Mycie elewacji Dąbrowa Górnicza - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Dąbrowa Górnicza - Czyszczenie, Renowacja

Myjemy elewacje budynków znajdujących się na terenie Dąbrowy Górniczej. Jest to zabytkowe i atrakcyjne miasto zarówno pod względem architektonicznym, jak i spędzania wolnego czasu. W Dąbrowie Górniczej spotykają się różne style - socrealistyczny Pałac Kultury Zagłębia, neogotycka bazylika p.w. Matki Boskiej Anielskiej oraz współczesne budowle.

 

Jeśli posiadasz budynek na terenie wspomnianego miasta i wymaga on umycia, chętnie wyczyścimy jego elewację.

 

Mycie elewacji Dąbrowa Górnicza- Co robimy najpierw?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

 

W jaki sposób myjemy domy i budynki mieszkalne?

 

Wykonujemy mycie elewacji budynków w Dąbrowie Górniczej, a więc domów, budynków mieszkalnych i biurowców. Niestety, miasta Górnego Śląska mają to do siebie, że są mocno zatłoczone samochodami. Stąd pojawia się problem spalin, smogu i kurzu. Jeśli dojdą do tego prace budowlane, Twoja elewacja może naprawdę ucierpieć.

 

Jaki rodzaj elewacji najczęściej myjemy? Czyścimy tynki akrylowe typu kornik i baranek oraz te silikatowe i silikonowe. Najczęstszym mankamentem tynku są tu glony, które lubią pojawiać się na jego północnej stronie. Proces mycia rozpoczynamy więc od walki z nimi. Wykonujemy czyszczenie dwuetapowe. Na początku przeprowadzamy mycie chemiczne, a następnie nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Pozostawiamy go na około 2-3 dni. Po tym czasie glony zostają usunięte.

 

Pamiętaj, by regularnie, co 3-4 lata usuwać je ze swojego budynku. Dzięki temu Twoja elewacja zawsze będzie się dobrze prezentowała.

 

Jak wygląda mycie elewacji z glonów w Dąbrowie Górniczej?

 

Czyszczenie elewacji z glonów to długotrwały proces, więc rozkładamy go w czasie. Glony i grzyby usuwamy stosując mycie mechaniczne.  Za pomocą płaskiej dyszy myjki ciśnieniowej usuwamy zielony nalot. W kolejnym etapie przeprowadzamy mycie elewacji wodą pod ciśnieniem.

 

Usuwanie glonów z powierzchni ścian, czyli działanie myjki ciśnieniowej

 

Myjka ciśnieniowa pomaga nam usunąć glony z elewacji. Sprzęt w mig rozprawia się z zielonym nalotem. Zanim jednak przejdziemy do mycia, musimy sprawdzić parametry urządzenia. Nie chcemy, aby podczas naszych działań uszkodziły się ściany zewnętrzne budynku. Wysokie ciśnienie mogłoby powyrywać fragmenty tynku lub odspoić słabsze warstwy malarskie. Dlatego, zanim wykonamy mycie elewacji, poprzedzimy je próbą na małym fragmencie tynku.

Działamy tylko na tych obszarach, gdzie znajduje się zielony nalot. Staramy się, aby woda nie dostała się do warstw tynku niezajętych przez glony (w przeciwnym razie moglibyśmy go uszkodzić).

 

Preparaty chemiczne do czyszczenia elewacji z glonów

 

Myjką ciśnieniową usuwamy glony. Nie zawsze jednak sprzęt poradzi sobie z zielonym nalotem.  Czasem ten ostatni jest na tyle silny, że musimy skorzystać z działania preparatów chemicznych. Wykorzystujemy je do usuwania glonów i zabezpieczania elewacji przed ich ponownym atakiem. Działania, jakie wykonujemy przypominają impregnację, którą stosujemy w przypadku czyszczenia kostki brukowej. 

Zatem czyszczenie elewacji z glonów nie jest możliwe bez środków chemicznych. Zanim jednak je naniesiemy, odkazimy powierzchnię budynku. Jest to konieczne, aby ponownie nie zajęły jej glony.

 

Dwie klasy środków chemicznych - dogłębne czyszczenie elewacji

 

Do mycia elewacji używamy dwóch klas środków chemicznych: silnie alkalicznych nieorganicznych związków chloru i organicznych zasad amoniowych. Musisz wiedzieć, że te same preparaty stosujemy także wtedy, kiedy usuwamy mchy, pleśnie i grzyby.

Jak się pewnie domyślasz, preparaty nieorganiczne mają silniejsze działanie. Zanim je nałożymy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji.  Kolejny etap to naniesienie preparatu i pozostawienie go na 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go. Musimy jeszcze sprawdzić zasadowość podłoża - pomaga nam w tym papierek lakmusowy lub fenoloftaleina.

Resztki glonów "schodzą" kiedy zastosujemy mechaniczne mycie elewacji lub mycie pod ciśnieniem. Potem ponownie nanosimy preparaty na powierzchnię ściany i spłukujemy ją. W przypadku środków organicznych ostatnie spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one łagodne (nie uszkadzają tynku). 

 

Czyszczenie elewacji Dąbrowa Górnicza - cena

 

Cena mycia elewacji jest uzależniona od kilku czynników. Należą do nich:

  • rodzaj zabrudzenia,

  • specyfika powierzchni,

  • metraż,

  • sposób zabudowy.

W przypadku mycia elewacji ma znaczenie także to, czy mamy łatwy dostęp do wody i prądu. Czasami konieczne jest użycie środków chemicznych, ponieważ myjka ciśnieniowa nie zawsze radzi sobie z glonami. To także wpływa na koszty.

Cennik mycia elewacji jest inny w różnych miastach. W większych miejscowościach jest drożej.

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

Mycie kamienic

Oprócz tego, że myjemy budynki mieszkalne, domy i biurowce, zajmujemy się także czyszczeniem elewacji kamienic. Jeśli chodzi o kamienice, to tutaj najczęściej występującym problemem jest stara cegła i pokrywające ja nagary. Są to wieloletnie zabrudzenia, które spowodował kurz, smog i prace budowlane.

 

Często mierzymy się także z przeszkodą, jaką jest farba pokrywająca cegłę. Aby ją usunąć, stosujemy specjalny kompres, czyli żeli i folię. Pozostawiamy go na 2-3 dni, a po tym czasie farba samoistnie schodzi (przykleja się do żelu).

 

Czyścimy kamienice, stosując mycie gorącowodne chemiczne i niskociśnieniowe piaskowanie. Używamy do tego celu urządzeń takich jak piaskarka JOS, kompresor oraz osuszacz zziębniczy. Piaskujemy na sucho lub w osłonie wodnej.

 

Aby uniknąć powstania wilgoci, między piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Oprócz piaskowania stosujemy także hydropiaskowanie. Obie metody są inwazyjne dla muru, z tym że hydropiaskowanie nawet bardziej osłabia jego strukturę. Czasami jednak efekt uzyskania jakby „poszarpanej” cegły jest zamierzony. Można go bardzo często zobaczyć we wnętrzach loftowych.

 

Ścierniwem, jakiego używamy najczęściej, jest piasek, chociaż zdarza nam się korzystać z sodowania oraz surowca garnet garni.

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

Jak czyścimy przeszklone biurowce?

Bardzo często myjemy przeszklone biurowce oraz elewacje z alucobondów. Stosujemy metodę alpinistyczną lub myjemy z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Jeśli używamy wspomnianych kijów, myjemy, wykorzystując wodę dejonizowaną. Jesteśmy proekologiczni, staramy się nie stosować chemii tam, gdzie nie jest to konieczne. Nasza metoda mycia biurowców jest w 100% przyjazna dla naszej planety.

 

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty.

 

 

Jak rozwiązujemy problemy z ogrodzeniami?

Jako właściciel ogrodzenia z cegły klinkierowej, wiesz, że często pojawiają się na niej wykwity. Z kolei problemem piaskowca są glony i osadzające się na nim zabrudzenia atmosferyczne. Wykwity to kwestia samego muru i jego struktury. Kiedy wnika w niego wilgoć, powstają nieestetyczne zacieki solne. Jak się ich pozbywamy?

 

Stosujemy czyszczenie chemiczne, a następnie przechodzimy do impregnacji. Polecamy hydrofobizację, która nie tylko uszczelnia mur, ale także zapobiega pojawianiu się na nim wykwitów solnych.

 

Piaskowiec jest na tyle wytrzymałym i odpornym surowcem, że możemy pokusić się o hydropiaskowanie. Czasami, zanim go umyjemy, musimy położyć wspomniany kompres - żeli i folię.

 

Co jeszcze myjemy?

Nasz działalność nie kończy się na myciu domów, budynków mieszkalnych i biurowców. Bardzo często czyścimy elewacje blaszane i aluminiowe. Stosujemy tutaj: pianowanie, szczotkowanie i spłukiwanie.

 

Oprócz tego przywracamy czystość serwisom i warsztatom samochodowym, stacjom benzynowym, teatrom, szkołom, muzeom, urzędom, studiom fotograficznym, domom kultury.

Najpopularniejsze metody, jakie stosujemy

Do najpopularniejszych metod, jakie stosujemy, zaliczymy: metodę niskociśnieniową, gorącowodną, zimnowodną, strumieniowo-ścierną, chemiczną, z wykorzystaniem wody demineralizowanej, z użyciem kijów teleskopowych.

 

Jak wspomnieliśmy, Dąbrowa Górnicza ma wiele zabytków, ale tym, co ją wyróżnia, jest ogromny potencjał gospodarczy miasta. Nie wątpimy, że powstanie tam wiele nowych budynków, zarówno o charakterze przemysłowym, jak i kulturalnym.

Twój budynek w Dąbrowie Górniczej lata świetności ma za sobą? Nie zwlekaj - skontaktuj się z nami! Przywrócimy mu dawny splendor!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Dąbrowa Górnicza, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach: i osiedalch: Antoniów, Błędów, Bugaj, Dziewiąty, Ratanice, Gołonóg, Korzeniec, Kuźniczka Nowa, Łazy, Łęka, Łęknice, Łosień, Marianki, Mydlice, Okradzionów, Piekło, Pogoria, Reden, Sikorka, Staszic, Trzebiesławice, Tucznawa, Tworzeń, Ujejsce

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy