Mycie elewacji Bytom - Czyszczenie, Renowacja

Jeśli posiadasz budynek w Bytomiu, umyjemy jego elewację. Wiemy, że nie brak w tym mieście starych kamienic, które wymagają odświeżenia. W końcu Bytom liczy sobie około 900 lat. Myjemy różnego rodzaju budynki, włącznie z halami, magazynami, warsztatami samochodowymi, kinami, teatrami, muzeami, szkołami i domami kultury.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

 

Mycie Elewacji - Co robimy w pierwszej kolejności?

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. W przypadku Twojej akceptacji ustalimy dogodny termin czyszczenia.

 

 

Jak czyścimy kamienice?

 

Jeśli jesteś właścicielem kamienicy, pewnie od dawna borykasz się z problemami starej cegły, jakimi są nagary. To zabrudzenia, które powstały z biegiem czasu pod wpływem kurzu, smogu, pyłu i prac budowlanych. Elewacje kamienic bardzo często pokrywa farba.

 

Aby się jej pozbyć, musimy nałożyć specjalne kompresy składające się z żelu i folii. Pozostawiamy je na 2-3 dni, a po tym czasie już łatwo usunąć farbę.

 

Z jakich metod czyszczenia korzystamy?


Stosujemy mycie gorącowodne chemiczne oraz niskociśnieniowe piaskowanie.
Używamy urządzeń takich jak piaskarka JOS, osuszacz zziębniczy oraz kompresor. Pomiędzy piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy.

 

Jest to celowy zabieg, który ogranicza wilgoć. Piaskowanie w pewnym stopniu niszczy cegłę. To samo dotyczy hydropiaskowania, które jest jeszcze bardziej inwazyjne dla muru.

 

Oczywiście, jeśli sobie tego życzysz, zastosujemy jedną z opisanych wcześniej metod. Można dzięki nim osiągnąć zamierzony efekt „postarzałej” cegły, który jest bardzo popularny we wnętrzach loftowych.

 

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

W jaki sposób myjemy bloki i budynki mieszkalne?

 

Myjemy także domy, budynki mieszkalne i biurowe znajdujące się na terenie Bytomia. Czynniki takie jak smog, kurz i spaliny nie są niestety łaskawe dla ich elewacji. Czyścimy przede wszystkim tynki akrylowe typu kornik i baranek, a także te silikatowe i silikonowe.

 

Do największych problemów tynku zaliczamy glony, które, zanim przystąpimy do właściwego czyszczenia, najpierw usuwamy. Tynki myjemy dwuetapowo - jako pierwsze stosujemy mycie chemiczne gorącowodne, a potem nakładamy oprysk rozpuszczająco - wytruwający. Pozostawiamy go na około 2-3 dni. Po tym czasie na pewno zauważysz, że glony zniknęły.

 

>Rekomendujemy, abyś regularnie je usuwał, najlepiej co 3-4 lata. Twojej elewacji na pewno się to przyda. Przede wszystkim będzie wyglądała na zadbaną.

 

Co z przeszklonymi biurowcami?

Zajmujemy się także myciem przeszklonych biurowców i elewacji z alucobondów. W tym celu korzystamy z metody alpinistycznej lub z podnośników koszowych z wykorzystaniem kijów teleskopowych. Wspomnianych kijów używamy razem z wodą dejonizowaną. Nie jesteśmy zwolennikami chemii. Wolimy stosować naturalne i ekologiczne sposoby, które, jak wiemy, nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. 

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

Cegła klinkierowa i piaskowiec, czyli z jakimi problemami się tu zmierzymy?


Na cegle klinkierowej bardzo często widać wykwity. Natomiast problemem dotyczącym piaskowca są glony i zanieczyszczenia atmosferyczne.

 

Z wykwitami wcale nie jest łatwo walczyć. Dlaczego? Ponieważ są one wynikiem charakterystycznej struktury muru. Kiedy wnika w niego wilgoć, pojawiają się zacieki solne. Walczymy z nimi za pomocą czyszczenia chemicznego. Kolejnym etapem jest impregnacja. Najczęściej proponujemy hydrofobizację, gdyż zapobiega pojawianiu się wykwitów i uszczelnia mur, co jest bardzo pożądane.

 

Jeśli chodzi o czyszczenie piaskowca, sprawdzi się hydropiaskowanie. Ten materiał jest wyjątkowo odporny i wytrzymały, więc możemy bez przeszkód zastosować tę metodę. Czasami przed czyszczeniem jesteśmy zmuszeni położyć kompres, czyli żel i folię.

 

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty.

 

 Warto dodać, że obiekty takie jak elewacje blaszane i aluminiowe czyścimy za pomocą pianowania, szczotkowania i spłukiwania.

Wiemy, że Bytom w ostatnim czasie przechodzi gruntowne zmiany, które właśnie związane są z odnawianiem starych kamienic. Nic jednak dziwnego - to piękne miasto, pełne architektonicznych perełek.
Chcielibyśmy pomóc przywrócić miastu dawną świetność, mamy świadomość jak wiele znaczy ono dla Górnego Śląska.

Masz brudny budynek w Bytomiu? Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

 

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Bytom, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych. Działamy we wszystkich dzielnicach: Bobrek, Dąbrowka Miejsca, Górniki, Karb, Kolonia Zgorzelec, Łagwieniki, Miechowice, Osiedle gen. Jerzego Ziętka, Rozbark, Śródmieście, Stolarzowice, Szombierki, Sucha Góra

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy