić im dawną świetność. Kostka brukowa jest trudna do czyszczenia, ponieważ w fugach lubią wyrastać chwasty, a poza tym łatwo o różnego rodzaju plamy. Działamy na terenie całego miasta Bielsko-Biała.

 

Potrzebujesz wyczyścić kostkę brukową?

Skontaktuj się z nami!

button2

 czyszczenie kostki brukowej Bielsko-Biała

 

Czyszczenie kostki brukowej Bielsko-Biała

 

Twój bruk się zabrudził i nie wygląda już tak estetycznie, jak dawniej? Nie martw się tym, że psuje on wygląd Twojej posesji. Masz przed sobą ekipę profesjonalnych fachowców. W mig umyjemy Twoją kostkę brukową, przywracając jej świetność dawnych lat. Poradzimy sobie nawet z uporczywymi plamami po oleju silnikowym. 

Domowe sposoby działają jedynie w przypadku niewielkich zabrudzeń, dlatego nie trudź się, stosując je. Niewiele osiągniesz. Postaw na sprawdzonych fachowców i firmę z wieloletnim doświadczeniem, taką, jak nasza. 

 

Mimo że Bielsko-Biała znajduje się w południowej Polsce u podnóża gór, nie oznacza to, że na kostce brukowej znajdującej się na posesjach nie osadza się kurz i smog. Jest wręcz przeciwnie. Jako właściciel domu w Bielsku-Białej doskonale o tym wiesz. 

 

Od 15 lat myjemy elewacje, czyścimy kostkę brukową, przywracamy oknom blask, a dachom – utraconą estetykę. Dzięki nam podjazdy, ścieżki i chodniki wokół Twojej posesji znowu będą czyste. Zanim jednak je umyjemy, porozmawiamy. Jest to konieczne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia kostki brukowej. 

 

Czyszczenie kostki brukowej w Bielsku-Białej — jak przebiega?

 

Na Śląsku nie tylko elewacje się brudzą. Kurz i smog nie sprzyjają również brukowi. Nasza ekipa szybko przywróci Twojej kostce brukowej w Bielsku-Białej blask i estetykę. Wiedz, że nie tylko kurz i smog niekorzystnie wpływają na bruk. Osadza się na nim także piasek i błoto. Natomiast szczeliny pomiędzy kostkami porasta mech. Szybko się go pozbędziemy! Działamy na terenie Śląska, jak i całej Polski. 

 

Podczas wiosennych roztopów najlepiej widać spustoszenia, jakie zima poczyniła na bruku. Pozostały na nim piasek i błoto, a między kostkami rozprzestrzenił się mech. Szpeci on kostkę brukową, ale także niszczy strukturę bruku. Sprawnie i szybko wyczyścimy Twoją kostkę brukową w Bielsku-Białej. Jeśli sobie życzysz, także ją zaimpregnujemy. Impregnacja nie jest konieczna, jednak my ją rekomendujemy, ponieważ:

 

 • przywraca brukowi estetyczny wygląd, 

 • uodparnia kostkę brukową na zanieczyszczenia. 

 

Plamy z oleju silnikowego? Ślady z farby lub tynku? To już nie problem!

 

Proces czyszczenia kostki brukowej przebiega wieloetapowo. Jednak nie od razu przejdziemy do mycia bruku. Zanim to zrobimy, dokładnie ocenimy znajdujące się na nim zabrudzenia. Dzięki tym oględzinom dobierzemy najlepszą metodę czyszczenia kostki brukowej. 

Z mniejszymi zabrudzeniami poradzisz sobie sam, stosując domowe metody. Przy większych my wkroczymy do akcji. Urządzeniem, jakie stosujemy najczęściej, jest myjka ciśnieniowa. Nie jest to jednak jedyny sprzęt, jaki stosujemy. Z Twojego bruku usuniemy:

 

 • plamy z oleju silnikowego, 

 • zabrudzenia, które powstały na skutek remontów i prac budowlanych, 

 • ślady z tynku, 

 • ślady z farby, 

 • ślady po oponach. 

Myjka ciśnieniowa w akcji, czyli sprawne i szybkie czyszczenie kostki brukowej

 

Wiesz już, że najczęściej używamy myjki ciśnieniowej. Sposób mycia zawsze dobieramy do rodzaju zabrudzenia. Jak działa myjka ciśnieniowa? Silny strumień wody uderza w bruk z podwójną siłą. Jednak na tym etapie mycia stosujemy jedynie wodę. Działamy ekologicznie — nie chcemy przyczyniać się do degradacji naszej planety. 

