Mycie elewacji Zabrze - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Zabrze - Czyszczenie, Renowacja

Myjemy budynki, które znajdują się w Zabrzu. Miasto to należy do grona pięciu największych miasta śląskich i jest jednym z ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zabrze jest także bardzo atrakcyjnie położone - przez miasto przebiega Droga Krajowa nr 4, co zapewnia dobre połączenie z zachodnią częścią kraju. Z kolei połączenie z Katowicami gwarantuje Drogowa Trasa Średnicowa. Autostrada A4 sprawia, że Zabrze ma doskonałą komunikację na kierunku wschód-zachód.

Jeśli masz brudny budynek na terenie Zabrza, umyjemy go.

 

 

Mycie elewacji Zabrze - Co robimy najpierw?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy. Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę.

Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jakie rodzaje elewacji myjemy?

Myjemy elewacje domów jednorodzinnych, mieszkalnych i biurowców znajdujących się na terenie Zabrza. Miasto to należy do rodziny miast Górnego Śląska, a więc spotykamy się tu z kurzem, smogiem i pracami budowlanymi. Te jak wiadomo, nie służą elewacjom.

 

Czyścimy tynki akrylowe typu kornik i baranek, ale także silikatowe i silikonowe. Głównym problemem tynku są glony (pojawiają się zwykle na północnej stronie). Dlatego, zanim przystąpimy do czyszczenia całkowitego, musimy je usunąć. Wykonujemy czyszczenie dwuetapowe. Najpierw stosujemy mycie chemiczne, potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Pozostawiamy go na 2 - 3 dni. Po tym czasie pozbycie się glonów nie stanowi już problemu. Powinieneś regularnie usuwać glony ze swojej elewacji (co 3 - 4 lata), jeśli chcesz, aby była zadbana.

 

Mycie elewacji z glonów Zabrze - jak wygląda?

 

Usuwanie glonów z elewacji to zabieg konieczny, aby Twój budynek wyglądał jak nowy. Czyszczenie elewacji przeprowadzamy kilkuetapowo. Pierwszy etap to mycie chemiczne. Używamy płaskiej dyszy, która pomaga nam pozbyć się wierzchniej warstwy glonów. Spłukujemy ją za pomocą myjki ciśnieniowej.

 

 

Usuwanie glonów myjką ciśnieniową

 

Kiedy pracujemy z wodą pod ciśnieniem, musimy być bardzo uważni. Mycie elewacji wymaga od nas doboru odpowiednich parametrów urządzenia. Nie chcemy przecież oderwać fragmentów tynku od powierzchni lub odspoić słabszych warstw malarskich. Zatem zanim rozpoczniemy czyszczenie elewacji z glonów, musimy wykonać próbę na jej małym fragmencie.  Zależy nam także na tym, aby spływająca woda nie dostała się w miejsca, które nie zostały zajęte przez glony.

Kiedy natomiast warto zadecydować się na mycie elewacji? Wiosna to najlepszy czas. Wtedy na dworze jest ciepło i sucho.

 

Czyszczenie elewacji z użyciem preparatów chemicznych

 

Do mycia elewacji możemy także wykorzystać specjalistyczne preparaty chemiczne. Dzięki nim raz na zawsze usuniemy zielony nalot. Musisz wiedzieć, że wiele takich środków stosuje się także w przypadku mchów i porostów. My zwalczamy nimi glony i grzyby.

Chemiczne czyszczenie elewacji jest wstępem do właściwego mycia. Jeśli chodzi o użyte przez nas preparaty to dzielą się one na dwie klasy substancji czynnych - silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru lub organiczne zasady amoniowe.

Oczywiście środki nieorganiczne są silniejsze, mogą także odbarwić podłoże. Zanim wykonamy mycie elewacji, zrobimy próbę na małym jej fragmencie. Naniesiony preparat zostawiamy na 20-30 minut. Po tym czasie zmywamy go wodą. Jest to zabieg konieczny, który nie tylko pomaga zwalczyć zielony nalot, ale także zmniejsza zasadowość powierzchni (warto sprawdzić zasadowość podłoża, przykładając papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę).

Do usuwania glonów (a raczej ich resztek) wykorzystujemy myjkę ciśnieniową. Często stosujemy również mycie mechaniczne. Potem pozostaje nam już tylko ponownie nałożyć środki chemiczne i umyć powierzchnię.

Do mycia elewacji, jak już wspomnieliśmy, używamy środków organicznych lub nieorganicznych. Te pierwsze nie wymagają spłukiwania ostatniej warstwy. Sposób czyszczenia elewacji zależy od wielu czynników, między innymi od stanu fasady budynku. Im bardziej zaniedbana, tym więcej czasu i środków trzeba poświęcić na mycie.

 

 

Czyszczenie elewacji zabrze i mycie fasad.

 

W jaki sposób czyścimy kamienice?

Oprócz mycia wyżej wymienionych budynków czyścimy także kamienice. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że główny problem stanowią tu nagary, które pojawiają się na starej cegle. Nie jest to nic innego jak zabrudzenia wywołane gromadzeniem się kurzu i osadu. Ten czarny nalot nie jest niestety estetyczny, ale z naszą pomocą szybko go zlikwidujesz.

 

Bardzo często cegłę pokrywa farba. Pozbywamy się jej, używając do tego celu specjalnego kompresu, czyli żelu i folii. Pozostawiamy go na 2 - 3 dni, a po tym czasie farbę można już łatwo usunąć. Kamienice czyścimy, stosując mycie gorącowodne chemiczne oraz niskociśnieniowe piaskowanie.

 

Wykorzystujemy urządzenia takie jak piaskarka JOS, kompresor i osuszacz zziębniczy. Piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Podczas piaskowania powstaje bardzo dużo wilgoci. Aby jej uniknąć pomiędzy piaskarką JOS a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Bardzo często stosujemy także hydropiaskowanie, które wraz z piaskowaniem ingerują w strukturę cegły. Warto tu jednak dodać, że hydropiaskowanie osłabia ją bardziej niż piaskowanie. Jeśli chcesz celowo osiągnąć efekt „poszarpanej” cegły, możesz zdecydować się na jedną z omówionych metod. Wykorzystuje się je przy wykańczaniu wnętrz loftowych, które są minimalistyczne i sprawiają wrażenie „surowych”.

 

Mycie okien zabrze kijem teleskopowym.

 

 

Przeszklone biurowce - jak je myjemy?

Zajmujemy się czyszczeniem nie tylko domów jednorodzinnych, mieszkalnych, kamienic i ogrodzeń. Myjemy również przeszklone biurowce i elewacje z alucobondów. Stosujemy metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Jeśli używamy tych ostatnich to tylko w połączeniu z wodą dejonizowaną. Jest to środek w 100% ekologiczny, bez zbędnej chemii. Tej ostatniej staramy się nie stosować, jeśli nie jest to konieczne. Zależy nam na naszej planecie i nie chcemy przyczyniać się do jej niszczenia

 

 

Renowacja elewacji zabrze. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

 

Jak zajmujemy się ogrodzeniami?

Czyścimy także ogrodzenia. Charakterystycznym problemem cegły klinkierowej są wykwity, natomiast częstym defektem piaskowca stają się nagary. Wykwity nie są jednak efektem osadzania się zanieczyszczeń, wynikają ze struktury muru. Kiedy wniknie do niego wilgoć, pojawiają się na nim zacieki solne. Zdarzało nam się czyścić budynki, na których pojawiły się stalaktyty z soli. Oczywiście usunęliśmy je, ale nie chcemy, aby taka sytuacja dotyczyła Twojego ogrodzenia. Wykwity usuwamy poprzez czyszczenie chemiczne. Następnie impregnujemy. Polecamy hydrofobizację, gdyż uszczelnia ona mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

Jak już wspomnieliśmy, hydropiaskowanie nie jest łaskawe dla cegły, ale w przypadku piaskowca można je z powodzeniem zastosować. Jest to materiał wytrzymały i odporny. Zdarza się, że przed jego umyciem musimy nałożyć kompres, czyli i żeli i folię.

 

 

Stacje benzynowe, warsztaty i salony samochodowe...co jeszcze czyścimy?

Usuwamy brud z elewacji blaszanych i aluminiowych, czyścimy także magazyny. Myjemy je, stosując metodę pianowania, szczotkowania i spłukiwania. Dbamy o czystość stacji benzynowych, salonów i warsztatów samochodowych, teatrów, muzeów, szkół, kin, studiów fotograficznych, urzędów.

Najczęściej wykorzystujemy metodę niskociśnieniową, gorącowodną, zimnowodną, strumieniowo-ścierną, chemiczną, z wykorzystaniem kijów teleskopowych, z użyciem wody dejonizowanej.

Zabrze ma charakter przemysłowy. Nowoczesne technologie mocno ingerują w jego infrastrukturę. W mieście nie brakuje hal przemysłowych, magazynów, uzbrojonych nieruchomości. Rynek zbytu jest tu wprost ogromny.

 

W Zabrzu działają również znane i cenione (też poza granicami kraju) ośrodki naukowe. Jest tam także co zwiedzać. Wystarczy wymienić podziemne skanseny takie jak „Królowa Luiza” i „Guido”. W 2003 roku miasto otrzymało certyfikat za turystyczny produkt roku „Zabrze - miastem turystyki przemysłowej”. Z bardziej znanych ośrodków kultury warto wymienić Filharmonie Zabrzańską, Dom Muzyki i Tańca, Muzeum Górnictwa Węglowego.

W mieście funkcjonują także liczne kluby sportowe.

 

Twój budynek w Zabrzu jest brudny? Zadzwoń do nas - wyczyścimy go i przywrócimy mu dawny blask!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Zabrze, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Helenka, Rokitnica, Grzybowice, Mikulczyce, Os. Młodego Górnika, Biskupice, Os. Mikołaja Kopernika, Maciejów, Os Tadeusza Kotarbińskiego, Centrum, Zaborze, Guido, Kończyce, Makoszowy, Pawłów

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy