Mycie elewacji Chorzow - Czyszczenie, Renowacja
Mycie elewacji Chorzow - Czyszczenie, Renowacja

Nasza oferta skierowana jest do osób, które posiadają budynki w Chorzowie i chciałyby je umyć. Jak wiadomo, Chorzów jest miastem aglomeracji śląskiej i charakteryzuje się dużą gęstością zaludnienia. Nie brakuje tu więc obiektów, które wymagają odnowienia.

 

Jeśli swoją elewację czyściłeś bardzo dawno, prawdopodobnie potrzebuje ona ponownego odświeżenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

 Skontaktuj się z nami!

button2

 

Wstępna rozmowa na temat czyszczenia elewacji w Chorzowie

Najpierw porozmawiamy. Jest to potrzebne, aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę mycia. Zapytamy Cię także o rodzaj elewacji, jej stan techniczny, kiedy była ostatnio czyszczona oraz o dostęp do mediów (wody, prądu). Następnie poinformujemy Cię o sposobie mycia. Dowiesz się także, jaka jest cena za metr kwadratowy.

 

Jeśli znasz wymiary swojej elewacji, łatwo zorientujesz się, jaka jest całkowita kwota za usługę. Gdy jednak nie znasz metrażu, wykonamy dla Ciebie darmowy pomiar, możemy też przeprowadzić próbę mycia. Jeśli efekt Ci się spodoba, ustalimy termin i przyjedziemy wyczyścić Twój budynek.

 

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

 

Myjemy obiekty, które znajdują się na terenie Chorzowa. Są to więc domy, budynki mieszkalne, bloki, biurowce. Na Górnym Śląsku, elewacje bardziej niż w innych miastach narażone są na spaliny, kurz, pyl i prace budowlane. To one sprawiają, że Twój budynek już dawno przestał być czysty.

 

W miastach najczęściej spotykamy elewacje z tynku. Jaki jego rodzaj myjemy? Przede wszystkim czyścimy tynki akrylowe - kornik i baranek oraz silikonowe i silikatowe. Pewnie wiesz, na jakie zabrudzenia narażony jest najczęściej tynk. Są to głównie glony, które lubią pojawiać się na północnej stronie budynku. Aby je usunąć, musimy zastosować czyszczenie dwuetapowe.

 

Wykonujemy mycie chemiczne zimnowodne i kładziemy oprysk rozpuszczająco -wytruwający. Ten ostatni zostawiamy na 2-3 dni, po tym czasie glony powinny zostać wytrute. Chcemy Ci uświadomić, jak ważne jest, abyś systematycznie dbał o swoją elewację i usuwał z niej glony. Najlepiej, jeśli będziesz to robił co 3-4 lata.

 

Mycie elewacji z glonów - jak wygląda?

 

Czyszczenie elewacji z glonów to proces długotrwały, dlatego dzielimy go na kilka etapów. Glony i grzyby usuwamy, stosując mycie chemiczne. Płaska dysza myjki ciśnieniowej pomaga nam pozbyć się wierzchniej warstwy glonów. Kolejny etap to spłukiwanie wodą pod ciśnieniem.

 

Mycie elewacji myjką ciśnieniową

 

Myjka ciśnieniowa to idealny sprzęt do czyszczenia elewacji. Urządzenie szybko usuwa zielony nalot. Zanim go użyjemy, musimy najpierw dobrać jego odpowiednie parametry. Nie możemy dopuścić do tego, aby podczas mycia elewacji uszkodziły się ściany budynku. Zbyt wysokie ciśnienie mogłoby powyrywać fragmenty tynku lub odspoić słabsze warstwy malarskie. Dlatego właśnie wykonujemy próbę na małym fragmencie elewacji. Usuwanie glonów wymaga ostrożności - nie chcemy, aby do miejsc, które nie są nimi zajęte dostała się woda. Gdyby tak się stało, moglibyśmy uszkodzić tynk.

 

Czyszczenie elewacji z wykorzystaniem preparatów chemicznych

 

Wspominaliśmy już, że proces usuwania glonów jest długotrwały i składa się z kilku etapów. Glony możemy zlikwidować, stosując myjkę ciśnieniową. Jednak czasami zielony nalot jest tak silny, że musimy sięgnąć po specjalistyczne środki chemiczne. Zabezpieczają one ściany zewnętrzne przed kolejnymi atakami "zielonych nieprzyjaciół". Działania te często porównujemy do impregnacji, którą wykorzystujemy do zabezpieczenia kostki brukowej (i nadania jej estetycznego wyglądu).

Glony z elewacji usuwamy za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Zaczynamy jednak od odkażania powierzchni ścian po to, aby ponownie nie zajęły ich glony.

 

Mycie elewacji z wykorzystaniem dwóch klas środków chemicznych

 

Usunąć glony to jedno, a sprawić, aby już nie pojawiały się na powierzchni budynku - to drugie. W przypadku mycia elewacji używamy takich samych środków, które stosujemy do usuwania grzybów, mchów i porostów. Wykorzystujemy silnie alkaliczne nieorganiczne związki chloru i organiczne zasady amoniowe.

Działanie preparatów nieorganicznych jest silniejsze. Mogą one odbarwić tynk dlatego, zanim ich użyjemy, wykonamy próbę na małym fragmencie elewacji. Kolejny etap to naniesienie preparatu i pozostawienie go na elewacji na 20-30 minut. Po tym czasie spłukujemy go. To jednak nie wszystko. Sprawdzamy zasadowość podłoża, wykorzystując papierek lakmusowy lub fenoloftaleinę.

Resztki glonów usuwamy, stosując mechaniczne czyszczenie elewacji lub mycie pod ciśnieniem. W ostatnim etapie ponownie nanosimy preparaty na powierzchnię budynku i spłukujemy je. W przypadku środków organicznych ostatnie spłukiwanie nie jest konieczne, ponieważ są one delikatne (nie uszkadzają tynku).

 

Cennik mycia elewacji

 

Cena mycia elewacji zależy od kilku czynników, takich jak:

  • rodzaj zabrudzenia,

  • specyfika powierzchni,

  • metraż,

  • sposób zabudowy.

 

Czyszczenie elewacji to proces złożony, często musimy sięgnąć po specjalistyczne środki chemiczne, ponieważ mycie samą wodą pod wysokim ciśnieniem nie zawsze zdaje egzamin (usuwa tylko wierzchnie warstwy glonów). Na koszty naszej usługi ma wpływ także to, czy mamy łatwy dostęp do wody i prądu.

Cennik mycia elewacji jest inny dla różnych miast. W większych miejscowościach jest o wiele drożej.

 

Czyszczenie elewacji i mycie fasad.

 

Czyszczenie kamienic - z jakimi problemami mamy do czynienia?

W naszej ofercie znajdziesz także propozycje mycia kamienic. Tu do najczęstszych problemów można zaliczyć nagary, czyli zabrudzenia starej cegły. Przeważnie powstawały przez lata, dlatego ich usunięcie nie należy do łatwych. Nagary spowodował kurz, pył i smog, których nie brakuje w Chorzowie.

 

Stara cegła bardzo często jest pokryta także farbą i aby ją usunąć, trzeba nałożyć specjalny kompres. Składa się on z żelu i folii, które pozostawia się na elewacji 2-3 dni. Po tym czasie farba „schodzi”.

 

Kamienice czyścimy metodą gorącowodną chemiczną i stosujemy piaskowanie niskociśnieniowe. Do tego ostatniego używamy specjalnej piaskarki JOS, kompresora oraz osuszacza zziębniczego. Samo piaskowanie możemy wykonać na sucho lub w osłonie wodnej. Między piaskarką a kompresorem umieszczamy osuszacz zziębniczy, co ma zapobiec pojawianiu się wilgoci.

 

Oprócz piaskowania możemy wykonać hydropiaskowanie. Wiedz jednak, że obie te metody w pewnym stopniu niszczą cegłę (hydropiaskowanie bardziej). Czasami, jeśli chcesz osiągnąć zamierzony efekt „poszarpanej cegły”, celowo wykorzystamy hydropiaskowanie. Wszystko będzie zależało od Twoich potrzeb i upodobań.

 

Ścierniwem, z jakiego najczęściej korzystamy, jest piasek, chociaż oferujemy także sodowanie. Dość drogim surowce, którego czasami używamy, jest garnet garni.

 

Mycie okien kijem teleskopowym.

 

Przeszklone biurowce? To dla nas nie problem

Oprócz mycia wyżej wymienionych obiektów czyścimy także biurowce z dużymi przeszkleniami oraz elewacje z alucobondów. Usuwamy brud, stosując metodę alpinistyczną lub z podnośników koszowych z użyciem kijów teleskopowych. Z tych ostatnich korzystamy bardzo często i wtedy też sięgamy po wodę dejonizowaną. Nie stosujemy chemikaliów, jesteśmy proekologiczni.

 

Renowacja elewacji. Ceglana elewacja przed czyszczeniem. Widać białe wykwity wapienne.Mycie cegły z wykwitów - efekty.

 

Cegła i piaskowiec, czyli jak myjemy ogrodzenia

Jeśli masz ogrodzenie z cegły klinkierowej, pewnie zdajesz sobie sprawę, że jest ono narażone na wykwity. Problemem piaskowca są natomiast glony i zabrudzenia atmosferyczne. Wykwity wynikają ze struktury samego muru, na którym pod wpływem wilgoci osadza się sól, tworząc zacieki.

 

Co zrobimy? Usuniemy je przez czyszczenie chemiczne. Gdy już pozbędziemy się wykwitów, przejdziemy do impregnacji. Naszym zdaniem najlepsza jest hydrofobizacja, która zapobiega pojawianiu się soli na murze i sprawia, że staje się szczelny.

 

W przypadku piaskowca rekomendujemy hydropiaskowanie. Mamy gwarancję, że temu wytrzymałemu i odpornemu materiałowi ta metoda nie zaszkodzi. Kiedy mamy do czynienia z farbą czasami musimy zastosować kompresy, czyli specjalistyczny żel i folię.

 

Co jeszcze czyścimy?

Nasza oferta jest bardzo bogata - oprócz wymienionych wyżej budynków czyścimy także te z blachy i aluminium. Są to na przykład magazyny. Myjemy je za pomocą pianowania, szczotkowania i spłukiwania.

 

Chętnie przywrócimy czystość także stacjom benzynowym, warsztatom i serwisom samochodowym, domom kultury, teatrom, kinom, szkołom, studiom fotograficznym.

 

Masz brudny budynek na terenie Chorzowa? Zadzwoń!

 

 

Zadzwoń teraz proszę i zamów bezpłatny pokaz i wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza 

button2

 

 


 

Profesjonalne mycie elewacji Chorzów, czyszczenie elewacji budynków i obiektów przemysłowych: Chorzow Batory, Centrum, Chorzów II, Chorzów Stary

 

Większe zlecenia realizujemy w całym Kraju!

 

Na terenie całej Polski wykonujemy mycie tynków (domy jednorodzinne, budynki firmowe), czyszczenie pozostałych rodzajów elewacji o powierzchni powyżej 150 m2.

Zadzwoń teraz na numer 796 258 999 i zamów mycie elewacji, czyszczenie fasad, sprzątanie, mycie dachu lub kostki brukowej albo mycie okien czy też usuwanie graffiti.

 

Zadzwoń proszę teraz
i zamów bezpłatny pokaz oraz wycenę czyszczenia elewacji, ponieważ Twoja satysfakcja jest najważniejsza!

+48 796 258 999

Dziękuję.

Napisz Odpowiemy