 

Dobrze wiesz, że istnieją zabrudzenia, z którymi sama woda sobie nie poradzi. Wtedy sięgamy po odpowiedni detergent. Spokojnie. Używamy wyłącznie biodegradowalnych środków. Chemię wykorzystujemy jedynie wtedy, kiedy jest to konieczne. 

 

Kostkę brukową myjemy również, używając specjalnego talerza. To nic innego jak urządzenie z myjką spalinową o wysokiej wydajności. Parametry, jakie na nim ustawiamy to:

 

 • ciśnienie 250 barów, 

 • przepływ 22 litrów na minutę pracy. 

 

Zazwyczaj używamy dyszy z końcówką rotacyjną lub dyszy talerzowej płaskiej. Po tę ostatnią sięgamy najczęściej. 

Myjka ciśnieniowa jest idealna podczas pierwszego etapu czyszczenia kostki brukowej. Doskonale radzi sobie z niewielkimi zabrudzeniami. My usuwamy, jak już wspomnieliśmy, nawet plamy po oleju silnikowym. Czyścimy duże powierzchnie i nie uszkadzamy przy tym bruku. 

 

Dlaczego rekomendujemy impregnację kostki brukowej?

 

Impregnować czy nie impregnować? Oto jest pytanie! Jeśli sobie je zadajesz, pomożemy Ci rozwiązać ów dylemat. Rekomendujemy impregnację typu „mokra kostka”. O jej skuteczności przekonali się już nasi klienci. Za co ją pokochali? Za to, że:

 

 • bruk zyskuje dzięki niej wyrazisty kolor, 

 • kostka brukowa staje się estetyczna (wygląda jakby przed chwilą polano ją wodą), 

 • bruk zyskuje właściwości mrozoodporne, 

 • przedłuża trwałość bruku, 

 • spowalnia proces erozji, 

 • uodparnia kostkę na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV, 

 • bruk czyści się szybko i łatwo. 

Chcesz poznać naszą tajemnicę? Kiedy czyścimy kostkę brukową, z fug znika kilka milimetrów piasku. Jesteśmy za tym, aby go nie uzupełniać. Dzięki temu Twoja kostka brukowa zyska nowy, oryginalny wygląd. Oczywiście, jeśli sobie zażyczysz, uzupełnimy fugi piaskiem. 

 

Walka z zabrudzeniami na kostce brukowej wydaje Ci się walką z wiatrakami? Nie łudź się, że coś wskórasz domowymi sposobami. Plamy po oleju silnikowym, ślady z farby i tynku usuniemy my. Już teraz zdecyduj się na profesjonalne czyszczenie kostki brukowej. Nie czekaj, aż Twój bruk zarośnie mchem i pokryje się piaskiem. 

Zadzwoń do nas już dziś! 

 

Zapraszamy klientów z dzielnic takich jak: Aleje Sułkowskiego, Aleksandrowice, Osiedle Beskidzkie, Biała Krakowska, Dolne Przedmieście, Górne Przedmieście, Osiedle Grunwaldzkie, Hałcnów, Kamienica, Osiedle Karpackie, Komorowice, Osiedle Langiewicza, Leszczyny, Lipnik, Osiedle Mieszka I, Mikuszowice, Obszary, Olszówka, Osiedle Kopernika, Osiedle Złote Łany, Osiedle Słoneczne, Stare Bielsko, Stare Miasto, Straconka, Osiedle Śródmiejskie, Śródmieście, Wapienica, Osiedle Wojska Polskiego, Złote Łany, Żywieckie Przedmieście.

 

Dlaczego warto nam powierzyć mycie kostki brukowej?

Czyszczenie kostki brukowej wymaga czasu. Można nawet powiedzieć, że bywa procesem złożonym. Nie powinno się robić tego samemu ze względu na to, że można się łatwo ubrudzić. Użycie jedynie myjki wysokociśnieniowej nie zawsze wystarcza, aby usunąć wszystkie zabrudzenia. Owszem, sprawdzi się przy zabrudzeniach wynikających z zanieczyszczeń, ale nie usunie tych głębszych. Jeśli masz problem z:

 • plamami z oleju
 • zabrudzeniami powstałymi w wyniku remontów i prac budowlanych
 • plamami z farby
 • śladami po oponach
 • śladami po tynku

to dobrze trafiłeś.

Jak będzie wyglądał proces mycia kostki brukowej?

Najpierw wykonamy czyszczenie zasadnicze mechaniczne. Użyjemy w tym celu myjki wysokociśnieniowej. Strumień wody na powierzchni kostki działa tu z podwójną siłą. Na tym etapie stosujemy tylko wodę. Jest to więc sposób w 100% ekologiczny.

Zabrudzenia bardziej wymagające, takie jak opisane przez nas powyżej, usunie specjalny środek do czyszczenia kostki brukowej. Spokojnie. Użyjemy wyłącznie bezpiecznego i biodegradowalnego detergentu. Jest to mycie chemiczne i korzystamy z niego tylko wtedy, kiedy powierzchnia naprawdę tego wymaga.

Jak więc widzisz, nasze podejście jest proekologiczne. Na wycenę czyszczenia kostki brukowej wpływa kilka czynników takich jak: metraż czyszczonej powierzchni, stan techniczny, rodzaj zanieczyszczeń.

Mycie kostki brukowej Bielsko-Biała

 

Maszyna do czyszczenia kostki brukowej, czyli czym czyścimy?

 

Do czyszczenia kostki brukowej używamy specjalnego talerza. Jest to urządzenie z myjką spalinową o wysokiej wydajności (o parametrze 250 barów i przepływie 22 litrów wody na minutę pracy).

Jako że mamy bogate doświadczenie w myciu kostki brukowej, wiemy, że talerze z podłączonym elektrycznym karcherem o niskiej wydajności 9 litrów na minutę, nie sprawdzają się tak dobrze, jak dysza z końcówką rotacyjną lub dysza talerzowa płaska (takich właśnie używamy). Chodzi o to, aby maszyna do mycia kostki brukowej była po prostu skuteczna.

 czyszczenie i Renowacja kostki brukowej Bielsko-Biała

 

Impregnacja kostki brukowej - jaką metodę najczęściej stosujemy?

 

Stosujemy impregnację kostki brukowej typu "mokra kostka". Sprawdziliśmy, że klienci bardzo cenią sobie efekty wizualne, jakie można dzięki niej osiągnąć. W przypadku "mokrej kostki" impregnat pogłębia jej kolor, co wpływa na estetykę powierzchni.

Co osiągniesz dzięki tego typu impregnacji? Przede wszystkim:

 • wydłuży się jej trwałość (nawet do kilku lat)
 • procesy erozji będą spowolnione
 • kostka zyska właściwości mrozoodporne
 • zanieczyszczenia nie będą wnikały w głąb kostki
 • będzie można łatwiej wyczyścić nawierzchnię na przykład z plam po oleju
 • mchy i chwasty przestaną porastać kostkę (będzie ona sucha, a to nie sprzyja rozwojowi mikroorganizmów)
 • kostka będzie odporna na promieniowanie UV
 • będzie można łatwiej odśnieżyć i usunąć lód (nie przywiera on do suchego podłoża)

 

Impregnacja kostki brukowej Bielsko-Biała

 

 

Wiesz już, jak myjemy kostkę brukową. Czas, abyśmy zdradzili ci nasz trik, dzięki któremu uzyskasz efekt kostki z charakterem. Kiedy czyścimy kostkę brukową, z fug znika kilka milimetrów piasku. Nie uzupełniamy go, ponieważ kiedy jest go mniej, rzadziej odrastają chwasty i mchy. A poza tym rezultat potrafi naprawdę zachwycić.

Jeśli jednak chcesz, abyśmy uzupełnili fugi piaskiem, zrobimy to na Twoje życzenie. Wyczyścimy i zaimpregnujemy Twoją kostkę brukową. Z nami osiągniesz nie tylko zadowalające efekty dekoracyjnej kostki, ale zyskasz pewność, że jest ona chroniona przed czynnikami atmosferycznymi i mikroorganizmami.

 

Spodobała Ci się nasza oferta? - skontaktuj się z nami!

button2

Zaufały nam takie firmy jak:

 

tauron dystrybucjapgnig logo slaskiPolska Spoka Gazownictwa logo ngr

 

 

 

Dziękujemy

 


Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej Bielsko-Biała, mycie kostki brukowej we wszystkich dzielnicach: Aleksandoriwce, Dolne Przedmieście, Hałcnów, Lipnik, Mikuszowice, Stare Bielsko, Śródmieście, Wapienica, Złote Łany
 
Działamy w wielu miastach - KatowiceSosnowiecGliwiceZabrzeBytomRuda ŚląskaTychyDąbrowa GórniczaChorzówMysłowiceSiemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary ŚląskieBędzin, ŚwiętochłowiceMikołów, Czelad,  Bielsko Biała, Wrocław, Jastrzębie Zdrój, ŻoryCzęstochowa, Jaworzno oraz Kraków

Większe zlecenia realizujemy na terenie całego Kraju!

(Powierzchnia powyżej 250 m2)

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy