Mycie elewacji Katowice, Śląskie. Czyszczenie i impregnacja fasad Katowice.
Mycie elewacji Katowice, Śląskie. Czyszczenie i impregnacja fasad Katowice.

Mieszkasz w Katowicach?

 

Elewacja Twojego budynku jest brudna?

Chcesz, żeby była czysta?

 

Zadzwoń proszę teraz na 796258999 i zamów mycie elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

 

button2

 

 

Katowice to jedno z miast Górnego Śląska w którym wykonujemy mycie elewacji domów, czyszczenie fasad budynków oraz mycie obiektów handlowych i przemysłowych. Używamy do tego profesjonalnych zimno wodnych lub gorąco wodnych myjek ciśnieniowych oraz sprawdzonych środków chemicznych. Są to środki biodegradowalne, bezpieczne dla zwierząt i roślin znajdujących się w pobliżu fasady czyszczonego budynku.

 

Czyszcząc elewacje dbamy szczególnie o bezpieczeństwo Twoje, Twoich klientów, pracowników, a także powierzonej do umycia fasady i jej otoczenia.

 

Mycie elewacje Katowice - Jak działamy?

 

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

Domy, budynki mieszkalne... czyli co i jak myjemy?

 

Jak już wspomnieliśmy, myjemy budynki znajdujące się w Katowicach - domy, budynki mieszkalne, bloki, budynki biurowe. Weź pod uwagę, że w mieście, które jest sercem Górnego Śląska, częstym problemem są spaliny, kurz i pył. Jak wszędzie, tak i tu spotkasz się z pracami budowlanymi, które nie są obojętne dla Twojej elewacji. Jaki jej rodzaj umyjemy? Czyścimy tynki akrylowe (kornik i baranek), silikonowe i silikatowe.

 

Z jakim problemem masz najczęściej do czynienia przy elewacji z tynku? Oczywiście z glonami, które pojawiają się na północnej stronie budynku. Naszą pracę zaczynamy więc od ich usunięcia. Stosujemy czyszczenie dwuetapowe.

 

Jak ono wygląda? Najpierw przeprowadzamy mycie chemiczne. Potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający i pozostawiamy go na 2-3 dni. Po tym czasie glony znikną. Zalecamy, abyś systematycznie dbał o elewację swojego domu i usuwał glony we własnym zakresie. Najlepiej zrobić to raz na 3-4 lata.

 

Mycie elewacji z glonów Katowice - jak wygląda?

 

Czyszczenie elewacji z glonów jest procesem długotrwałym, dlatego rozkładamy go w czasie. Glony i grzyby usuwamy za pomocą mycia chemicznego. Płaską dyszą myjki ciśnieniowej pozbywamy się wierzchniej warstwy zielonego nalotu. W kolejnym etapie wykonujemy mycie elewacji wodą pod ciśnieniem.

 

Usuwanie glonów myjką ciśnieniową

 

Jak już wiesz, do mycia elewacji możemy także zastosować myjkę ciśnieniową. Urządzenie szybko radzi sobie z zielonym nalotem. Zanim jednak użyjemy myjki ciśnieniowej, musimy odpowiednio dobrać jej parametry. Jesteśmy ostrożni - uważamy, aby podczas mycia elewacji nie uszkodziły się ściany zewnętrzne budynku. Wiemy, że zbyt wysokie ciśnienie mogłoby powyrywać fragmenty tynku lub odspoić słabsze warstwy malarskie. Zatem zanim przejdziemy do mycia elewacji, wykonamy próbę na małym jej fragmencie.

 

Staramy się działać tylko w miejscach, gdzie znajduje się zielony nalot. Nie chcemy, aby do miejsc niezajętych nim dostała się woda. Gdyby tak się stało, moglibyśmy uszkodzić tynk.

Czyszczenie elewacji z zastosowaniem preparatów chemicznych

 

Już wiesz, że czyszczenie elewacji to proces złożony i składający się z kilku etapów. Myjka ciśnieniowa nie zawsze może do końca usunąć glony. Zielony nalot jest nieraz tak silny, że musimy sięgnąć po specjalistyczne środki chemiczne do usuwania glonów. Dzięki nim również zabezpieczamy ściany przed kolejnymi atakami "zielonych nieprzyjaciół". Działanie to możemy porównać do impregnacji, którą wykonujemy w przypadku kostki brukowej.

Glony usuwamy zatem przy pomocy środków chemicznych. Najpierw jednak odkażamy ściany elewacji, aby ponownie się nimi nie zainfekowały.

 

Dwie klasy środków chemicznych

 

Usuwanie glonów to jedno, a zapobieganie im - drugie. Nie chcemy, aby zielony nalot ponownie pojawił się na powierzchni ścian. Jeśli chodzi o mycie elewacji używamy takich samych środków, jakie stosujemy w przypadku mchów, grzybów, pleśni i porostów. Wykorzystujemy silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.

Preparaty nieorganiczne działają mocniej dlatego, zanim po nie sięgniemy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. W kolejnym etapie nanosimy preparat i pozostawiamy go na 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go. Musimy jeszcze sprawdzić zasadowość podłoża, stosując papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Resztek glonów pozbywamy się, wykorzystując mechaniczne mycie elewacji lub mycie pod ciśnieniem. Kolejny etap to ponowne naniesienie prepartów na powierzchnię budynku i spłukiwanie. W przypadku kiedy stosujemy preparaty organiczne ostatnie spłukiwanie pomijamy (nie jest ono konieczne, ponieważ środki te są wyjątkowo delikatne).

 

Cena mycia elewacji

 

Cena mycia elewacji uzależniona jest od kilku czynników. Są to:

  • rodzaj zabrudzenia,

  • specyfika powierzchni,

  • metraż,

  • sposób zabudowy.

 

Sama myjka ciśnieniowa nie zawsze "rozprawi się" z glonami. Często musimy sięgnąć po środki chemiczne, a to także powoduje zwiększenie kosztów mycia elewacji. Poza tym na cenę wpływa także to, czy mamy łatwy dostęp do wody i prądu.

Cennik mycia elewacji jest inny dla różnych miast. W większych miejscowościach jest drożej.

 

 

 mycie elewacji katowice

 

Jak myjemy kamienice?

Myjemy także kamienice. Jak pewnie zauważyłeś, w przypadku kamienic, bardzo częstym problemem jest stara cegła i występujące na niej nagary, czyli wieloletnie zabrudzenia. Spowodował je smog, kurz i pył. Często takie elewacje pokryte są także farbą, którą musimy usunąć. Co robimy? Nakładamy specjalny kompres - żel i folię, a następnie zostawiamy je na 2-3 dni. W tym czasie farba przylepi się do żelu i „zejdzie”.

 

Do czyszczenia elewacji kamienic stosujemy mycie gorącowodne chemiczne i piaskowanie. Urządzeniami, jakich używamy do tego celu, są piaskarka JOS, kompresor oraz osuszacz zziębniczy. Piaskowanie wykonujemy na sucho lub w osłonie wodnej. Między piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy. Ma to na celu ograniczenie powstawania wilgoci.

 

Oprócz opisanej metody niskociśnieniowego piaskowania bardzo często stosujemy hydropiaskowanie. Musisz jednak wiedzieć, że oba sposoby (hydropiaskowanie mocniej) uszkadzają starą cegłę, ale czasami jest to efekt zamierzony. Elewacja wyczyszczona tym sposobem zyskuje niepowtarzalny charakter, staje się celowo jakby „poszarpana”. Najczęściej używamy piasku, chociaż stosujemy także sodowanie oraz surowiec, jakim jest garnet garni.

 

Ogrodzenia - jak je dla Ciebie wyczyścimy?

Jeśli masz ogrodzenie, wiesz, na co jest narażone. Częstym problemem ogrodzeń z cegły klinkierowej są wykwity. Natomiast glony i zabrudzenia atmosferyczne dotyczą piaskowca. Musisz zdać sobie sprawę, że wykwity są kwestią samego muru, który ma taką, a nie inną strukturę. Po prostu wilgoć powoduje na nim zacieki solne.

 

Jak je wyczyścimy? Poprzez czyszczenie chemiczne. Kiedy już usuniemy wykwity, przejdziemy do impregnacji. Rekomendujemy hydrofobizację, która uszczelnia mur oraz zapobiega pojawianiu się na nim soli.

 

Przy czyszczeniu piaskowca możemy zastosować hydropiaskowanie, ponieważ mamy do czynienia z surowcem bardzo odpornym i wytrzymałym. Czasami przed jego umyciem, używamy opisanych wcześniej kompresów (żel plus folia).

 

Czyszczenie elewacji biurowców, czyli jakie metody mycia stosujemy

Myjemy również biurowce, także te z dużymi przeszkleniami i elewacje z alucobondów. W tym celu stosujemy metodę alpinistyczną lub myjemy z podnośników koszowych (z zastosowaniem kijów teleskopowych). Bardzo często używamy kijów teleskopowych i wody dejonizowanej. Dobro planety leży nam na sercu, dlatego wybieramy sposoby ekologiczne.

 

Jakie jeszcze obiekty czyścimy?

Czyścimy nie tylko budynki mieszkalne, bloki, domy jednorodzinne, biurowce. Oferujemy też mycie elewacji blaszanych (na przykład magazynów) i aluminiowych. Stosujemy tu następujące metody:

  • pianowanie
  • szczotkowanie
  • spłukiwanie

 

Myjemy również serwisy i warsztaty samochodowe, stacje benzynowe, teatry, kina, szkoły, studia fotograficzne oraz domy kultury.

Jakie metody wykorzystujemy do mycia elewacji?

Stosujemy metody:

  • niskociśnieniową
  • gorącowodną
  • zimnowodną
  • strumieniowo-ścierną
  • chemiczną
  • stosujemy wodę demineralizowaną
  • używamy kijów teleskopowych

 

Masz brudny budynek w Katowicach? - umyjemy go!

 

button2


 

Profesjonalne czyszczenie elewacji Katowice, oraz czyszczenie fasad, mycie elewacji budynków i obiektów przemysłowych we wszystkich dzielnicach: Bogucice, Brynów - os. Zgrzebnioka, Dąb, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Kostuchna, Koszutka, Ligota-Panewniki, Murcki, os. Paderewskiego - Muchowiec, os. Tysiąclecia, os. Witosa, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Śródmieście, Szopienice-Burowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Załęska Hałda-Brynów, Załęże, Zarzecze, Zawodzie

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy