Czyszczenie Cegły/Klinkieru

Jeśli jesteś właścicielem budynku z cegły lub klinkeru, pewnie wiesz, jak trudno poradzić sobie z białymi, uporczywymi nalotami na elewacji. To wykwity solne lub wapienne, które powstają poprzez wytrącanie się na powierzchni cegły związków chemicznych zawartych w jej strukturze albo w zaprawie spoinowej. Innym problemem mogą być tak zwane nagary, czyli osadzające się przez wiele lat naloty atmosferyczne, z których najgroźniejszymi dla cegły są spaliny, sadze i kurz. Dosyć często starsze elewacje ceglane w celu polepszenia ich wyglądu były wielokrotnie malowane najprzeróżniejszymi farbami. To trzy najczęstsze problemy z ceglaną elewacją, które dla Ciebie rozwiążemy.

Aby wydobyć prawdziwe piękno z ceglanych ścian Twojego budynku wystarczy, że zdecydujesz się na jeden z naszych specjalnych programów czyszczenia elewacji z cegły lub klinkieru. Nasi pracownicy dzięki profesjonalnym urządzeniom oraz odpowiednio dobranym środkom czyszczącym, które nie szkodzą środowisku wydobędą blask z pomalowanych i zabrudzonych dotąd cegieł. Dodatkowo zabezpieczymy czyszczoną powierzchnię specjalnymi preparatami impregnującymi. Zadzwoń proszę teraz na numer 796 258 999 i zamów czyszczenie lub kompleksową renowację Twojej ceglanej elewacji, ponieważ Twój budynek odzyska dawny wygląd i prestiż.

Czyszczenie cegły lub klinkieru w pięciu etapach - spójrz, jak w kilku krokach odzyskasz doskonały wygląd Swojego budynku!

 

ETAP I

Dezynfekcja czyszczonej powierzchni za pomocą specjalnych środków usuwających mikroorganizmy z powierzchni elewacji (glony, grzyby, bakterie, porosty) polega na ich naniesieniu na powierzchnię za pomoc ą pędzla lub natrysku. Po upływie ok. 1 godziny środki spłukiwane są wodą pod ciśnieniem.

ETAP II

Mycie cegły wykonywane jest za pomocą profesjonalnego sprzętu, który łączy gorącą wodę pod dużym ciśnieniem ze środkami czyszczącymi ulegającymi biodegradacji. Tak usuniemy wykwity, stare powłoki malarskie, glony i zabrudzenia atmosferyczne. Przy czyszczeniu cegły z nagarów i spieków stosujemy metodę łączoną - chemiczną oraz piaskowanie niskociśnieniowe , które delikatnie obchodzi się z czyszczoną powierzchnią oraz środowiskiem. Metoda ta pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia typu trwałego, których nie sposób pozbyć się samą metodą chemiczną. Czasami kiedy nie jest wskazane użycie dużej ilości wody (zalecenia konserwatora zabytków) zastosujemy samo piaskowanie niskociśnieniowe specjalistycznymi ścierniwami - mączkami o bardzo niskim uziarnieniu i niskiej twardości.

ETAP III

Uzupełnianie ubytków, które przez wzgląd na upływający czas dość często pojawiają się w cegłach, to kolejny etap w ramach oferowanej przez nas usługi. Zewnętrzna powłoka cegły zostanie odtworzona za pomocą specjalnej zaprawy podkładowej o charakterze mineralnym. Wymienimy te cegły, które tego wymagają. Jeśli zajdzie potrzeba wykujemy stare fugi i wykonamy spoinowanie oczyszczonej elewacji. Wykonamy też tak zwane szycie spękanych fragmentów ścian. Jednym słowem wykonamy kompleksową renowację Twojej ceglanej elewacji.

ETAP IV

Maskowanie przebarwień i scalanie kolorystyczne napraw jest jednym z elementów świadczonej usługi. Wykonywane jest przez nanoszenie specjalistycznej farby laserunkowej do malowania elewacji.

ETAP V

Hydrofobizacja zapobiega wnikaniu wody w głąb struktury cegły. Woda spływa powierzchniowo i nie transportuje zabrudzeń atmosferycznych do wnętrza cegły. Brak wnikającej do środka wody powoduje, że nie wydostaje się ona później przez lico cegły i nie powoduje powstawania wykwitów! Brak wilgoci w cegle zimą zapobiega jej niszczeniu przez mróz. Przeprowadza ją się za pomocą impregnacji, która polega na kilkukrotnym naniesieniu na powierzchnię cegły substancji hydrofobowych.


Stosując zasadę małymi krokami do celu, zobacz jak niewiele potrzeba, aby Twój budynek odzyskał dawny blask.

Ty zrób krok najważniejszy, zadzwoń proszę teraz na 796 258 999 ponieważ renowacja Twojej elewacji jest dla nas kwestią priorytetową!

 

Twój budynek olśni na nowo swoim zdrowym, "ceglastym" kolorem, który na pewno będzie kontrastował z szarą rzeczywistością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Profesjonalne czyszczenie, mycie cegły i klinkieru w miastach Górnego Śląska: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie Będzin, Świętochłowice, Mikołów, Czeladź

Większe zlecenia realizujemy na terenie całego Kraju!

(Powierzchnia powyżej 150 m2)

 

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy