Mycie elewacji Gliwice - Czyszczenie, Renowacja

Zajmujemy się myciem budynków w Gliwicach. Jest to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Górnego Śląska - ośrodkiem akademickim, kulturalnym i sportowym. Wiemy, że w Gliwicach znajdują się obiekty, które wymagają profesjonalnego czyszczenia.
Jeśli masz budynek na terenie tego miasta, chętnie przywrócimy mu dawny splendor.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Od czego zaczniemy czyszczenie elewacji?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

Co nas wyróżnia?

Wykonamy dla Ciebie próbę mycia i jeśli stwierdzisz, że podobają Ci się efekty naszej pracy, ustalimy dogodny dla ciebie termin i umówimy się na czyszczenie elewacji.

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

Budynki mieszkalne i domy - obiekty, które czyścimy najczęściej

Nasza oferta obejmuje profesjonalne mycie domów, budynków mieszkalnych, biurowców i bloków, które znajdują się na terenie Gliwic. To duże miasto, gdzie można zobaczyć mnóstwo samochodów, tym bardziej że blisko jest do Drogowej Trasy Średnicowej. Jak wiadomo, wzmożony ruch drogowy powoduje powstawanie smogu, pyłu i kurzu. Te czynniki niestety nie wpływają pozytywnie na elewację.

 

Jaki jej rodzaj czyścimy? Przede wszystkim tynki akrylowe typu kornik i baranek oraz silikatowe i silikonowe. Co jest najczęstszym problemem elewacji z tynku? Niestety, glony, które zazwyczaj pojawiają się na północnej stronie budynków. Proces mycia rozpoczynamy od ich usunięcia. Przy tego rodzaju elewacji, stosujemy czyszczenie dwuetapowe.
Składa się ono z:

 • mycia chemicznego
 • nałożenia oprysku rozpuszczająco - wytruwającego

 

Wspomniany oprysk pozostawiamy na 2-3 dni i po tym czasie wyraźnie widać, że na elewacji nie ma już glonów. Pamiętaj, że glony powinieneś systematycznie usuwać, najlepiej co 3-4 lata. W przeciwnym razie Twoja elewacja zawsze będzie wyglądała na zaniedbaną.

 

Jak myjemy przeszklone biurowce?

Oprócz wymienionych wyżej obiektów czyścimy jeszcze przeszklone biurowce i elewacje z alucobondów. Posługujemy się metodą alpinistyczną lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Tych ostatnich używamy wraz z wodą dejonizowaną. Jesteśmy przeciwni stosowaniu chemicznych detergentów. Bliska jest nam ekologia, dlatego pracujemy zgodnie z jej założeniami.

 

 

 

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

Jak myjemy kamienice?

Zajmujemy się również myciem kamienic. Głównym problemem, jaki pojawia się w przypadku tego rodzaju elewacji, jest stara cegła i występujące na niej nagary. Są to wieloletnie zabrudzenia spowodowane smogiem, kurzem i pyłem. Kolejną komplikacją jest farba, która bardzo często pokrywa cegłę.

 

Aby ją usunąć, musimy zastosować specjalne kompresy, czyli folię i żel. Pozostawiamy je na 2-3 dni. Po tym czasie farba samoistnie „schodzi”.
Kamienice czyścimy metodą gorącowodną chemiczną, stosujemy też niskociśnieniowe piaskowanie. Do tego ostatniego używamy specjalistycznych urządzeń, jakimi są:

 • piaskarka JOS
 • kompresor
 • osuszacz zziębniczy


Osuszacz zziębniczy umieszczamy między piaskarką a kompresorem. Jest to zabieg konieczny, który ogranicza powstawanie wilgoci.
Kolejną metodą, jaką stosujemy, oprócz piaskowania, jest hydropiaskowanie. Nie są one jednak obojętne dla cegły. Hydropiaskowanie jest nawet bardziej inwazyjne dla elewacji. Czasami właściciele chcą osiągnąć efekt „poszarpanej „cegły tak pożądanej w budynkach loftowych.

 

Jeśli chcesz, aby Twoja elewacja nabrała charakteru, możesz zdecydować się na czyszczenie wymienionymi sposobami.
Najpopularniejszym ścierniwem, z jakiego korzystamy, jest piasek, choć jeśli sobie życzysz, wykonamy dla Ciebie sodowanie lub użyjemy surowca takiego jak garnet garni.

 

Cegła klinkierowa i piaskowiec, czyli jak rozwiązujemy problemy ogrodzeń

Do głównych problemów ogrodzeń z cegły klinkierowej zaliczają się wykwity. Z kolei, jeśli chodzi o piaskowiec, mamy do czynienia z glonami.

 

Wykwity powstają na skutek tego, że mur ma określoną strukturę. Kiedy wniknie w niego wilgoć, na wierzch wychodzą zacieki solne. Pozbywamy się ich przez czyszczenie chemiczne. Potem przechodzimy do impregnacji. Rekomendujemy hydrofobizację, która uszczelnia mur i zapobiega pojawianiu się wykwitów.

 

W przypadku starej cegły nie polecaliśmy hydropiaskowania. Jeśli jednak chodzi o materiał, jakim jest piaskowiec (odporny i wytrzymały), jak najbardziej możemy wykorzystać tę metodę. Zanim przejdziemy do jego czyszczenia, musimy nieraz nałożyć wspomniany kompres.

 

 

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty.

 

Myjemy także elewacje blaszane i aluminiowe. Jako przykład podamy tutaj magazyny i hale. Czyścimy te obiekty za pomocą pianowania, szczotkowania i spłukiwania. Chętnie usuniemy brud także z:

 • warsztatów i salonów samochodowych
 • stacji benzynowych
 • kin
 • teatrów
 • domów kultury
 • muzeów
 • szkół

Masz brudny budynek w Gliwicach? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Gliwice, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych: Sośnica, Przyszówka, Bojków Górny, Wilcze Gardło, Stare Łabędy, Bojków Dolny.

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy