Mycie elewacji Mysłowice - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Mysłowice - Czyszczenie, Renowacja

Myjemy elewacje budynków, które znajdują się na terenie Mysłowic. Mimo że Mysłowice są jednym z najstarszych miast na Górnym Śląsku, nie brakuje tam nowoczesnego budownictwa i dużych, przeszklonych biurowców. 

Jeśli masz budynek na terenie Mysłowic, który wymaga umycia, wyczyścimy jego elewację.

 

Mycie elewacji Mysłowice - W jaki sposób działamy?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Jakie obiekty najczęściej myjemy?

 

Najczęściej myjemy elewacje domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych, i biurowców znajdujących się w Mysłowicach. Jak w każdym mieście Górnego Śląska, tak i tu, są one narażone na kontakt ze spalinami, kurzem i smogiem. Ponadto budynki nie wytrzymują także w starciu z pracami budowlanymi.

 

Jakie elewacje myjemy? Czyścimy tynki. Głównie są to te akrylowe, typu kornik i baranek, albo silikatowe i silikonowe. Jak pewnie zauważyłeś, głównym problemem tynku są pojawiające się na jego północnej stronie glony. Zanim rozpoczniemy mycie, musimy zająć się ich wytruciem. Czyścimy dwuetapowo.

 

Najpierw stosujemy mycie chemiczne, a potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Zostawiamy go na 2-3 dni, gdyż tyle czasu potrzeba, aby pozbyć się glonów. Zalecamy, abyś regularnie usuwał je zw swojego budynku. Pamiętaj, aby robić to nie rzadziej niż co 3-4 lata. Dzięki temu Twoja elewacja zawsze będzie wyglądała na czystą i zadbaną.

 

Mycie elewacji z glonów Mysłowice - jak przeprowadzamy?

 

Czyszczenie elewacji z glonów to proces długotrwały, dlatego rozkładamy go w czasie. Glony i grzyby usuwamy, stosując mycie chemiczne. Płaską dyszą myjki ciśnieniowej pozbywamy się zielonego nalotu. Kolejny etap to mycie elewacji wodą pod ciśnieniem.

 

Usuwanie glonów z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej

 

Za pomocą myjki ciśnieniowej możemy usunąć glony. Sprzęt doskonale radzi sobie z zielonym nalotem. Zanim jednak użyjemy myjki ciśnieniowej, sprawdzimy jej parametry. Uważamy, aby podczas mycia elewacji nie uszkodziły się ściany zewnętrzne budynku. Zbyt wysokie ciśnienie mogłoby powyrywać fragmenty tynku lub odspoić słabsze warstwy malarskie. Zanim zatem przejdziemy do zadania, jakim jest czyszczenie elewacji, wykonamy próbę na małym jej fragmencie.

Działamy tylko w miejscach, gdzie znajduje się zielony nalot. Staramy się, aby woda nie dostała się do warstw tynku niezajętych przez glony. W przeciwnym razie moglibyśmy go uszkodzić.

 

Czyszczenie elewacji z zastosowaniem preparatów chemicznych

 

Wspominaliśmy o tym, że czyszczenie elewacji jest procesem, który składa się z wielu etapów. Wiesz już, że używamy myjki ciśnieniowej, jednak urządzenie nie zawsze usuwa glony. Zielony nalot jest nieraz na tyle silny, że musimy sięgnąć po mocniejsze środki do usuwania glonów. Z ich pomocą nie tylko wykonujemy mycie elewacji, ale też zabezpieczamy ściany budynku i tynk przez ponownym pojawieniem się "zielonych nieprzyjaciół". Działania te przypominają impregnację, którą stosujemy w przypadku mycia kostki brukowej.

Glony usuwamy zatem przy pomocy środków chemicznych. Zanim jednak je naniesiemy, odkazimy elewację. Jest to niezbędne, aby ściany ponownie nie zajęły się zielonym nalotem.

 

Dwie klasy środków chemicznych, czyli preparaty niezbędne do usuwania glonów

 

Pojawianie się glonów na powierzchni ścian jest zjawiskiem zupełnie normalnym, jednak dla właścicieli budynków stanowi spory problem. Konieczna jest fachowa pomoc. Oferujemy Ci usługi z zakresu czyszczenia elewacji, ale także zabezpieczania budynku przed kolejnymi atakami glonów.

Do mycia elewacji używamy takich samych preparatów, z jakich korzystamy, kiedy usuwamy mchy, grzyby i pleśnie. Stosujemy silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.

Preparaty nieorganiczne są mocniejsze w działaniu, więc zanim je nałożymy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Kolejny etap to naniesienie preparatu i pozostawienie go na 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go. Pozostaje nam jeszcze sprawdzić zasadowość podłoża - robimy to, używając papierka lakmusowego lub fenoloftaleiny.

Resztek glonów pozbywamy się za pomocą mechanicznego mycia elewacji lub mycia pod ciśnieniem. Kolejny etap to ponowne naniesienie preparatów na powierzchnię budynku i spłukiwanie. W przypadku gdy stosujemy preparaty organiczne, ostatnie spłukiwanie pomijamy. Środki organiczne są bardzo delikatne, więc nie uszkadzają tynku.

 

Cennik mycia elewacji

 

Cena mycia elewacji jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od:

  • rodzaju zabrudzenia,

  • specyfiki powierzchni,

  • metrażu,

  • sposobu zabudowy.

 

Myjką ciśnieniową nie zawsze jesteśmy w stanie usunąć wszystkie glony. Często musimy sięgnąć po preparaty chemiczne, co także wpływa na koszt mycia elewacji. Poza tym cena zależy również od tego, czy mamy łatwy dostęp do wody i prądu.

Cena mycia elewacji jest inna w różnych miastach. W większych miejscowościach jest zdecydowanie drożej.

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

W jaki sposób czyścimy elewacje kamienic?

Myjemy nie tylko budynki mieszkalne, domy jednorodzinne i biurowce. Nasza oferta obejmuje także mycie kamienic. Jeśli o nie chodzi, największy problem stanowi stara cegła i pokrywające ją nagary. To nic innego jak wieloletnie zabrudzenia powstałe w wyniku nagromadzenia osadów: kurzu i smogu. Ten biało-zielonożółty nalot jest bardzo trudny do usunięcia, ale na szczęście my mamy na niego sposoby.

 

Przeszkodą, z którą często mamy do czynienia podczas czyszczenia kamienic jest farba pokrywająca cegłę. Do jej usunięcia stosujemy specjalny kompres - żel i folię, który pozostawiamy na około 2-3 dni. Po tym czasie farbę łatwo już „zdjąć”, ponieważ przykleja się ona do żelu.

 

Przy czyszczeniu kamienic stosujemy następujące metody:

  • mycie gorącowodne chemiczne
  • niskociśnieniowe piaskowanie

 

Urządzeniami, z jakich korzystamy, są piaskarka JOS, kompresor i osuszacz zziębniczy. Piaskowanie wykonujemy na sucho lub w osłonie wodnej.

 

Podczas piaskowania zwykle powstaje bardzo dużo wilgoci, dlatego, aby tego uniknąć pomiędzy piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Drugą metodą, którą stosujemy oprócz piaskowania, jest hydropiaskowanie. Jedno i drugie osłabia mur, ingerując w jego strukturę. Warto tu dodać, że hydropiaskowanie jest bardziej inwazyjne. Czasami, jeśli chcesz uzyskać zamierzony efekt „poszarpanej” cegły, warto zastanowić się nad omawianymi sposobami. Cegła z wyraźną fakturą jest charakterystyczna dla wnętrz urządzonych w stylu loftowym.

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

 

Mycie przeszklonych biurowców? Dla nie to nie problem!

Oprócz wspomnianych domków jednorodzinnych, bloków mieszkalnych, kamienic i ogrodzeń, myjemy jeszcze przeszklone biurowce i elewacje z alucobondów. Wykorzystujemy do tego metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych.

 

Jeśli ich używamy, stosujemy też wodę dejonizowaną. Jest to w 100% ekologiczny sposób mycia. Nie chcemy aplikować zbędnej chemii, tam, gdzie nie jest ona konieczna. Leży nam na sercu dobro środowiska i przyszłość naszej planety.

 

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty. 

 

Główne problemy z ogrodzeniami, czyli wykwity i glony

Wykwity to częsty problem, który dotyka ogrodzeń z cegły klinkierowej. Jeśli takie posiadasz, wiesz, że niełatwo z nimi walczyć. Z kolei, kiedy Twoje ogrodzenie jest z piaskowca, pewnie borykasz się z pojawiającymi się co jakiś czas glonami.

 

Wiedz, że wykwity nie są kwestią zanieczyszczeń, ale wynikają ze specyfiki muru. Wnikająca w niego wilgoć powoduje powstawianie zacieków solnych. Jak je usuwamy? Poprzez czyszczenie chemiczne. Następnym krokiem jest impregnacja. Rekomendujemy hydrofobizację, gdyż uważamy, że ona najlepiej uszczelnia mur i zapobiega pojawianiu się nieestetycznych wykwitów.

 

Jak już wspomnieliśmy, metoda, jaką hydropiaskowanie niszczy cegłę. Można ją jednak z powodzeniem zastosować do czyszczenia piaskowca, który jest materiałem wytrzymałym i wyjątkowo odpornym. Często przed jego myciem, musimy nałożyć opisany powyżej kompres, czyli żel i folię.

 

Jakie jeszcze obiekty czyścimy?

Przywracamy czystość także elewacjom blaszanym i aluminiowym, na przykład takim jak magazyny. Do ich mycia najczęściej wykorzystujemy metody: pianowania, szczotkowania i spłukiwania.

 

Ponadto usuwamy brud ze stacji benzynowych, warsztatów i salonów samochodowych, teatrów, kin, muzeów, domów kultury, studiów fotograficznych, szkół i urzędów.

Metody, z jakich najczęściej korzystamy

Najczęściej wykorzystujemy takie metody mycia:

  • niskociśnieniową
  • gorącowodną
  • zimnowodną
  • strumieniowo-ścierną
  • chemiczną
  • z zastosowaniem wody dejonizowanej
  • z użyciem kijów teleskopowych

 

Jeśli poczytasz historię Mysłowic, przekonasz się, że to miasto pełne tajemnic. Wystarczy, chociażby skupić się na zegarze Beckertów, który odbył długą drogę, zanim dotarł w końcu na swoje miejsce. W 2007 roku zabytek trafił do Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Jego dziewięć tarcz niestrudzenie odmierza czas i jest świadkiem zmiennych losów mieszkańców miasta.

 

Ani przez chwilę nie wątpimy w możliwości przemysłowe i gospodarcze Mysłowic. Obszar ten coraz prężniej się rozwija, powstaje tam wiele budynków o współczesnej architekturze.

Jeśli jesteś właścicielem budynku w Mysłowicach - nie czekaj, aż pokryje go kurz i brud! Zadzwoń do nas! Z przyjemnością wyczyścimy Twoją elewację.

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Mysłowice, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach i osiedlach: Bończyk, Brzezinka, Brzęczkowice, Ćmok, Dziećkowice, Janów, Kosztowy, Krasowy, Larysz-Hajdowizna, Ławki, Morgi, Centrum, Piasek, Słupna, Stare Miasto, Szabelnia, Śródmieście

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy